HK Poprad – Pelicans Lahti

2:6

koniec (0:3, 2:0, 0:3)

26.08.2016, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Lukáš Rastislav Ovšonka

To je od nás pre dnešok z Tatranského pohára všetko, zajtra vám prinesieme posledné dva zápasy.

Pekný zvyšok večera. (20:36:21)
Najlepší hráči zápasu
Lahti – Sebastian Repo
Poprad – Martin Šúrek
Na nájazdy zvíťazilo Lahti.
Pelikáni z Lahti si v tretej tretine nenechali siahnuť na tri body a strelili ešte tri góly. Presné zásahy pridali Alanne, Sopanen a Repo. Lahti teda zvíťazilo 2:6 a keďže Třinec porazil Orebro, tak zajtra bude zápas Třinca s Lahti akýmsi finále turnaja.

Po zápase ešte nasledujú samostatné nájazdy, ktoré rozhodnú o pomocnom bode.

59:50

V závere zápasu sme mali možnosť vidieť dvojitý pästný súboj. Aktérmi boli Cutting, Pietilä, Ježek a Tyrväinen. Všetci dostávajú tresty do konca zápasu.

59:06

Pelikáni predvádzajú Popradčanom fínsku hokejovú školu. Domáci sa už poriadnu minútu ani len nedostali k puku.

58:04

Rekonen našiel síce prihrávkou v medzikruží Heina, no následne mu poslal len mierne nepresnú prihrávku.

57:31

Popradčania si záver stretnutia výrazne komplikujú. Za narazenie na mantinel dostáva dve minúty Ľubomír Dinda.

55:54

Poprad si po naskočení Brejčáka zahrá presilovku. Aleksi Rekonen dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.
Dnešné stretnutie sleduje 1 180 divákov.

55:34

Pekná akcia pelikánov. Pöyhönen si pred bránkou vymenil puk s Heinom, ktorý sa dostal do zaujímavej šance, no Šúreka už prestreliť nedokázal!

54:58

Domáci sa zatiaľ iba bránia. Hrajú totižto dlhý čas v oslabení a ešte len budú.

54:04

Pelicans Lahti dáva gól!
Lahti ešte zvyšuje svoje vedenie. SEBASTIAN REPO z pravého kruhu prudkou strelou švihom podstrelil gólmana Šúreka!
Asistencia: Juhani Tyrväinen.

53:48

Popradská trestná lavica sa začína pomaličky zapĺňať. Ján Brejčák dostáva dve minúty za hrubosť.

52:48

Poprad sa bude brániť vo štvorici. Michail Potechin dostáva dve minúty za podrazenie. Trest na 10 minút dostal aj Adam Lapšanský, ktorý odstrelil puk.

52:36

Obojstranné vylúčenie. Keevin Cutting a Miska Siikonen dostávajú po dve minúty za hrubosť.

52:28

Kurali protihráčovi Toivolovi ukázal, že aj v našej lige sa hrá tvrdo. Čistým bodyčekom ho zložil k ľadu.

51:35

Pietilä stihol na ľavom kruhu prenechať Tyrväinenovi, ktorý sa už však k následnej strele nedostal.

2:6

Góly a asistencie: 30. Fabian (Zagrapan), 38. Mlynarovič (J. Brejčák, Štrauch) – 2. Alanne (Pöyhönen, Repo), 19. Pöyhönen (Repo, Puistola), 20. Tyrväinen (Sopanen), 49. Alanne (Repo), 50. Sopanen (Pietilä), 55. Repo (Tyrväinen)

HK Poprad: Šúrek (Pajpach) – Cutting, Kurali, Dinda, Fabian (C), Pokovič, Potechin, J. Brejčák, Šterbák – Lapšanský, Zagrapan, Výhonský – Lichanec, Mlynarovič, Tibenský – Bondra, Troliga, Gaudreault – Vašaš, Ježek, Štrauch

Pelicans Lahti: Voutilainen (Juvonen) – Pietilä, Manelius, Leimu, Blood, Puistola, Lassen, Pöyhönen, Rukajärvi, Hovinen – Kangasniemi, Sopanen, Rekonen, Toivola, Tyrväinen, Björninen, Alanne, Siikonen, Koivisto, Erkinjuntti, Fomin, Vartiainen, Heino, Kivelä, Repo

Rozhodca: Snášel – Bednár, Štofančík

Diváci: 1 180

01:04 PLH 0:1 Alanne (Pöyhönen, Repo)
02:45 POP 2 Zagrapan, hákovanie
09:39 PLH 2 Vartianen, krosček
12:35 POP 2 Fabian, krosček