1:2 2:6, 6:2, 3:6

26.09.2016, 06:16 • Kurt č.1 • 1. kolo • Tomáš Daniš

Tipsport: 2.8 1.38

Alizé Cornetová podľahla Dominike Cibulkovej 2:6, 6:2 a 6:3.
V prvom sete bola slovenská tenistka lepšou hráčkou. Svojou agresívnou hrou tlačila súperku do defenzívy a nútila ju k chybám. Dvakrát ju dokázala zlomiť na podaní, pričom to svoje nestratila ani raz a tak zaslúžene ovládla prvé dejstvo 6:2. V druhom sete Cornetová zlepšila pohyb a agresivitou sa už dokázala súperke vyrovnať. Francúzska zobrala v závere druhého setu nasadenej hráčke číslo 10 trikrát po sebe servis a získala druhý set 6:2. Vstup do tretieho setu vyšiel lepšie slovenskej tenistke, ktorá sa postupne dostala do vedenia 4:0. Cornetovej sa ešte podarilo zápas zdramatizovať, keď stiahla na 3:4, no v ďalšom priebehu už na zvrat nemala sily. Cibulkovej patrili ďalšie dva gemy a rozhodujúci set tak vyhrala 6:3. Slovenská jednotka upravila vzájomnú bilanciu s Cornetovou na 5:1 a v 2. kole sa postaví proti Nemke Laure Siegemundovej. (08:38:37)

Koniec zápasu

3:6

Cornetová pokazila forhandový úder po čiare a je dobojované! Cibulková premenila hneď prvý mečbal a tretí-rozhodujúci set vyhrala 6:3.

15-40

A ďalšia dvojchyba Cornetovej. Slovenská tenistka sa celkom ľahko dopracovala k dvom mečbalom.

15-30

Cornetová robí v nevhodnom čase dvojchybu.

15-15

Po svojom druhom podaní dokázala vyrovnať stav na 15:15.

0-15

Cornetová je poriadne rozladená a naďalej sa jej nedarí.

3:5

Cibulková obhodila súperku po čiare. Loptička síce skončila v aute, ale Cornetová ju tam tečovala. Čistou hrou na podaní sa slovenská tenistka už priblížila k víťazstvu v tomto zápase.

0-40

Cornetová pokazila forhandový úder, ktorý zahrala do autu.

0-30

Cibulková si pripisuje ďalší fiftín. Cornetovej úder skončil v sieti.

0-15

Cibulková úspešne vstupuje do ôsmeho gemu tretieho setu. Cornetová poslala return ďaleko za základnú čiaru súperky.

3:4

Koniec prestávky, podávať bude Dominika Cibulková.

3:4

Dominika Cibulková si počas krátkej prestávky prizvala k lavičke trénera Mateja Liptáka.

3:4

Nasleduje prestávka a výmena strán.

3:4

Cornetová pokračuje v stíhacej jazde. Podržala si svoj servis a znížila stav v treťom sete už len na rozdiel jediného gemu. Cibulková má však stále výhodu jedného brejku.

40-30

Cornetová nakláňa gem na svoju stranu.

30-30

Krátky return Cibulková upratala Francúzska okamžite forhandom do rohu kurtu.

15-30

Po víťaznom forhandovom údere presne do rohu kurtu sa dostáva Dominika do vedenia.