3:1

koniec (1:0)

23.10.2016, 15:30 • Red Bull Arena, Lipsko • 8. kolo • Vladimír Korduliak

Tipsport: 1.55 4.3 6.2

Zápas bol vybičovaný emóciami, v druhom polčase hostia hrali opäť defenzívny futbal, inkasovali po peknej akcii RB druhý gól a zdalo sa, že bude po zápase. Werder však hneď vsietil kontaktný gól a snažil sa hrať útočný futbal. V závere zápasu RB nezvládol svoje brejky, v poslednej minúte hostia zahrávali voľný priamy kop a išiel im pomôcť aj gólman, no nezvládli to a výsledok kozmeticky upravil strelou do prázdnej bránky Selke. Pekný večer všetkým priaznivcom nemeckého klubového futbalu želá Vladimír Korduliak. (17:27:01)

90+5

90+5

90+5. Davie Selke - 3:1

90+5

Tím RB Leipzig práve strelil gól!
Werder zahral voľný priamy kop loptou na veľké vápno, vpredu bol aj Wiedwald, domáci vyrobili brejk a loptu do prázdnej bránky zasunul DAVIE SELKE.

90+4

Rovnako tak za protesty aj Demme.

90+4

Moisander za protesty inkasuje žltú kartu.

90+3

Selke v individuálnej akcii neuspel, napokon vystrelil z hranice veľkého vápna, loptu však poslal nad bránku domácich.

90+2

Santiago García fauloval, Hartmann upokojil vášne, po rozohrávke domácich sa do ofsajdovej pasce chytil Burke.

90+1

Prečíslenie domácich tri na jedna, svoju akciu však pokazili, Selke loptu nezvládol.

90

Faul Selkeho pri stredovej čiare, lopta pre Werder, nad základný hrací čas arbitri pridali ešte tri minúty.

89

Bartels sa v pokutovom území domácich previnil proti pravidlám útočným faulom, lopta pre Lipsko.

89

Striedanie v tíme RasenBallsport Leipzig: z ihriska odchádza Yussuf Poulsen, prichádza Oliver Burke.

89

Dnešné stretnutie sleduje 42.558 divákov, ktorí už oslavujú víťazstvo domáceho klubu.

88

Gnabry centroval z ľavej strany, Bernardo loptu zblokoval za bránkovú čiaru, Hartmann napokon píska Gnabrymu ofsajd.

87

Werder to skúsil na dlhú loptu, tá skončila v rukách Gulácsiho, ktorý pošle do akcie svojich spoluhráčov.

86

Keïta z ľavej strany poslal loptu pred veľké vápno a hľadal Poulsena, nepodarilo sa mu to, vpred pôjde Werder.

85

Jóhansson poslal reklamnú strelu na bránku domácich, Gulácsi loptu bezpečne schoval vo svojom koši.

85

Compper však už fauloval a zastavil rodiaci sa brejk hostí, môže byť rád, že nedostal žltú.

3:1

Góly: 42. Keïta, 74. Keïta, 90+5. Selke – 76. Gnabry

Karty:   14. Kaiser (RBL), 23. Forsberg (RBL), 32. Keïta (RBL), 90+4. Demme (RBL) – 36. Gebre Selassie (BRM), 44. Fritz (BRM), 90+4. N. Moisander (BRM)

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 12:1. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 18:10.

RB Lipsko: Gulácsi – Bernardo, Orban, Compper, Halstenberg – Keïta, Demme – Kaiser (C), Forsberg (84. Ilsanker) – Werner (72. Selke), Y. Poulsen (89. Burke).
Náhradníci: Coltorti – Schmitz, Papadopoulos, R. Khedira, Ilsanker, Burke, Selke.

Werder Brémy: Wiedwald – Gebre Selassie, Sané, N. Moisander, Santiago García – Grillitsch (78. Veljković) – Hajrović (62. Bartels), Fritz (C) (70. Jóhansson), Junuzović, Gnabry – Manneh.
Náhradníci: Zetterer – U. García, Bauer, Bartels, Veljković, Fröde, Jóhansson.

Rozhodca: Hartmann – Leicher, Schüller

Diváci: 42.558