Tipos Extraliga (SR)

HK Poprad – HK DUKLA Trenčín

5:2

koniec (0:2, 3:0, 2:0)

23.10.2016, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • 15. kolo • Lukáš Rastislav Ovšonka

Tipsport: 2.5 4.3 2.2

Tretia tretina patrila domácim hokejistom. Vedenie kamzíkov v 44. minúte zvýšil Bondra a o minútu neskôr presný zásah pridal aj Semorád. Poprad odohral asi najlepší zápas v tejto sezóne. Svojho súpera porazil rozdielom triedy a získal tri body, ktoré potrebuje ako soľ.

Ďakujeme za pozornosť a prajeme pekný večer. (19:23:36)

59:14

Troliga sa z pravého kruhu pokúsil prekvapiť gólmana Kuteja. Ten však mal svoju lapačku plne pripravenú a bezpečne do nej zachytil puk.

58:10

Švec sa dostal dopredu po osi ihriska, nepríjemne sa ako ľavák natlačil pred Pajpacha a vystrelil. Gólman Popradu zaznamenal úspešný zákrok.

56:14

Semorád smeroval do prečíslenia so Zagrapanom. Kutej si dával pozor na svoju svätyňu a nakoniec zasiahol aj patrične strele, ktorá na neho smerovala.

55:02

Od modrej čiary prišla strela z hokejky Hatalu, ktorú trenčiansky obranca nasmeroval na gólmana Pajpacha.

53:03

Presilovú hru bude hrať Dukla Trenčín. Domáci Aleš Ježek dostáva dve minúty za hákovanie.

50:56

Rapáč vybojoval puk pri mantineli a následne ho posúval Lapšanskému, ktorý sa dostal k strele. Puk však skončil na chráničoch hosťujúceho hráča.

50:17

Fabian si skorčuľoval pred bránku a snažil sa nabehnúť si na prihrávku od Lapšanského. Spolupráca vyzerala pekne, no puk nakoniec presný nebol.

48:07

48:07

48:07

Marek Zagrapan išiel sám na brankára Kuteja, ktorého síce prekonal, ale bránka sa posunula skôr ako puk vošiel do brány. Videorozhodca rozhodol, že gól neplatí.

47:40

Ölvecký spoločne konbinoval s Kopeckým v medzikruží, no následne Pajpach zasahovať nemusel.

45:53

Bondra posúval popred Kutejovu bránku. Blízko sa nachádzal Štrauch, ktorý sa dostal do dorážky, ale nepodarilo sa mu prekonať trenčianskeho brankára.

44:17

44:17 SEMORÁD - 5:2

44:17

Poprad dal gól!
Domáci hrajú v eufórii a strieľajú piaty gól. Toľko gólov ešte v jednom zápase v tejto sezóne svojmu súperovi nedali. Zagrapan sa otočil okolo brány, prihral JANOVI SEMORÁDOVI, ktorý dorazl do prázdnej svätyne!
Asistencie: Marek Zagrapan, Peter Lichanec.

43:16

43:16 BONDRA - 4:2

43:16

Domáci hráči zvyšujú svoje vedenie štvrtým gólom. DÁVID BONDRA sa s pukom dostal pred bránkovisko. Chábera nemal betón úplne pri ľade a preto ho bekhendom šikovne prekonal!
Asistencie: Peter Lichanec, Andreas Štrauch.

41:44

Kroták smeroval okolo bránky gólmana Cháberu a z ostrého uhla sa ho snažil prekvapiť bekhendom. Puk skončil na ochrannej sieti.

40:41

Zagrapan posunul v útočnom pásme Lapšanskému, ktorému sa ešte pred bránkoviskom ukazoval Rapáč. Prihrávka však šla na päty.

5:2

Góly a asistencie: 28. Abramov (Ježek, Dinda), 30. Suchý (Lapšanský, B. Rapáč), 40. Suchý, 44. Bondra (Lichanec, Štrauch), 45. Semorád (Zagrapan, Lichanec) – 2. Tybor (Gašparovič), 10. Gašparovič (Hatala, Bohunický)

HK Poprad: Pajpach (Šúrek) – Suchý (A), Kurali, Dinda, Fabian (A), Chaloupka, J. Brejčák, Pokovič, Bagin – Lapšanský, Mlynarovič, B. Rapáč – Kroták (C), Zagrapan, Semorád – Ježek, Troliga, Abramov – Bondra, Lichanec, Štrauch

HK DUKLA Trenčín: Chábera (Kutej) – M. Novák (A), Holenda, Albers, Kozák, Hatala, Bohunický, Šefčík – Ölvecký, T. Kopecký, Marcel Hossa – Tybor, Veilleux, Gašparovič (A) – Sojčík, Šimun, Dlouhý (C) – D. Novák, J. Švec, Briestenský

Rozhodca: Novák – Rojík, Kollár

01:05 TRE 0:1 Tybor (Gašparovič)
04:17 TRE 2 Veilleux, podrazenie
10:00 TRE 0:2 Gašparovič (Hatala, Bohunický)
11:49 POP 2 Troliga, podrazenie
25:52 TRE 5+10 Hossa, hrubosť