24.10.2016, 02:00 • Honda Center, Anaheim • Jan Prošek cz

Tři hvězdy utkání:
1. Ryan Getzlaf (ANA) 0+3
2. Nick Ritchie (ANA) 1+0
3. Cam Fowler (ANA) 1+0 (04:49:05)
Dvě branky nabídla první třetina. Vstup do zápasu vyšel domácím výborně, hned v první minutě se dokázal prosadit Andrew Cogliano, který vstřelil svou třetí branku v sezóně. Vypadalo to, že si Ducks odnesou do kabiny jednobrankové vedení. V čase 19:28 dokázali hosté vyrovnat. Při vlastním oslabení vyslal Loui Eriksson do brejku Bo Horvata, který si dokázal tváří v tvář poradit s brankářem Johnem Gibsonem. Po první třetině platil stav 1:1.

Ve druhé třetině padla jediná branka. Hned v první minutě druhé periody se prosadil Cam Fowler. Jeho rána od modré čáry prošla až za brankovou čáru. Díky jeho trefě vedli domácí hokejisté o jednu branku.

Ve třetí třetině dokázal ve 45. minutě vyrovnat hostující Henrik Sedin. O sedm minut později si vzali domácí hráči vedení zpět na svou stranu, postaral se o to Nick Ritchie. V samotném závěru utkání pak výhru Ducks zpečetil Corey Perry. Úvodní domácí zápas se Anaheimu povedl na výbornou.

59:56

Vancouver zahrál na icing, buly před jeho brankou. Ryan Miller musí zpátky na led.

59:34

Ducks hrají velmi dobře, drží hru daleko od své branky.

59:15

Necelá minuta hry dění domácí celek od výhry v tomto zápase.

Anaheim právě vstřelil branku!
A je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje. Po rychlé akce se do zakončení dostal COREY PERRY. Vybruslil si před branku, viděl mezírku mezi betzony gólmana. Kotouč tam dokázal poslat a puk skončil za brankovou čárou. Výborné čtení hry od nestárnoucího domácího hráče. Asistence: Ryan Getzlaf a Clayton Stoner.

58:23

Luca Sbisa přišel o útočné pásmo, a tak musí s kotoučem couvat až do obranného pásma. Odkud se pokusí založit akci.

57:58

Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, domácí hokejisté stále vedou o jednu branku. Hosté už mnoho času na pokus o vyrovnání nemají.

57:26

Cam Fowler poslal do šance Andrewa Cogliana, který nedokázal zakončit přesně.

57:05

Komerční přestávka ještě oddaluje dramatickou koncovku tohoto zápasu.

57:00

Corey Perry se pokoušel prosadit se individuální akcí, což se mu nepodařilo. Následně se puk dostal až k domácí brance a John Gibson raději uklidňuje hru.

56:30

Ducks mají zatím všechno pod kontrolou, kotouč drží daleko od své branky, dokonce se i dostávají do slibných střeleckých pozic.

56:00

Zakázané uvolnění hostů, puk přes všechny čáry poslal Ben Hutton. Chtěl pasem oslovit spoluhráče na útočné modré, ale nebyl přesný.

55:31

Velmi dobře takticky hrají domácí hokejisté, ti se snaží hrát s kotoučem co nejdál od vlastní branky.

54:52

Vancouver se snaží, to mu upřít nelze, ale nemůže se stabilněji dostat před branku soupeře. Ze středního pásma dá gól jen velmi těžko.

4:2

Góly a asistencie: 1. Cogliano (Manson, Kesler), 21. Fowler (Vatanen, Getzlaf), 52. N. Ritchie (Getzlaf, Perry), 59. Perry (Getzlaf, Stoner) – 20. Horvat (Eriksson), 45. H. Sedin (Eriksson, Larsen)

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Bieksa, Theodore, Stoner, Vatanen, Fowler, Manson – N. Ritchie, Getzlaf, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Garbutt, Vermette, Wagner – Sgarbossa, Boll, Cramarossa.

Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – Sbisa, Larsen, B. Hutton, Gudbranson, Edler, Ch. Tanev, Biega – D. Sedin, H. Sedin, Baertschi – Markus Granlund, Brandon Sutter, Hansen – Eriksson, Horvat, Virtanen – B. Gaunce, Skille.

Rozhodca: Hebert, Watson – Murray, Daisy

Diváci: 17 174