NHL

Los Angeles Kings – Ottawa Senators

4:1

koniec (2:0, 1:1, 1:0)

10.12.2016, 22:10 • Staples Center, Los Angeles • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny) cz

Tipsport: 1.95 3.84 3.5

S konstatováním, že dnešní utkání ve Staples Center v Los Angeles sledovalo 18 230 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (00:56:33)

3. Derek Forbort (LAK) 0+1
Dnešní utkání je tedy u konce a dva body si připisují domácí hokejisté. Ti sice zápas neovládli střelecky, ale v úvodu první třetiny se díky pětiminutovému vyloučení Borowieckiho dostali do vedení a v osmé minutě to bylo záhy 2:0.

S odpovědí sice ve 22. minutě přišel Pageau, nicméně dvě vteřiny před koncem druhé části se prosadil Trevor Lewis a Králové měli znovu dvougólové vedení. Ve třetí části se pak trefil už jen Marián Gáborík, jenž tak trefou z 53. minuty stanovil skóre zápasu.

Střely na bránu

Los Angeles Kings – 19 (8, 5, 6)
Ottawa Senators – 20 (8, 9, 3)

59:57

Ještě jednou se bude vhazovat před bránou slovenského gólmana domácího celku. Poslední tři vteřiny zápasu se ale dohrají už jen z povinnosti.

59:39

Kelly se ještě v útočném pásmu pokusil vymyslet zajímavější přihrávku. Před Budajem byl ale zcela osamocen.

59:20

Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny a stoprocentně i celého zápasu. Po icingu Kings se sice hra vrátí před Budaje, avšak 40 vteřin je na vstřelení tří branek velmi málo.

57:58

Znovu je puk až u Budaje, ale stále jsou u něj hokejisté Los Angeles. Senátoři se již několik desítek vteřin neprodrali do útočného pásma.

57:34

Domácí teď opravdu naprosto v klidu kontrolují situaci. Rozvážnou kombinací soupeře nabádají k forčekingu, nicméně ten vůbec nepřichází.

56:50

Až nyní si další zákrok připsal Budaj, avšak stalo se tak po velmi slabém nahození ze středního pásma.

55:56

Ottawa se v posledních minutách vůbec nedostává do útočného pásma. Doácí naprosto v pohodě kontrolují svůj tříbrankový náskok.

55:18

Utkání se přehouplo do poslední pětiminutovky. Osmnáct vteřin poté se Senátoři dopustili zakázaného uvolnění.

54:56

Aktivní Lewis teď kotouč bleskově přenesl ke Condonovi a pokusil se vymyslet zajímavou přihrávku do brankoviště. Zpoza brány však puk před bránu Senátorů neprošel.

54:17

Zákrok si navíc připsal Mike Condon, který likvidoval Gravelovu střelu po rychlém přechodu do útočného pásma.

53:48

Po Gáboríkově trefě se sice hosté snaží prodrat do útočného pásma, ale zatím se domácím daří bezpečně kontrolovat hru soupeře a včas vracet puk do neutrální zóny.

52:39

52:39 Marián GÁBORÍK - 4:1

52:39

Los Angeles právě vstřelilo branku!
Početní výhoda domácích sice nebyla zrovna ideální, ale přesto přichází zřejmě rozhodující branka. Po dobré práci Lewise totiž kotouč získal MARIÁN GÁBORÍK, který si vyjel na vrchol pravého kruhu a nechytatelnou střelou puk poslal do horního rohu Condonovy brány. Asistence: Trevor Lewis

4:1

Góly a asistencie: 4. J. Carter (Doughty, Budaj), 8. Martinez (Pearson, Gravel), 40. Lewis (Forbort, D. Brown), 53. Gáborík (Lewis) – 22. Z. Smith (Pyatt, Turris)

Los Angeles Kings: Budaj (Zatkoff) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Gravel, M. Greene – Gáborík, Kopitar, Lewis – Pearson, J. Carter, Toffoli – D. Brown, Andreoff, Setoguchi – King, N. Shore, Nolan.

Ottawa Senators: Condon (Hammond) – Methot, E. Karlsson, Phaneuf, Ceci, Borowiecki, Ch. Wideman – Hoffman, Brassard, Mark Stone – Dzingel, Turris, B. Ryan – Z. Smith, Pageau, Pyatt – B. Robinson, Kelly, Neil.

Rozhodca: Francois St. Laurent, Justin St. Pierre – Vaughan Rody, Shane Heyer

Diváci: 18 230

02:38 OTT 5 Borowiecki, narazenie na mantinel
03:10 LAK 1:0 J. Carter (Doughty, Budaj)
07:22 LAK 2:0 Martinez (Pearson, Gravel)
08:14 LAK 5 M. Greene, bitka