Nemecká Bundesliga

Bayer Leverkusen – Hertha BSC

3:1

koniec (2:1)

22.01.2017, 15:30 • BayArena, Leverkusen • 17. kolo • Tomáš Lengyel (@TomiLengy)

Tipsport: 1.78 3.45 5.1

Bayer Levekusen zužitkoval výhodu domáceho prostredia. V prvom polčase si vytvoril dvojgólový náskok, keď do čierneho mierili Toprak a z bieleho bodu aj Çalhanoğlu. Na konci úvodnej polovice však prišlo zníženie Stockera, ktoré dalo zápasu opäť náboj. Druhé dejstvo patrilo Bayeru, ale v 73. minúte mal na dosah vyrovnanie Ibišević, ktorý zblízka nepochopiteľne neskóroval. Od tohto momentu si už hostia nevypracovali šancu a v závere inkasovali, keď sa opäť presadil Çalhanoğlu. (17:23:02)

90+2

90+2

Hakan Çalhanoğlu chcel skompletizovať hetrik, a tak vypálil aj z menej výhodnej pozície. Rune Almenning Jarstein úspešne zasiahol.

90+1

Genki Haraguči centroval z pravého krídla, lopta mu nesadla ideálne, ale napriek tomu skoro prekvapila Lena.

90

Hlavný rozhodca nadstavuje nad rámec druhého polčasu ešte dve minúty.

88

88. Hakan Çalhanoğlu (LEV) - 3:1

88

Bayer Leverkusen dal gól! Je definitívne rozhodnuté. Kevin Kampl prenikol po pravej strane do šestnástky, presnou prihrávkou našiel spoluhráča a HAKAN ÇALHANOĞLU loptu napálil presne pod brvno.

88

Brooks poslal nepresnú malú domov Jarsteinovi a daroval rohový kop Bayeru. Hostia sa však bez problémov ubránili.

87

Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Per Ciljan Skjelbred, prichádza Sami Allagui.

86

Domáci zaváhali v dobrej pozícii. Chicharito namiesto strely prenechal loptu Baumgartlingerovi, ten sa však pošmykol a zo šance nič nebolo.

85

Hakan Çalhanoğlu dostal presnú prihrávku do pokutového územia, urobil si miesto na streľbu a pravačkou preveril Jarsteina.

84

Striedanie v tíme Bayer Leverkusen: z ihriska odchádza Karim Bellarabi, prichádza Kai Havertz.

83

Genki Haraguči predviedol samostatnú akciu na pravom krídle, uvoľnil sa, no jeho center bol veľmi nepresný.

82

Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Vladimír Darida, prichádza Julian Schieber.

81

Valentin Stocker prekvapil pasívnych domácich obrancov, ale nemal dobrý prvý dotyk s loptou, ktorá mu ušla za čiaru.

80

Marvin Plattenhardt hľadal na hrote Vedada Ibiševića. Bosniak loptu trafil hlavou, ale nemal pri sebe kolegov v bielych dresoch.

79

Hostia zbytočne prišli o loptu. Darida zasiahol ramenom a hlavný rozhodca to posúdil ako hru rukou.

78

Hertha má čoraz menej času na korekciu skóre. Hostia sú v posledných minútach aktívnejší a tlačia sa dopredu.

75

Striedanie v tíme Bayer Leverkusen: z ihriska odchádza Julian Brandt, prichádza Admir Mehmedi.