Tipos Extraliga (SR)

HK DUKLA Trenčín – HK Poprad

2:1

koniec (1:0, 1:0, 0:1)

22.01.2017, 17:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • 42. kolo • Lukáš Rastislav Ovšonka

Tipsport: 2.1 4.5 2.57

V záverečnej tretine hostia znížili gólom Svitanu zo 45. minúty. Trenčín si však už držal vedenie a získal potrebné tri body.

Ďakujeme za pozornosť. (19:26:44)

59:44

Kroták vytiahol puk dopredu. Zagrapan následne pred bránkoviskom ešte hľadal Krotáka, no ten už neskóroval.

58:42

Štrauch dokázal Hossovi vypichnúť puk na modrej čiare. Popradčania napádajú celkom agresívne.

58:26

Toto vylúčenie Suchého za podrazenie už asi definitívne pochová popradské nádeje na zisk bodov. Tréner Ozimák si ešte berie oddychový čas.

58:17

Suchý stratil puk za bránkou, Gašparovič sa ocitol v šanci pred bránkou, no netrafil ju. Ale bude sa vylučovať.

58:12

Popradským hráčom nevyšla rozohrávka. Končí sa to zakázaným uvoľnením.

57:21

Cebák nahadzoval puk od modrej čiary, ktorý ešte zachytil spoluhráč na pravom kruhu. Paralelne s tým smeroval pred bránku Švec, ktorý počas svojho pohybu nepríjemne trafil Svitanu, ktorý je trochu otrasený. Vylučovať sa nebude.

56:48

Dopredu sa pomaličky dostával Roman Tománek, ale spoza pravého kruhu netrafil priestor bránky.

56:05

Hvila skvelo prihral pred bránku Fabianovi, ktorý bol v obrovskej možnosti, no okamžite strieľal bekhendom a Volden zachytil.

55:13

Svitana sa ocitol v dobrej šanci, no v poslednej chvíli ho zablokoval jeden z trenčianskych hokejistov. Volden zakročil úspešne.

54:46

Mlynarovič vykorčuľoval po pravom krídle a spoza pravého kruhu vystrelil. Volden bezpečne zachytil puk do lapačky a podržal.

54:25

Trenčín opäť trošičku ožíva, no asi nie na dlho. Popradčania už opäť vpredu.

52:47

Lichanec sa ocitol za obranou súpera. Ponúkal sa mu Bondra, ktorý strieľal spoza ľavého kruhu, no Volden bezpečne zachytil puk.

52:16

Domáci v týchto chvíľach iba bránia. Popradčania sú v týchto minútach asi najaktívnejší z celého zápasu.

51:21

Svitana nahodil puk od modrej čiary. Volden vyrazil pred seba, odkiaľ ešte tvrdo dorážal Štrauch, no ten netrafil bránku.

50:30

Paločko vnikol do pásma a prihrával krížom na Krotáka, ktorému však ušla prihrávka.

49:42

Lichanec sa natlačil od zadného mantinelu pred bránku, no na Voldena nevystrelil.

49:16

Marcel Hossa napriahol spomedzi kruhov. Jeho prudká strela však nebola presná.

2:1

Góly a asistencie: 17. J. Ručkay (Sojčík), 39. Hecl (Drgoň, Sádecký) – 45. Svitana (Postnikov, Štrauch)

HK DUKLA Trenčín: Volden – Bagin, Bohunický, Cebák, Holenda, Drgoň, Hatala, Misenev, Pavúk – Hossa, Bulík, Tománek – Sojčík, J. Švec, J. Ručkay – Gašparovič, Šimun, Bezúch – Hecl, Sádecký, D. Hudec

HK Poprad: Šúrek – Guliajev, Fabian, Suchý, Dinda, Krempaský, Ježek, Postnikov, Chaloupka – Lichanec, Zagrapan, Hvila – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Henderson – Svitana, Mlynarovič, Štrauch

Rozhodca: Novák – Junek, Krajčík

00:21 POP 2 Lichanec, držanie
08:33 TRE 2 Sojčík, držanie
16:02 TRE 1:0 J. Ručkay (Sojčík)
19:31 POP 2 Guliajev, sekanie
20:18 POP 2 Hvila, nedovolené bránenie