Liga majstrov

Manchester City – AS Monaco

5:3

koniec (1:2)

21.02.2017, 20:45 • Etihad Stadium, Manchester • Osemfinále • Roland Hric (@rolandhric)

Tipsport: 1.6 4.4 5.55

Tak toto bolo jednoducho neskutočné divadlo na futbal! Tento zápas by mali púšťať všetkým, ktorí hovoria, že futbal je nudný. Osem gólov, tri razy sa skóre vyrovnalo, navyše veľa kariet a nepremenená penalta Falcaa. Druhý polčas priniesol päť gólov, z toho štyri za Subašićovým chrbtom. V 58. minúte Agüero, no o tri minúty neskôr využil chybu Stonesa Falcao a strelil druhý gól. O desať minút neskôr opäť vyrovnal Agüero, no to nebolo všetko. V 77. minúte sa presadil po rohovom kope Stones a o ďalších šesť minút pridal posledný piaty gól Leroy Sané.

Smerom do odvety sa rozhodne máme na čo tešiť, pretože skóre je divoké a Monaco nie je bez šance, najmä v domácom prostredí a po tom, čo dnes dalo von tri góly.

Ďakujem vám za pozornosť. (22:41:53)

90+3

90+3

Už ubiehajú posledné sekundy zápasu. Monako nemá loptu a domáce tribúny môžu oslavovať obrovský obrat, o ktorý sa postarali ich miláčikovia.

90+2

Monačania stratili loptu v strede trávnika a dali domácim možnosť započať zdĺhavú kombináciu, ktorou budú chcieť doviesť zápas do výhry.

90+1

Začalo sa trojminútové nadstavenie, ktoré ešte čosi zaujímavé prinesie.

90

Manchester City sa už snaží zdržovať hru a hrať hlavne ďaleko od vlastnej svätyne.

89

Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Raheem Sterling, prichádza Jesús Navas.

88

Po sérii striedaní sa hra pomaly opäť rozbieha späť do vysokých obrátok. Teraz sú na ťahu hostia, ktorí ešte približne pred 25 minútami viedli 3:2.

88

Striedanie v tíme AS Monaco FC: z ihriska odchádza Tiemoué Bakayoko, prichádza Nabil Dirar.

87

Guardiola posiela na plac Fernanda, ktorý by mal vystužiť defenzívu.

87

Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Sergio Agüero, prichádza Fernando.

84

Striedanie v tíme AS Monaco FC: z ihriska odchádza Bernardo Silva, prichádza João Moutinho.

84

Willy Caballero fantastickým spôsobom zachránil dvojgólové vedenie, keď vymazal Falcaa!

83

83. Leroy Sané (MAC) - 5:3

83

Manchester City dal gól!
Pep Guardiola skáče, behá... Proste to, čo sa momentálne deje na ihrisku je neuveriteľné! Ďalšia ukážková akcia City, Agüero prihral pred prázdnu bránu LEROYOVI SANÉMU, ktorý loptu doviedol dnu!

82

Fabinho nestíhal Saného, navyše si nepostrážil ruky, čo neušlo hlavné rozhodcovi.

81

Agüero fauloval takticky v strede ihriska, no čo je dôležitejšie, Sané signalizoval, že potrebuje striedať.

81

Zdá sa, že hosťom pomaličky dochádzajú sily, pretože City je v posledných minútach všade a hrá vynikajúci a atraktívny futbal.

5:3

Góly: 26. Sterling, 58. Agüero, 71. Agüero, 77. Stones, 83. Sané – 32. Falcao, 40. Mbappé Lottin, 61. Falcao

Karty:   35. Agüero (MAC), 38. Sterling (MAC), 40. Fernandinho (MAC), 49. Otamendi (MAC), 73. Zabaleta (MAC) – 8. Glik (ASM), 25. Sidibé (ASM), 76. B. Silva (ASM), 82. Fabinho (ASM)

Nepremenená penalta: 50. Falcao (ASM), brankár Caballero zneškodnil

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 0:7. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 12:15.

Manchester City: Caballero – Fernandinho (62. Zabaleta), Otamendi, Stones, Sagna – De Bruyne, Y. Touré, Silva (C) – Sané, Agüero (87. Fernando), Sterling (89. Navas).
Náhradníci: Bravo – Delph, Iheanacho, Navas, Nolito, Fernando, Zabaleta.

AS Monaco: Subašić – Sidibé, Glik, Raggi, Mendy – Fabinho, Bakayoko (88. Dirar) – B. Silva (84. Moutinho), Lemar, Mbappé Lottin (79. Germain) – Falcao (C).
Náhradníci: De Sanctis – Carrillo, A. Diallo, Dirar, Germain, Moutinho, A. Touré.

Rozhodca: Antonio Mateu Lahoz – Javier Rodriguez, Pau Cebrián Devís (všetci Španielsko)

Odveta: Monaco - Manchester City 3:1