Play-off NHL

Boston Bruins – Ottawa Senators

2:3

koniec po predl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1) Stav série: 2:4

23.04.2017, 21:20 • TD Garden, Boston • Štvrťfinále V. konferencie • Jiří Sameš cz

Ode mě je to již vše. Děkuji za pozornost a přeji hezkou pondělní noc! (00:33:40)
Na dnešním programu je ještě šestý zápas mezi Torontem Maple Leafs a Washingtonem Capitals. Nenechte si ho ujít! Přenosem Vás provede Jan Prošek.
Nejvyšší ice time

BOS: Zdeno Chára (O) – 26:52

OTT: Erik Karlsson (O) – 29:53

Zdeno Chára (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 26:52
David Pastrňák (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 23:34
------------------------------------------------------------------------
David Krejčí (BOS) – nehrál (zraněn v 5. utkání)

Využití přesilové hry: 1/2 – 2/5
Šesté utkání čtvrtfinále východní konference mezi Bostonem Bruins a Ottawou Senators skončilo. Hosté v něm vítězí 3:2 v prodloužení a zajišťují si tak postup do druhého kola play-off! Autorem vítězné trefy se stal Clarke MacArthur. Gólman Craig Anderson přispěl k výhře 28 zákroky. Za Sens skórovali ještě Bobby Ryan (24. minuta, při přesilové hře) a Kyle Turris (29. minuta), za domácí pak Drew Stafford (19. minuta, při přesilové hře) a Patrice Bergeron (42. minuta).

Ottawa Senators postupují do druhého kola play-off, ve kterém se střetnou s New Yorkem Rangers.

Konečný stav série:
Ottawa Senators – Boston Bruins 4:2

66:30

66:30 Clarke MACARTHUR - 2:3

66:30

Ottawa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Brassard přihrál na brankovou čáru Ryanovi, který poslal puk rychle před branku a CLARK MACARTHUR rozhodl svou druhou trefou v play-off o vítězi tohoto utkání a celé série! Asistence: Bobby Ryan, Derick Brassard.

65:54

Pátá přesilová hra Sens v tomto utkání. Vhazování po pravé ruce Tuukky Raska.

65:54

Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Pastrňák – 2 min., držení protihráče).

65:42

Vhazování po pravici Craiga Andersona.

65:18

Pokus Stonea od modré míjí Raskovu klec.

64:56

Erik Karlsson s kotoučem v obranné zóně svého týmu.

64:28

Stålbergova střela z pravého kruhu pro vhazování, Rask vyráží.

2:3

Góly a asistencie: 19. Stafford (Marchand, McAvoy), 42. Bergeron (Marchand, C. Miller) – 24. B. Ryan (Brassard, E. Karlsson), 29. Turris (Dzingel), 67. MacArthur (B. Ryan, Brassard)

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára (C), McAvoy, Morrow, K. Miller, Liles, C. Miller – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – Vatrano, Acciari, Stafford – Schaller, Kuraly, Backes (A) – Beleskey, Riley Nash, D. Moore.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Phaneuf (A), E. Karlsson (C), Methot, Ceci, Harpur, Claesson – Dzingel, Turris (A), Burrows – MacArthur, Brassard, B. Ryan – Hoffman, Pageau, Mark Stone – Stålberg, Z. Smith, Wingels.

Rozhodca: Dan O’Halloran, Ian Walsh – Steve Miller, Michel Cormier

Diváci: 17 565

00:17 BOS 2 Kuraly, zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku
12:30 BOS 2 Morrow, zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku
15:11 BOS 2 C. Miller, zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku
17:25 OTT 2 Mark Stone, podrazenie
18:13 BOS 1:0 Stafford (Marchand, McAvoy)