Play-off NHL

Pittsburgh Penguins – Ottawa Senators

3:2

koniec po predl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0) Stav série: 4:3

26.05.2017, 02:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Finále V. konferencie • Tomáš Reiner (@ReinyTom) cz

1. Chris Kunitz (PIT) 2+0
2. Justin Schultz (PIT) 1+1
3. Craig Anderson (OTT) 39 zák., 2 góly, 92,9% (06:10:50)
Statistiky: Střely na bránu: 42-29; Zablokované střely: 20-16; Vhazování: 52%-48%; Hity: 44-25; Přesilové hry: 1/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.
Fantastická sezóna z pohledu Ottawy končí, zatímco ta Pittsburghu vyvrcholí ve finále Stanley Cupu, ve kterém Penguins budou usilovat po vítězství v rozhodujícím sedmém zápase finále Východní konference o obhajobu titulu proti Nashvillu Predators. Mark Stone v polovině utkání po pouhých dvaceti sekundách odpověděl na gól Chrise Kunitze, zatímco ve třetí Ryan Dzingel po necelých třech minutách na branku Justina Schultze. Obrovské drama a napětí pokračovalo v prodloužení, v jehož druhé části se prosadil podruhé v zápase Chris Kunitz a poslal Pittsburgh do finále Stanley Cupu! Sidney Crosby převzal do rukou Prince of Wales Trophy a po dohodě se spoluhráči s ní zamířil bez předání do kabiny. Dnešní drama a série končí! Konečný výsledek: Pittsburgh Penguins 3 Ottawa Senators 2 po prodloužení 2.

85:09

85:09 Chris KUNITZ - 3:2

85:09

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Sidney Crosby naskočil na led a v levém kruhu udělal zpětný oblouk, po kterém přišla zpětné přihrávka. Dokonale ji využil CHRIS KUNITZ, když na vrcholu mezikruží napřáhl bez přípravy k nádherné střele a nad vyrážečkou Craiga Andersona zamířil do bližšího horního rohu brány! Sen o obhajobě trofeje pokračuje, Pittsburgh je ve finále Stanley Cupu podruhé v řadě! Asistence: Sidney Crosby a Justin Schultz.

84:54

Chris Kunitz z levého křídla a ostrého úhlu nahazoval puk na teč, jenže nakonec k ní nedošlo.

84:08

Zack Smith zamíchal v levém kruhu s pukem a napřáhl zápěstím ke střele, kterou klečící Matthew Murray ukryl v náručí.

83:53

Jean-Gabriel Pageau od modré čáry nahodil puk zápěstím směrem k přední levé tyči, kde ho Matthew Murray pravým betonem vyrazil a situaci hravě kontroloval.

83:33

Puk zamířil na zakázané uvolnění a hra byla přerušena. Je jedno jak, ale jednou puk do sítě jeden z týmů dostat musí.

82:39

Carl Hagelin se ocitl před bránou ve slibné šanci, jenže skákavý puk nedokázal z otočky trefit.

81:01

Matthew Murray se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Senators a podél hrazení rozehrál.

80:01

Vstupujeme do druhého prodloužení rozhodujícího sedmého zápasu finále Východní konference. A pojďme se hned na úvod říci, že nejdelší sedmý zápas se odehrál v roce 1939, kdy Boston Bruins porazil New York Rangers 2:1 a rozhodující gól vstřelil ve třetím prodloužení Mel Hill.

80:01

Začalo druhé prodloužení.
Statistiky po prodloužení 1: Střely na bránu: 41-27; Zablokované střely: 19-16; Vhazování: 52%-48%; Hity: 44-23; Přesilové hry: 1/1-0/2; Trestné min.: 4-2.
Prodloužení 2 začne přibližně v 5:44.

3:2

Góly a asistencie: 30. Kunitz (Sheary, Cullen), 52. J. Schultz (Kessel, Kunitz), 86. Kunitz (Crosby, J. Schultz) – 31. Mark Stone (E. Karlsson, Pageau), 55. Dzingel (E. Karlsson, Turris)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, Daley, Cole, J. Schultz – Guentzel, Crosby (C), Rust – S. Wilson, Malkin (A), Kessel – Hagelin, Bonino, Rowney – Kunitz (A), Cullen, Sheary.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Claesson, Ch. Wideman – Z. Smith, Pageau, Mark Stone – Hoffman, Turris (A), Pyatt – MacArthur, Brassard, B. Ryan – Dzingel, Kelly, Stålberg.

Rozhodca: Wes McCauley, Dan O'Halloran. Čároví: Brad Kovachik, Brian Murphy

Diváci: 18604

14:58 PIT 2 S. Wilson, sekanie
29:55 PIT 1:0 Kunitz (Sheary, Cullen)
30:15 OTT 1:1 Mark Stone (E. Karlsson, Pageau)
36:26 PIT 2 Määttä, nebezpečná hra vysokou hokejkou