2:1

koniec po predl. (0:1)

24.10.2017, 20:45 • Emirates Stadium, London • Osemfinále • Marek Jašek cz

Tipsport: 1.25 6.2 6.67

Dnešní zápas nabídl nečekaně dlouhou a vyrovnanou bitvu. V první půli měl mírnou převahu domácí Arsenal. Byli to ale hosté, kteří se dostali do vedení. James Maddison dokázal svůj přehled a milimetrovou přihrávkou našel nabíhajícího Joshe Murphyho. Ten si všiml, že brankář Macey vyběhl z branky a dloubáčkem ho překonal. Druhá půle přinesla jasnou dominanci Arsenalu, ale nedařilo se jim dostat do gólové šance. Vyrovnání ale nakonec přecejen přišlo.Po rohovém kopu se k míči dostal nově přichozí Edward Nketiah. Hráč se na hřišti nerozlédl ani na minutu a už se může radovat z branky. Ve skluzu zakončil do pravého dolního rohu. Brankář Gunn neměl šanci. Tenhle hráč se posléze stal hrdinou dnešního utkání. V prodloužení totiž přidal i druhou branku. Po rohovém kopu se Edward dostal k hlavičce a tu přesně umístil do pravého horního rohu. Norwich už na tuhle branku nedokázal reagovat a soupeři podlehl. (23:22:24)

120

Rozhodčí bude nastavovat jednu minutu do konce utkání.

119

Norwichi už moc dlouho nezbývá a vypadá to, že hráči Arsenalu už si své vedení udrží.

117

Odkop od branky Maceye. Míč doletěl až na hlavičku Giroud, který rozehráva akci.

115

Willock se dostal do zakončení zpoza vápna, jeho střela končí daleko nad brankou. Tahle akce si zasloužila kvalitnější zakončení.

114

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Wilshere, přichází Willock.

112

Oliviera spadl v pokutovém území a hráči se dožadovali pokutového kopu. Rozhodčí zůstal v klidu a hra pokračuje i přes protest několika hráčů.

111

Hosté budou mít výhodu rohové kopu. Jedna z mála šancí ještě skóre vyrovnat. Centr skončil na hlavičce Holdinga.

110

Domácí fotbalisté se ujmou standartní situace uprostřed hrací plochy. Elneny míč rozehrál na krátkou vzdálenost a hráči kombinují u své branky.

108

Rohový kop pro hráče Arsenalu. Situace byla rozehrána na krátkou vzdálenost. Akpom se posléze snažil míč nacentrovat do vápna,ale míč mu sklouzl na nárt a končí u brankáře.

107

O úvodní rozehrávku se postarali hráči Norwiche a snaží se rychle dostat k pokutovému území. Oliviera o míč přišel a Arsenal má opět balón na svých kopačkách.

106

Začalo druhé prodloužení.

105+2

První prodloužení skončilo.

105+1

Oliviera se dostal ke střele z dvaceti metrů, ale míč si dostatečně nepřipravil a jeho rána končí nad brankou.

105

Hlavní rozhodčí bude nastavovat dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

104

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází zraněný Iwobi, přichází Dasilva.

103

Oliviera se nechal nachytat do ofsajdové pasti a hráči Arsenalu budou zahrávat volný kop u své branky.

101

Iwobi po ostrém souboji zůstal na zemi a těžce své zranění rozchází. Nejspíš se dočkáme nuceného střídaní.

2:1

Góly: 84. Nketiah, 96. Nketiah – 32. Murphy

Karty:   55. Elneny (ARS), 66. Coquelin (ARS), 79. Wilshere (ARS), 86. Akpom (ARS) – 89. Trybull (NRW), 90. Husband (NRW)

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 12:6. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 9:18.

Arsenal FC: Macey – Coquelin, Debuchy, Elneny, Giroud, Holding, Iwobi, Maitland-Niles, Nelson, Walcott, Wilshere.
Náhradníci: Akpom, Dasilva, Iliev, Nketiah, Osei-Tutu, Sheaf, Willock.

Norwich City: Gunn – Husband, Klose, Maddison, Murphy, Oliveira, Pinto, Reed, Trybull, Vrancic, Zimmermann.
Náhradníci: Franke, Hoolahan, Jerome, Martin, McGovern, Stiepermann, Wildschut.