Menu

Ďalšie

Oktagon Underground

Samuel Daňko - Juraj Tutura

Vítěz: J. Tutura (corner stoppage)

koniec udalosti

23.05.2020, 21:41 • Aleš Pur (@PurAles) cz

Jednoznačný zápas ze strany Juraje Tutury, který soupeře k ničemu nepustil, zasypával jej tvrdými lokty i koleny, došlo na několik počítání a to poslední už roh Samuela Daňka ukončil. Do semifinále pyramidy do 80 kg. se tak probojoval favorit utkání, Juraj Tutura. (21:52:39)

Utkání skončilo.

1:54

A je konec! Po dalším Tuturově tlaku se borci dostali k pletivu, Tutura nasadil několik loktů a následovalo další počítání. Během toho roh Samuela Daňka zápas nechal ukončit.

1:30

Daňko po strzích vstává velmi pomalu a už se pouze brání.

1:05

Daňko je zase počítaný, k zemi jej poslal přesný loket.

0:30

A hned na to i takedown. Tohle je zápas vysloveně na jednu bránu.

0:18

Dvě kolena a dva lokty od Tutury.

Začalo druhé kolo.

První kolo skončilo.

2:45

Daňko je počítán a navíc na levé straně hlavy má cut.

2:20

Rozhodčí roztrhl oba borce u pletiva, poté Tutura poslal dva lokty na hlavu.

1:55

Push kick na Daňkovo břicho, ten si ještě ani neťukl.

1:25

Tutura tam posílá jedno koleno za druhým a Daňko je už teď v problémech.

0:50

Tutura předvedl klinč jako z thajského boxu a schytal nepříjemné koleno.

0:05

Tutura hned ze startu poslal tvrdý round kick.

Utkání začalo.
PYRAMIDA DO 80 KILOGRAMŮ
DAŇKO vs. TUTURA

Samuel Daňko

Daňko patří mezi zkušené bojovníky a zástupce Oktagonu. Jeho současná bilance činí čtyři výhry a dvě porážky, jeho poslední dva duely však skončily neúspěchem, nejprve podlehl na akci Oktagon 12 Karolu Ryšavému a poté i na Oktagon Prime 2 Františku Fodorovi. Oba fighty prohrál via TKO ve třetím kole. Underground tak zcela jistě bere i jako restart a návrat na vítěznou vlnu.

Juraj Tutura
U Tutury, zástupce Hanuman Gymu Bratislava, eviduje server Tapology jediný duel v rámci MMA a ten pro něj skončil vítězně. v roce 2019 se postavil Milanu Kratochvílovi v rámci akce Hanuman Cup 42. Sázkové kanceláře i přes menší zkušenosti favorizují právě tohoto bojovníka, nicméně, nic není jisté a Samuelovy zkušenosti mohou tento fight posunout k vrcholům večera.
PRAVIDLA OKTAGON UNDERGROUND

Jedna z hlavních změn oproti běžným zápasům MMA je v celkovém čase utkání. To se odehraje na tři kola po třech minutách. Pokud by poté boj skončil remízou, rozhodne jedno extra kolo. V postoji regule zůstávají prakticky stejné. Zápas je rovněž možné přenést na zem pomocí takedownu, kde je rozhodující následná kontrola po dobu tří vteřin. Pokud se tato kontrola v utkání zopakuje třikrát, rovná se takové počínání jednomu knockdownu. Knockdown způsobí počítání rozhodčího, a pokud zápasník absolvuje počítání čtyřikrát v utkání nebo třikrát v jednom kole, znamená to automatické ukončení zápasu. Sudí ale nemusí využít maximální počet počítání a může duel zastavit i verdiktem TKO.
CO TO JE OKTAGON UNDERGROUND?

Jedná se o první sérii turnajů na česko-slovenské bojové scéně od zavedení vládních nařízení v souvislosti s koronavirem, které zamezily organizování prakticky veškerých sportovních akcí. V mužských pyramidách do 70, 80, 90 a 100 kilogramů a v ženské pyramidě do 61 kilogramů se proti sobě utká značné množství bojovníků. Každý postupový pavouk zahrnuje českou a slovenskou stranu, finále tak bude vždy mezinárodní. Celkový vítěz pyramidy si odnese částku 5 000 eur, v součtu tím pádem bude ve hře 2,75 milionu korun. Zápasy mají uzpůsobená pravidla, turnaje se proto účastí i zápasníci, jejichž hlavní disciplínou není MMA. Zároveň se jedná o exhibiční duely. Výsledky se proto nebudou započítávat do oficiálních dat na stránce Sherdog. Celá akce se uskuteční v průběhu sedmi týdnů, kdy proběhne stejné množství atraktivních turnajů. Část z nich by měla být doprovázena takzvanými super-fighty, v nichž se představí mimosoutěžní bojovníci. Vrcholem druhého večera, který obstarají slovenští bojovníci, budou duely Samuela Krištofiče s Jakubem Benkem a Marka Bartla s Kamilem Cibinskim

Samuel Daňko - Juraj Tutura

Vítěz: J. Tutura (corner stoppage)

koniec udalosti

Späť na online