Play-off NHL

Dallas Stars – Calgary Flames

2:3

koniec (0:2, 2:1, 0:0) Stav série: 0:1

11.08.2020, 23:30 • Rogers Place, Edmonton, AB • Štvrťfinále Z. konferencie • Daniel Fekets (@DFekets) cz

Tipsport: 2.39 3.97 2.54

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek středečního rána. Na počtenou! (02:45:34)

Hity: 29-34
Úvodní utkání série je u konce. Hokejisté Calgary zvládli dnešní zápas lépe a po výhře 3:2 se ujímají vedení. Prvnímu bodu se přiblížili už v první třetině, kdy zásluhou Dillona Dubého vsítili dvě branky. Dallas ale v rozmezí devíti vteřin na přelomu 31. a 32. minuty manko smazal. Trefili se Denis Gurjanov a Jamie Benn. Nakonec rozhodující branka ale padla ve 37. minutě z hole Rasmuse Anderssona. Calgary v poslední třetině neinkasovalo a dnešní zápas tak dovedlo do zdárného konce, přestože 50 sekund před závěrečnou sirénou se muselo bránit početní nevýhodě čtyři ku šesti. Mark Giordano totiž dostal menší trest.

59:50

Jamie Benn nabídl křížnou přihrávku Pavelskému, proti jehož ráně se Cam Talbot dokonale přemístil.

59:36

Domácí ale zatím nevystřelili přesně. Klingberg obrannou hráz hostů neprostřelil.

59:11

Dallas si vzal oddechový čas a Chudobin už je na střídačce. Bude se hrát šest proti čtyřem!

59:11

Komplikace pro Flames! Mark Giordano vyhodil puk na tribunu, takže si bude muset odpykat dvouminutový trest.

58:44

Stále zůstává brankář domácích v bráně. Aktivní hra Flames mu nedovoluje odjet.

58:06

Chudobin už chtěl odjet z brány, jenže se na poslední chvíli musel vracet, neboť hosté mířili vpřed.

57:31

TJ Brodie zvládl jemným obloučkem dostat puk do střední třetiny. Jeden z hráčů Calgary jej ještě dostal na střídačku, takže se hra musela přerušit.

56:52

Dallasu se čas krátí. Navíc se hostům povedlo usadit se v útočné třetině s kotoučem na hokejkách.

56:10

Backlund posunul puk za bránu Dallasu, kde si jej dojel Mangiapane. Útočník Calgary ušetřil několik cenných sekund pro své mužstvo.

55:39

Také Plameny chtěly zaútočit. Přechod do útočného pásma se jim však nepovedl. Ofsajd.

55:07

Tyler Seguin dostal kotouč do jízdy na pravé křídlo. Elitní útočník Stars ale minul soupeřovu svatyni.

54:40

Jamie Benn po své individuální akci zamířil pouze do hrudi připraveného Cama Talbota. Po komerční přestávce se bude vhazovat po pravici hostujícího gólmana.

53:06

Klingbergovo skryté nahození skončilo na boční síti. Nyní měl Cam Talbot štěstí, protože zřejmě nic moc neviděl.

2:3

Góly a asistencie: 31. Gurianov (Heiskanen, Oleksiak), 32. Ja. Benn (Lindell) – 11. Dubé (Lucic, Backlund), 19. Dubé (E. Gustafsson, Forbort), 37. R. Andersson (Hanifin)

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Johns – Radulov, Hintz, Ja. Benn (C) – Seguin (A), Pavelski, Janmark – Perry, Dickinson, Gurianov – Comeau, Faksa, Cogliano.

Calgary Flames: Talbot (Rittich) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Forbort, E. Gustafsson – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – M. Tkachuk (A), Backlund, Mangiapane – Dubé, S. Bennett, Lucic – Rieder, D. Ryan, Jankowski.

Rozhodca: Luxmore, Sutherland – Murray, Sericolo

09:34 DAL 2 Radulov, nedovolené bránenie
10:54 CGY 0:1 Dubé (Lucic, Backlund)
11:15 DAL 5 Perry, údery