2:2

koniec (1:1)

17.10.2020, 13:30 • Goodison Park, Liverpool • 5. kolo • Miroslav Revaj

Tipsport: 3.81 3.91 1.84

Aj druhý polčas tohto derby zápasu bol ešte zaujímavý. Everton mal v priebehu druhého polčasu zaujímavejšie šance, ale do vedenia išiel opäť Liverpool, keď sa v 72. minúte presadil Salah. Domáci to nezvdali a vyrovnania sa dočkali v 81. minúte, keď sa presadil ich najlepší strelec Calvert-Lewin. V nadstavenom čase išli hostia aj tretíkrát do vedenia, ale gól Hendersona napokon pre ofsajd neplatil.

Po remíze 2:2 tak oba celky získavajú jeden bod a Everton neprehral ani v piatom zápase nového ročníka anglickej Premier League.

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa! (15:32:45)

90+7

90+5

Toto derby je už na svojom konci. Tak predsa len to vyzerá, že sa body budú deliť a Everton tak nestratí svoju neporaziteľnosť.

90+4

Gól napokon neplatí! Henderson bol v tesnom ofsajde a tak sa pokračuje z stavu 2:2! Čoskoro sa naplní nadstavený čas, ale ešte zrejme sa to o nejakú minútku predĺži.

90+3

Ale pozor! Ešte tu zasahuje systém VAR a ide sa skúmať, či Henderson nebol v ofsajde!

90+2

90+2. Jordan Henderson (LIV)

90+2

Liverpool dal gól!
Neuveriteľné! Liverpool sa aj po tretíkrát dostáva v tomto derby do vedenia a vyzerá to, že tri body predsa len získane! Mané našiel presnou prihrávkou v pokutovom území súpera nabiehajúceho JORDANA HENDERSONA a jeho pokus končí za brankárom Pickfordom!

90+1

V druhom polčase sa nadstavuje 5 minút!

90

90. Richarlison (EVE)

90

Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Fabinho, prichádza Georginio Wijnaldum.

89

Komplikovaná situácia pre Everton v závere zápasu! Richarlison po tvrdom zákroku dostáva červenú kartu a domáci musia zápas dohrávať s 10 hráčmi!

88

Domáci sa zatiaľ smerom dopredu neponáhľajú. Zrejme už nechcú spraviť žiadnu vážnu chybu.

87

Alexander-Arnold zahrával priamy kop hostí, ale jeho rozohrávka nebola nijak úspešná a k lopte sa dostáva domáci Everton.

86

Autor vyrovnávajúceho gólu Calvert-Lewin sa znova chcel presadiť v pokutovom území, ale to mu už obrana súpera nedovolila.

85

Hra sa opäť presúva z jednej strany na druhú. Záver liverpoolskeho derby tak bdue ešte zaujímavý.

84

Žltú kartu dostáva Fabinho (Liverpool FC).

83

Veľa nechýbalo a Liverpool mohol znova vyhrávať! Mané sa po chybe obrany dostal do zakončenia, ale z blízka nedokázal Pickforda prekonať, následne dorážka od Joty bola nepresná.

82

Tak uvidíme, čo nám ešte záver tohto derby ponúkne. Vyzerá to, že oba tímy chcú ešte zabojovať o víťazstvo.