koniec (2:1, 0:0, 0:0)

18.10.2020, 16:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • Karel Jedlička cz

Tipsport: 4.98 4.78 1.54

Statistiky zápasu:
Střely na bránu 20:29, vhazování 22:25, čas v útoku 12:37 – 12:14, vyloučení 4:4, využití 1:0.

Československá stopa
Jakub Kovář (JEK) 18 zákroků, 2 obdržené góly, úspěšnost 90%
Adam Liška (ČER) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:39 (18:13:35)
V Čerepovci se zrodil překvapivý výsledek! Hokejisté Jekatěrinburgu teprve potřetí v sezóně nebodovali a z čela tabulky KHL je sesadil výhrou v moskevském derby CSKA.
Všechny góly padly mezi 7. a 15. minutou první třetiny, vítězný dal v přesilovce po několika výměnách puku s novou posilou Nättinenem Kirill Kapustin. V dalším průběhu zářili oba brankáři, kterým shodně jednou pomohla také nastřelená tyčka. Poslední část hry patřila Avtomobilistu, ovšem domácí zodpovědně bránili a výhru si sebrat nenechali.

59:57

Nastřelený kotouč zalehává Podjapolskij, hostům zbývá čas na vyhrané buly a poslední střelu.

59:31

Do brejku ujel Kirill Kapustin a mohl zápas rozhodnout, od pravého mantinelu však minul prázdnou bránu.

59:13

Avtomobilist znovu zavezl puk do útočného pásma.

58:22

Na modré čáře nezachytil zpětnou přihrávku Vasilevskij, domácí pětice může vystřídat.

57:54

Domácí v power-play vyhráli buly, od modré čáry pálí do Podjapolského lapačky obránce Vasilevskij.

57:32

Oddechový čas pro hosty. Bill Peters posle na led šestici bruslařů, Kovář zůstane na střídačce.

57:32

Střelu po ledě od levého hrazení ukryl v lapačce Vladislav Podjapolskij. Nastal čas odvolat Kováře z brány?

57:15

Dnešní utkání sleduje 1516 diváků.

57:03

Přesilovková kombinace ještě pokračovala při hře pět na pět. Genoway prostřelil Podjapolského zprava mezi betony a Čerepovci zachránila vedení dobře ukotvená tyčka!

56:57

55:52

Rychlý ťukes na jeden dotek za bránu a zpět před ni zakončil těsně vedle Sexton. Domácí vyhazují přes celé hřiště.

54:57

Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Kodola – 2 min., podrážení).

54:02

Kapustin dostihl vyhozený kotouč a hokejisté Severstali zůstali v útočném pásmu. Liška však neadresoval připravenému Bukartsovi přesnou přihrávku.

52:51

Pavel Dacjuk se protáhl mezi beky a předal puk na levé křídlo Stanislavu Bočarovovi, jehož pokus z úhlu končí v lapačce Vladislava Podjapolského.

52:06

Oddechový čas pro domácí.

52:06

Domácí zakázané uvolnění, ovšem předtím mohli být hosté rádi, že nešli do čtyř, když se Zborovskij věnoval z pravého křídla najíždějícímu Kodolovi.

51:30

Tak konečně se Avtomobilisté sesypali na Podjapolského, který raději zalehává kotouč a po reklamní pauze se bude vhazovat na jeho straně.

51:05

Hostům se začíná povážlivě krátit čas a stále se nemohou dostat do útočného pásma. Domácí výtečně hájí obrannou modrou, vepředu jim stačí přejet červenou čáru a nahodit.

49:42

Tečovaná střela Denise Bodrova rozvlnila ochrannou síť za čerepoveckou bránou.

48:45

Nastřelený kotouč se odráží o zadní mantinel a Kirill Adamčuk ho pohotovou ranou vrací z úhlu na Kováře, který opět odolal.

47:52

Kovář vyráží ránu jednoho z domácích hokejistů brankářskou holí do rohu.

46:41

Podjapolskij vytěsnil rozklekem střelu Zborovského, který si nabruslil na pravé křídlo.

45:02

Důrazný Petunin vybojoval puk v útočném pásmu a předal ho Adamčukovi, jehož prudkou střelu chytá Jakub Kovář.

43:19

Zborovského zpětnou přihrávku veterán Dacjuk přejel a domácí posouvají kotouč do středního pásma.

41:57

Po chybě hostujícího obránce Mamkina pálil z mezikruží úplně volný Vovčenko. Kovář jeho tutovku za svá záda nepustil.

41:33

Hosté se vymanili z obranného pásma a z protiútoku pálil do brankáře obránce Zborovskij.

40:01

Prostřední část hry nepřinesla žádný gól. Favorizovaný Jekatěrinburg měl více šancí, domácí hrozili hlavně v přesilových hrách, ale celkově bylo zajímavých okamžiků k vidění méně než v úvodní třetině a tak stále platí stav 2:1.

Statistiky po dvou třetinách:

40:00

38:59

Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Čerepovce.

38:45

Závaru odolal i Kovář, za jeho záda se nepodařilo prošťouchnout puk domácímu Liškovi.

37:55

Domácí gólman se vrhl šipkou po křížně nahozeném puku, sice ho nezastavil, ale spoluhráči stačili kotouč podržet, než se Podjapolskij znovu postavil do brány.

36:38

Podjapolskij přicvakl lapačkou puk na ledě po střele Michaila Mamkina od modré. Vhazovat se bude v domácím obranném pásmu.

36:16

36:13

Adamčukovi přeskakuje kotouč hůl do středního pásma, tohle oslabení Avtomobilist přežije.

34:38

Bukarts je se svou dlouhou holí nesmírně aktivní, ale jeho počínání hosté zastavují a vyhazují přes celé kluziště.

34:16

Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Charles Genoway – 2 min., nedovolené bránění).

33:23

Sergej Zborovskij prostřelil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě, výjimkou byla poslední překážka – lapačka domácího brankáře.

32:48

Vyhozený kotouč končí na domácí střídačce, pokračovat ve hře se bude až po komerční přestávce.

31:55

Z levého kruhu pálil těsně vedle domácí brány Genoway.

31:14

Protapovičova střela vypadla Podjapolskému z lapačky, jako první se vzpamatovali jeho spoluhráči a uklízejí puk z nebezpečného prostoru.

30:03

29:13

Severstaľ se vysvobozuje z tlaku a může prostřídat.

28:50

Dacjuk nabil Genowayovi na golfák, který naráží do výstroje Vladislava Podjapolského.

28:03

Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Maxim Afanasjev – 2 min., hákování).

26:19

Souvislou pasáž nahoru-dolů ukončuje ofsajd domácího Provolněva, následuje komerční přestávka.

25:30

Tvrdou střelu Charlese Genowaye od modré čáry vyráží Vladislav Podjapolskij do strany.

24:04

23:28

Vladislav Kodola zpoza brány hledá spoluhráče, ti jsou však dobře pokryti a do šance se nenabízejí.

22:04

Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Michail Mamkin – 2 min., podrážení).

22:04

Čerepovecký nápor pokračoval i po vypršení trestu. Vovčenko našel před bránou zcela volného Petunina, kterého sice rozklekem vychytal Kovář, ale domácí útočník byl při střele zezadu faulován.

21:25

20:01

Lídr KHL po první třetině překvapivě prohrává v Čerepovci. Jakub Kovář kapituloval poprvé po dorážce nejproduktivnějšího hráče Severstali Alexandra Petunina v 7. minutě. Přihrávku Brookse Maceka zpoza brány využil k vyrovnání Stanislav Bočarov, ale za necelé dvě minuty v přesilovce vrátil domácím náskok Kirill Kapustin. Hokejisté Čerepovce navíc zahájí druhou třetinu se zbývající minutou a 35 vteřinami přesilové hry k dobru.

Statistiky první třetiny:

20:00

19:25

Předchozí pasáž nabídla neuvěřitelný obrázek. Žlutočerní svírali soupeře přes dvě minuty, hosté stále nemohli střídat a z posledních sil už jen blokovali prostor před vlastní bránou. Snad dvacet zblokovaných nebo nepřesných střel muselo přijít, než konečně před bývalým hráčem Zlína či Sparty Bukartsem zasáhl Kovář a může nastat klasická přesilovka.

19:25

Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexandr Protapovič – 2 min., držení).

18:10

Čerepovecká šestice v čele s Robertsem Bukartsem nepouští soupeře k puku a rozhodčího už musí brnět zdvižená paže.

17:19

Podjapolskij spěchá na střídačku, domácí v poskytnuté výhodě hrají v šesti.

16:03

Kapustin mohl po Kovářově zákroku dorážet z pravého kruhu do odkryté části jeho klece, v posledním zlomku vteřiny mu zablokoval hůl obrovitý obránce Trjamkin.

15:26

Domácím hokejistům je pískán ofsajd.

14:55

Kovář má kotouč v lapačce po střele obránce Adamčuka, následuje druhá reklamní pauza.

14:32

14:32 Kirill KAPUSTIN - 2:1

14:32

Čerepovec právě vstřelil branku!
Silný tlak v přesilovce využívá KIRILL KAPUSTIN. Unavená čtveřice před ním ustupovala a tak se domácí útočník po několika výměnách puku s Nättinenem pohodlně trefuje zápěstím k tyči. Asistence: Joonas Nättinen.

13:14

Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Denis Bodrov – 2 min., nedovolené bránění).

12:39

12:39 Stanislav BOČAROV - 1:1

12:39

Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Hosté jen nahodili kotouč podél mantinelu a odjeli střídat. Veterán Dacjuk ho však dokázal vepředu nejen udržet proti přesile, ale ještě předat Mackovi, jehož přihrávku zpoza brány využívá úspornou ranou bez přípravy zblízka STANISLAV BOČAROV.
Asistence: Brooks Macek, Pavel Dacjuk.

10:34

10:19

Vladislav Podjapolskij ukryl křížnou střelu Bělousova do své lapačky.

9:03

V přesilovce pálil Genoway těsně vedle a po nárazu do zadního hrazení domácí vyhazují.

8:34

7:16

Petunin zůstal na ledě a po chvilce mohl skórovat podruhé, když ho vyslal do úniku Provolněv. Z levého křídla vypálil příklepem a Kováře zachránila zadní tyčka!

6:44

6:44 Alexandr PETUNIN - 1:0

6:44

Domácí vybojovali puk za soupeřovou bránou, zpětnou přihrávku na modrou čáru posunul Tichonov k Afanasjevovi a jeho ránu golfákem Kovář pouze vyrážel do strany. Český brankář nevěděl, kde má kotouč, a zjistil to až ve chvíli, kdy ho ALEXANDR PETUNIN pohotově došťouchl do odkryté klece.
Asistence: Maxim Afanasjev, Michal Tichonov.

5:16

První reklamní přestávka.

4:52

Protiútok domácích zastavuje pádem na led Bodrov, kotouč končí za brankou Jekatěrinburgu a oba celky střídají.

2:53

Čerepovecká posila z Viťazu Joonas Nättinen si mohl debut v žluto-černém dresu osladit gólem, zblízka však neprotlačil kotouč za Kovářova záda.

2:20

0:51

Georgij Bělousov po rychlé zasekávačce zblízka přestřeluje a domácí vyhazují.

0:31

Na pravém kruhu pálil z první nikým nehlídaný Makejev, švihem však Podjapolského nepřekonal.

0:20

Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Provolněv – 2 min., podrážení).

00:01

Oba celky stojí nastoupeny na modrých čarách k poslechu hymny. Domácí hokejisté budou hrát ve žlutočerných dresech, Avtomobilist v bíločervené kombinaci.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Provolněv, Vittasmäki, Kudako, Afanasjev, Adamčuk, Karimov, Tichonov – Geraskin, Vicharev, Kapustin – Kodola, Vovčenko, Petunin – Nättinen, Bukarts, Liška – Alexejev, Dumbadze, Kara – Čižikov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Gross) – Trjamkin, Vasilevskij, Genoway, Zborovskij, Bodrov, Mamkin – Makejev, Dacjuk, Golyšev – Bělousov, Sexton, Holland – Kulikov, Macek, Bočarov – Litovčenko, Platt, Protapovič.

Rozhodčí: Naumov, Ravodin – Berseňov, Judin.
Vzájemné zápasy
Do minulé sezóny se táhla šňůra pěti vítězství Jekatěrinburgu s celkovým skóre 21:5, loni ale hokejisté Severstali zabrali a v obou duelech bodovali. Po porážce 2:3 po prodloužení na Uralu dokázali v lednu na domácím ledě konečně zvítězit 3:1 (30. Markovin, 44. Geraskin, 56. Monachov – 46. Trjamkin).

Jakub Kovář (JEK) 15 / průměr 2,10, úspěšnost 93,2%
Adam Liška (ČER) 13 / 2+1
Jindřich Abdul (ČER) 6 / 2+0
Avtomobilist Jekatěrinburg (10-2-3-2, 62:42, 1. místo)
Pět ze šesti posledních duelů uralského klubu skončilo rozdílem jediného gólu nebo až na nájezdy, jako ten poslední. V pátek urval Avtomobilist v sedmé sérii výhru v Nižném Novgorodě. Těsné a vyrovnané zápasy dokážou bílo-červení téměř vždy urvat ve svůj prospěch a tak mají nejnižší počet porážek v lize (pouhé dvě) a vedou tabulku celé KHL o skóre před CSKA Moskva. Navíc se mohou opřít o duo nejproduktivnějších hráčů ligy – letní posilu z Viťazu Makejeva a 42letého nestárnoucího Dacjuka.
Dosti neobvyklou kuriozitou je, že k vedení v lize stačí při nejlepším útoku soutěže i podprůměrná obrana, až třináctá v počtu inkasovaných branek. I zmíněná Riga, která je předposlední, dostala méně branek.

Kanadské bodování:
Alexej Makejev 11+10
Pavel Dacjuk 5+14
Peter Holland 3+9
Severstaľ Čerepovec (4-3-1-6, 28:41, 13. místo)
Domácí v poslední době střídají vítězné zápasy s nezdary, po těsné výhře 3:2 v Kazachstánu nad Barysem doma vybuchli 0:4 s Čeljabinskem. Hokejisté Čerepovce mají druhý nejslabší útok celé ligy hned za tradičním otloukánkem z Rigy, přesto se drží mezi postupovou osmičkou v Západní konferenci.

Alexandr Petunin 4+5
Vladislav Kodola 3+5
Jegor Morozov 1+6
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

2:1

Góly a asistencie: 7. Petunin (Afanasjev, M. Tichonov), 15. Kapustin (Jo. Nättinen) – 13. Bočarov (Macek, Dacjuk)

Severstaľ Čerepovec: Poďjapolskij (Šugajev) – Provolnev, Vittasmäki, Kudako, Afanasjev, Adamčuk, Karimov, M. Tichonov – Geraskin, Vicharev, Kapustin – Kodola, Vovčenko, Petunin – Jo. Nättinen, Roberts Bukarts, Liška – A. Alexejev, Dumbadze, Kara.

Avtomobilist Jekaterinburg: Jakub Kovář (Gross) – Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Ch. Genoway, Zborovskij, D. Bodrov, Mamkin – Makejev, Dacjuk, Golyšev – Belousov, Sexton, Holland – P. Kulikov, Macek, Bočarov – Litovčenko, Platt, Protapovič.

Rozhodca: Naumov, Ravodin – Berseňov, Judin