Liga majstrov

Ferencvároš Budapešť – FK Dynamo Kyjev

2:2

koniec (0:2)

28.10.2020, 21:00 • Groupama Arena, Budapešť (Maďarsko) • Skupina G • Miroslav Revaj

Tipsport: 3.48 3.33 2.29

Groupama Arena v Budapešti oslavuje zisk jedného bodu, ten bol po prvom polčase v nedhladne. Ani druhé dejstvo však nebolo nijak oslnivé a veľa zaujímavých momentov sme nevideli. V 59. minúte znížil na rozdiel jedného gólu Nguen, ale stále to vyzeralo, že hostia získajú všetky tri body. V 86. minúte prišiel dôležitý moment a to vylúčenie kapitána hostí Sydorčuka. Následne v 90. minúte po úspešnej realizácií priameho kopu sa pred bránou súpera dostal k lopte Boli a vyrovnal na konečných 2:2! Futbalisti Kyjeva tak smútia, mali na dosah tri body, ale musí im stačiť len jeden.

Ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc priatelia! (22:56:58)

90+6

90+5

Domáci zahrávali ešte rohový kop, ale nič zaujímavého neponúkol. To je už z tohto zápasu všetko!

90+3

Striedanie v tíme FK Dynamo Kyjev: z ihriska odchádza Viktor Cygankov, prichádza Gerson Rodrigues.

90+2

S jedným bodom bude domáci celok určite spokojný, hostia naopak budú smutní. No, kto vie čo teraz prežíva ich kapitán Sydorčuk, ktorý musel predčasne pod sprchy.

90+1

V druhom polčase sa nadstavuje 5 minút!

90

90. Franck Boli (FTC) - 2:2

90

Ferencvároš Budapešť dáva gól!
Tak to je paráda! V závere riadneho hracieho času sa domáci dočkali svojho druhého gólu v tomto zápase a z 0:2 vyrovnávajú na 2:2! Groupama Arena je vo vytŕžení, domáci siahujú po prvom bode v základnej skupine. Po rozohrávke priameho kopu sa lopta v pokutovom území odrazila k FRANCKOVI BOLIMU a ten dopravil loptu so siete – 2:2!

89

Striedanie v tíme FK Dynamo Kyjev: z ihriska odchádza Mykola Šaparenko, prichádza Tudor Baluța.
Striedanie v tíme FK Dynamo Kyjev: z ihriska odchádza Vladyslav Suprjaha, prichádza Benjamin Verbič.

88

Kyjev musí hrať v oslabení o jedného hrača. Domáci už zrejme budú aj smerom dopredu viacej riskovať, nemajú čo stratiť.

87

Dostávame sa do samého záveru druhého polčasu. Ferencvároš drží loptu na svojich kopačkách, hostia už sústreďujú svoje sili na bránenie výsledku.

86

Striedanie v tíme Ferencvároš Budapešť: z ihriska odchádza Gergő Lovrencsics, prichádza Endre Botka.
Striedanie v tíme Ferencvároš Budapešť: z ihriska odchádza Adnan Kovačević, prichádza Laša Dvali.

86

86. Serhij Sydorčuk (DKY)

86

Hosťujúci kapitán Sydorčuk končí v tomto zápase predčasne! Od Ivana Kružliaka dostáva druhú žltú kartu a tak musí ísť do sprchy o niečo skôr. No, aby to ešte kapitána Kyjeva nemrzelo.

85

Domáci sa snažia v závere zápasu hrať aktívne, ale momentálne sa im v ďalšom prechode na útočnú polovicu nedarí.

84

Pozorný zákrok teraz musel vytiahnúť hosťujúci brankár Bojko, dokázal tak úspešne zasiahnúť proti strele od Laidouniho, ktorý tak zmenu skóre nepriniesol.

83

Čas sa už začína domácim futbalistom krátiť. Stále je tu rozdiel jedného gólu, hostia sa tak ešte musia mať na pozore a nič nepodceniť.

82

Striedanie v tíme FK Dynamo Kyjev: z ihriska odchádza Vitalij Bujalskij, prichádza Denis Garmaš.

81

Hosťujúci Karavajev centroval pred pokutové územie domácich, ale obrana Ferencvárošu dostáva túto loptu do bezpečia.

2:2

Góly: 59. Nguen, 90. Boli – 28. Cygankov (pen.), 41. De Pena

Karty:   13. Somália (FTC), 22. Heister (FTC), 27. Charatin (FTC), 71. Laïdouni (FTC) – 52. Sydorčuk (DKY), 76. Bujalskij (DKY)   86. Sydorčuk (DKY)

Ferencvároš Budapešť: Dibusz – Lovrencsics (C) (86. Botka), Blažič, A. Kovačević (86. Dvali), Heister – Somália, Charatin (65. Laïdouni) – Sigér (73. Mak) – Zubkov, Isael (73. Boli), Nguen.
Náhradníci: Bogdán, Bánki – Frimpong, Mak, Botka, Baturina, Dvali, Boli, Laïdouni.

FK Dynamo Kyjev: Bojko – Kędziora, Zabarnyj, Popov, O. Karavajev – Bujalskij (82. Garmaš), Sydorčuk (C), Šaparenko (89. T. Baluța) – Cygankov (90+3. Rodrigues), Suprjaha (89. Verbič), De Pena.
Náhradníci: Neščeret – T. Baluța, Verbič, Šepeljev, Citajšvili, Šabanov, Ledněv, Andrijevskij, Garmaš, Rodrigues, Syrota, Duelund.

Rozhodca: Ivan Kružliak (SVK) – Tomáš Somoláni (SVK), Cyril Gringore (FRA) – Boris Marhefka (SVK)