FK Crvena Zvezda Belehrad – FC Slovan Liberec

5:1

koniec (2:1)

29.10.2020, 18:55 • Skupina L • Tomáš Honzejk cz

Máme za sebou druhý zápas Slovanu Liberec ve skupině L. Na půdě Crvené Zvezdy bohužel nezachytil začátky poločasů, kdy vždy v prvních 10 minutách inkasoval. Před koncem první půle snižoval na nadějných 1:2 krásnou ranou Jan Matoušek. To bylo ale od Slovanu vše. Ve druhé půli přidávali branky pouze domácí, když se postupně prosadili Gajić, Katai a Falcinelli. Skóre je tedy jednoznačné, Slovan schytal neslavné bůra a po cestě do republiky má o čem přemýšlet. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:47:55)

90+4

90+4

Rozhodčí ale musí dodržet nastavené čtyři minuty.

90+3

Nastavení je rozkouskováno fauly. Liberečtí si už jen přejí konec utkání.

90+2

Ani Jan Mikula nepřihrál přesně. Míč končí až u Borjana.

90+1

Nastavují se čtyři minuty.

90+1

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Kamso Mara, přichází Jakub Barac.

90+1

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Michal Fukala.

89

Michal Beran nepřihrál přesně na nabíhajícího Šulce.

88

Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Aleksandar Katai, přichází Aleksa Vukanović.

88

Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Diego Falcinelli, přichází Radovan Pankov.

87

87. Gavrić Nguyena nepřekonal

87

Filip Nguyen vychytal tváří v tvář Željka Gavriće!

86

Jan Šulc si připíše první minuty na mezinárodní scéně.

85

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Jan Šulc.

85

Liberec se ještě snaží udělat něco s výsledkem. Hromada ale míč spíše posouval, místo toho, aby vystřelil.

83

Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází El Fardou Ben Nabouhane, přichází Njegoš Petrović.

83

Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Mirko Ivanić, přichází Željko Gavrić.

83

Tak jsem první žlutou kartu přeci jen přivolal. Vidí ji Sékou Sanogo (FK Crvena Zvezda Bělehrad) za ruku v obličeji Hromady.

82

Crvená zvezda drží míč a v poklidu kombinuje na útočné polovině. Liberec působí odevzdaně, čemuž se nelze divit.

80

Pokud se nemýlím, zápas se zatím obešel bez žlutých karet, což není příliš vídaný jev.

79

Jakub Hromada přetáhl svůj centr.

79

Zápas ztratil tempo po dvou rychlých gólech domácích a teď už se bude nejspíš jen dohrávat.

77

Hráči Slovanu se sice povzbuzují, ať to nevzdávají. Tady je ale už rozhodnuto.

76

Po střídající vložce může hra pokračovat.

75

Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Milan Rodić, přichází Marko Gobeljić.

75

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Michal Beran.

75

První střídání v týmu FC Slovan Liberec a celkově v utkání: ze hřiště odchází Abdalláh Júsuf Hilál, přichází Michael Rabušic.

73

Na druhé straně vyboxoval Matouškův centr brankář Borjan.

72

Začíná to být hra kočky s myší. Tohle libereckým hráčům vůbec nezávidím.

70

70. Diego FALCINELLI - 5:1

70

CZ Bělehrad právě vstřelil branku a máme tady bůra!
El Fardou Ben Nabouhane našel přesným centrem na přední tyči naběhnutého DIEGA FALCINELLIHO, který hlavou překonává popáté libereckého brankáře.

69

Matěj Chaluš zblokoval střelu Bena Nabouhaneho na roh.

67

67. Aleksandar KATAI - 4:1

67

CZ Bělehrad právě vstřelil branku!
Liberec si musí svůj kalich hořkosti vypít do dna. Daň za nezkušenost v evropských pohárech se bohužel naplno ukazuje. ALEKSANDAR KATAI si vzal míč ve středu hřiště, namířil si to vstříc brankáři a tečovanou střelou z hranice vápna překonává Nguyena. 4:1.

66

Jhon Mosquera nechtěně došlápl Milunoviće, což uniklo pozornosti sudího, který je jinak dnes precizní.

65

Jan Matoušek hledal svým centrem Tijaniho, který zůstal ve vápně. Těsně před ním míč tečoval brankář Borjan a z šance tak sešlo.

65

Sékou Sanogo ve výskoku trefil loktem Sadílka. Tohle je faul.

64

Aleksandar Katai opět pálil ze střední vzdálenosti. Tentokrát po zemi do míst, kde byl připravený Nguyen.

62

62. Marova rána ze standardky

62

Kamso Mara to zkoušel technicky k tyči! Milan Borjan se musel hodně natahovat, aby míč vyrazil!

61

Aktivní Sadílek byl tvrdě atakován ve výskoku těsně za hranicí vápna a rozhodčí píská faul. Tohle je velmi zajímavá pozice pro Liberec.

59

Na druhé straně hřiště se míč odrazil na roh malého vápna k Sadílkovi, který pálil z první nad.

58

58. Další šanci domácích likviduje Nguyen

58

Rychlý brejk Bělehradu a obrovská šance! Nguyen s Matouškem ale nedovolili Kataiovi přihrát spoluhráči před prázdnou bránu!

57

Rohový kop Liberce neznamenal nebezpečí pro CZ.

57

Po sérii odrazů ve vápně Crvené Zvezdy je míč odvrácen. Následně byl faulován opět jeden z libereckých hráčů.

56

Jan Matoušek skvěle vybojoval míč u autové čáry a Sadílek zase faul na svou osobu. Liberec bude zahrávat přímý volný kop.

54

Liberec se ubránil a může založit akci.

53

Po faulu Koscelníka zůstanou bělehradští na míči.

52

Zvezda už je opět nastěhovaná před vápnem Liberce.

50

50. Milan GAJIĆ - 3:1

50

Aleksandar Katai zatáhl míč do vápna a přihrál Nabouhanemu. Tomu míč vypíchl Mikula, bohužel pouze k nohám MILANA GAJIĆE, před kterým se otevřela prázdná svatyně Liberce, do které míč pohodlně uklidil.

49

Domácí opět kombinují s míčem.

48

Milan Borjan je již na nohou a hra tak může pokračovat.

46

Hned v úvodu zahrával Slovan rohový kop. Po střetu Tijaniho s brankářem Borjanem zůstává domácí strážce svatyně ležet na zemi a hra je přerušena.

46

Rozhodčí nenašel důvod pro nastavení prvního poločasu, a tak jej ukončuje po 45 minutách. Crvená zvezda vlétla na Liberec a výsledkem bylo vedení 2:0 po 22. minutách, když oba góly zaznamenal El Fardou Ben Nabouhane. Slovan se snaží, bojuje, je aktivní a ve 41. minutě byl za svůj herní projev odměněn. Michal Sadílek patičkou posunul míč na Matouška, který si jej posunul do středu a zpoza vápna vypálil přesně k tyči. Tímto gólem vykřesal naději pro liberecký Slovan, který tak po první půli prohrává na Maracaná 1:2. Druhý poločas začne přibližně v 19:57.

45

45

Domácí hrají s míčem, ale k bráně Nguyena se zatím nedostávají.

44

44. Ivanić z dobré pozice přestřelil

44

Další velká šance domácích! El Fardou Ben Nabouhane našel ve vápně volného Ivaniće. Štěstí pro Liberec, že černohorský fotbalista míč ve skvělé pozici netrefil ideálně.

43

Domácí jsou evidentně zaskočeni gólem Liberce, který přišel prakticky z ničeho.

41

41. Jan MATOUŠEK - 2:1

41

Liberec právě vstřelil branku!
A máme tady snížení! Parádní kombinace Michala Sadílka s JANEM MATOUŠKEM končí krásnou ranou k tyči, kterou vyslal druhý jmenovaný. Ono to půjde a ne že ne!

39

Liberci se nedá upřít snaha, ale Bělehrad je individuálně a svou kvalitou o level výše. I proto je zatím skóre 2:0 pro domácí.

38

38. Liberec zachránila tyč

38

Aleksandar Katai si navedl míč do středu hřiště a z velké dálky vyslal svou dělovku do tyče!

37

Kamso Mara se rozhodl pro střelu, ale nebylo to dobré rozhodnutí. Míč skončil na atletické dráze za bránou.

36

Michal Sadílek byl také faulován a i Slovan si kopne přímý kop.

35

Ani z této standardky naštěstí nic nebylo a Slovan se ubránil.

34

Martin Koscelník na pravé straně hoří. Po jeho faulu bude Bělehrad zahrávat další volný přímý kop.

33

Po nepřesné hlavičce bude vykopávat Nguyen.

33

Na druhé straně bude CZ zahrávat rohový kop.

32

Jan Matoušek si hezky obhodil protihráče, ale Sadílek dostal míč v tísni a přišel o něj.

31

Jhon Mosquera dostal míč ve vápně, ale byl až příliš bázlivý a neodhodlal se zakončit.

30

Abdalláh Júsuf Hilál stál na druhé straně v ofsajdu.

29

Filip Nguyen včasným výběhem zažehnal blížící se nebezpečí.

29

Po centru Mikuly se dostal k hlavičce Júsuf. Stál ale daleko od brány a navíc mířil mimo.

28

Tijani míč odhlavičkoval do bezpečí.

27

Sražená střela znamená roh pro domácí.

26

Po faulu kapitána Mikuly přichází standardní situace Bělehradu.

25

Liberec se dostal až k vápnu, ale spolupráce Sadílka s Mosquerou k zakončení nevedla.

23

Martin Koscelník opět nestíhal na levé straně. Nakonec toho byla střela ze druhé vlny, která mířila nad.

22

22. El Fardou Ben Nabouhane - 2:0

22

EL FARDOU BEN NABOUHANE zvyšuje na 2:0. Mirko Ivanić dostal míč na levé straně, po zemi jej poslal do vápna proti noze Bena Nabouhaneho, který dělovkou střílí svůj druhý gól v utkání.

21

Jhon Mosquera takticky fauloval.

20

Slovan se oklepal z hektického úvodu a začíná častěji kombinovat a navštěvovat polovinu soupeře.

19

Michal Sadílek nedostal míč přes skluzujícího obránce. Z druhé strany to zkoušel Matoušek. Ten zase nalezl svým centrem pouze rukavice brankáře Borjana.

18

Milos Degenek nepustil Júsufa k hlavičce.

18

Nepřesný centr zpoza vápna po rohovém kopu libereckého brankáře nezaskočil.

17

17. Na Nguyena si nepřišel ani Ivanić

17

Další velká šance domácích! Mirko Ivanić dostal přesnou přihrávku za obranu a z úhlu prověřil Nguyena.

16

Sékou Sanogo podklouzl a při té příležitosti fauloval Júsufa.

15

Po rohu pálil Matoušek zpoza vápna vysoko nad.

14

Jan Matoušek centroval do vápna na Júsufa, před ním jeden ze stoperů odvrátil míč na roh.

12

Jan Matoušek se dral k míči, ale Rodić skvěle zasáhl a ještě vybojoval aut pro CZ.

11

Liberec je i nadále bez míče. Úvod zápasu je pro liberecké hráče velmi náročný.

9

9. Skvělý zákrok Nguyena

9

To je kolotoč! Další velké šance Bělehradu! Filip Nguyen ale zatím Liberec drží skvělým zákrokem!

8

Na druhé straně hlavičkoval Júsuf v tísni mimo.

7

7. El Fardou Ben Nabouhane - 1:0

7

Tohle se nemělo stát. Slovan inkasuje hned v úvodu utkání. První přihrávku před prázdnou bránu ještě Tijani odvrátil. Míč byl ale rychle vrácen do vápna z voleje Rodićem a EL FARDOU BEN NABOUHANE se hlavou nemýlil. CZ Bělehrad se ujímá vedení 1:0.

6

První zajímavá akce domácích. Diego Falcinelli se ale k míči přes Tijaniho nedostal.

6

Kamso Mara se dopustil faulu u své střídačky. CZ zůstane u míče.

5

Mohamed Tijani skvěle předskočil protihráče a s ničím se nerozpakoval. Jeho pokus proletěl kousek nad břevnem.

4

Také Slovan si poprvé zahraje déle s míčem.

3

Milan Gajić teď zbytečně dojel Mosqueru, který již byl za autovou čarou. Rozhodčí je ihned u nich a zažehnává první větší emoce.

2

Liberec si dlouho míč neužil, hrají opět domácí.

1

První akce Zvezdy končí nezdarem.

1

Domácí zahájili utkání úvodním výkopem.

1

Hráči již nastupují na hrací plochu. Obě mužstva oblékla své tradiční kombinace. Domácí jsou tedy oděni do červeno bílých dresů, Slovan pak nastupuje v modrém.
Jak bylo avizováno, domácí Crvené Zvezdě bude chybět českým fanouškům dobře známý Guélor Kanga, který v poslední době prodělal koronavirus. Ani Slovan nenastoupí v nejsilnější možné sestavě. Z různých důvodů chybějí stopeři Kačaraba a Jugas, ale také křídelník Pešek. Bez Kačaraby již Liberec hrál proti Gentu a utkání zvládl. Uvidíme, jak bude modrobílým chybět rychlonohý Pešek.

CZ Bělehrad: Borjan – Gajić, N. Milunović, Degenek, Rodić – Nikolić, S. Sanogo – Katai, Ivanić, Ben Nabouhane – Falcinelli.
Náhradníci: Ćopić, Popović – Eraković, Gavrić, Gobeljić, Krstović, Pankov, Petrović, Spiridonovic, V. Simić, Vukanović, Boakye.

Liberec: Nguyen – Mikula (C), Chaluš, Mo. Tijani, Sadílek – Koscelník, Hromada, Mara, Mosquera – Matoušek, Júsuf Hilál.
Náhradníci: Hasalík – Fukala, Barac, Cancola, Šulc, Beran, Csáno, Rabušic.

FC SLOVAN LIBEREC – TÝDEN PŘÍPRAVY NA PRVNÍ BITVU VENKU

Liberec vkročil do základní skupiny ideálně. Jako jediný z českých zástupců ve svém premiérovém vystoupení bodoval a dokonce slavil výhru. Belgický Gent přehrál brankou Júsufa 1:0 a v tabulce mu tak patří prozatím o skóre druhá příčka za německým Hoffenheimem.

Jelikož je FORTUNA:LIGA i nadále přerušena kvůli pandemii nového typu koronaviru, může se liberecké mužstvo celý týden připravovat na náročný program Evropské ligy. První polovina skupiny L se totiž odehrává ve třech následujících týdnech po sobě.

Parta kouče Pavla Hoftycha odlétla ve středu dopoledne, navečer ve stejný den zároveň proběhla předzápasová tisková konference a společný trénink. Na tiskové konferenci hlavní trenér mimo jiné řekl: "Crvena zvezda je aktuálně výborné mužstvo. Těžko u nich momentálně hledáte slabiny. Jsou silní směrem dopředu, mají spoustu reprezentantů a hodně dynamických hráčů. Z mého pohledu jde o mimořádně těžkého soupeře."

Hraje se na druhém největším stadionu balkánského poloostrova – Stadionu Rajka Mitiče s kapacitou přes 55 tisíc diváků, UEFA povolila týmům možnost 30% zaplnění kapacity, pokud vládní nařízení daných zemí nehovoří jinak. V Srbsku ale dle posledních informací budou horkokrevní diváci chybět, což by mohla být pro Liberec výhoda. Uvidíme po zápase, jestli to tak skutečně bude.

FK CRVENA ZVEZDA – GUÉLOR KANGA I DOMINANTNÍ BILANCE

První duel srbský celek prohrál na půdě favorizovaného Hoffenheimu 0:2, obě branky vstřelil německý celek až ve druhé půli (64. a 93. minuta). V domácí soutěži ale Crvena zvezda zatím válí. S 32 body vede tabulku Jelen Superligy, z 12 zápasů rovných deset vyhrála a ve dvou zbylých se rozešla se soupeřem smírně.

V klubu působí libereckým fanouškům dobře známý záložník Guélor Kanga, který se do Bělehradu přesunul z pražské Sparty. Jedna z hlavních hvězd týmu ale chyběla během posledních tří zápasů CZ v kádru, je tak otázkou, zdali nastoupí. Dle posledních informací z předzápasové tiskové konferekce by gabonský záložník neměl být k dispozici pro toto utkání. V sedmi duelech, které zatím za nový tým odehrál, vstřelil Kanga doposud jeden gól.

Crvena zvezda se dostala do základní skupiny celkem složitou cestou. V předkolech Ligy mistrů přešla přes gibraltarskou Europu 5:0 a albánskou Tiranu 1:0, následně však nestačila na kyperskou Omonii 1:2 na penalty. Chuť si spravil bělehradský celek v play off Evropské ligy, když přehrál arménský Ararat-Armenia 2:1.

Není to poprvé, kdy proti sobě stojí CZ Bělehrad a liberecký Slovan. Oba celky se spolu střetly v roce 2006 (Pohár UEFA). Liberec tehdy dvakrát srbského soka porazil výsledky 2:1 a 2:0. Stále živé vzpomínky má trenér brankářů Marek Čech, který odchytal obě střetnutí. Branky tehdy dávali Jiří Bílek, Jan Holenda, Jan Blažek a Tomáš Frejlach.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.

5:1

Góly: 7. Ben Nabouhane (Rodić), 22. Ben Nabouhane (Ivanić), 50. Gajić, 67. Katai, 70. Falcinelli (Ben Nabouhane) – 41. Matoušek (Sadílek)

Karty:   83. S. Sanogo (CZB)

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 7:8. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 20:16.

FK Crvena Zvezda Belehrad: Borjan (C) – Gajić, N. Milunović, Degenek, Rodić (75. Gobeljić) – Nikolić, S. Sanogo – Katai (88. Vukanović), Ivanić (83. Gavrić), Ben Nabouhane (83. Petrović) – Falcinelli (88. Pankov).

FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula (C), Chaluš, Mo. Tijani, Sadílek – Koscelník, Hromada (85. Šulc), Mara (90+1. Barac), Mosquera (90+1. Fukala) – Matoušek (75. Beran), Júsuf Hilál (75. Rabušic).

Rozhodca: Verissimo – Campos, Nuno De Sá Martins (všichni Portugalsko)