25.01.2021, 17:10 • Minsk Arena, Minsk • David Suchý cz

Adam Liška (CER) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:50 (19:30:37)

Zblokované střely – 8:7.
Vyloučení – 7:5.
Využití přesilovek 1/5 – 1/7.
Vhazování – 32:20
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Dinama Minsk, které svého soupeře porazilo výsledkem 2:1. Čerepovec vstoupil do poslední periody velice dobře, neboť se mu povedlo srovnat krok. Zhruba deset minut před koncem zápasu se domácí celek dostal zpět do vedení, které si ustrážil až do konce zápasu. Dnešní utkání nám i přesto nabídlo velice atraktivní podívanou, která nabídla celkem dost vyložených šancí. Dohromady jsme ovšem viděli pouhé tři body, což Dinamu přesto stačilo k vítězství.

59:40

Čerepovec to zkouší bez brankáře!

59:13

59:00

Minuta do konce řádné hrací doby.

58:01

Daleko od vyrovnání nebyl hostující Geraskin, který ovšem nepřekonal dezorientovaného brankáře Furcha.

57:17

Po delší době pro domácího brankáře Furcha, který se rozhodl schovat kotouč pod sebe. Následovalo vhazování po jeho pravici, kde byli úspěšnější domácí.

56:01

Nyní došlo ke kolizi za brankou Čerepovce, kde byl faulován brankář Podjapolskij. Klidně se mohlo vylučovat, avšak sudí se nyní rozhodli nevylučovat.

55:26

Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ilja Šinkevič – 2 min., hákování).

55:15

Děmkov dokázal přenechat kotouč zpět za branku, kde se nacházel kolega Pare. Tomu se povedlo nasbírat cenné vteřinky, což se Dinamu Minsk hodí.

54:51

K odraženému kotouči se včas dostal domácí Menell, který zkoušel prudkou rozehrávkou oslovit rozjetého Klinkhammera. Ten se ovšem ke střele neprodral.

54:07

Máme za sebou poslední komerční přestávku tohoto zápasu, domácí stále vedou o jednu branku. Severstal se už poměrně dlouho dobu nedostal do šance.

53:00

Dnešní utkání sleduje 3319 diváků.

52:07

Poté se za branku soupeře dostal domácí Pare, který ovšem nedokázal nahrát pod sebe. Následně se dopředu dostal Berglund, kterému kotouč ujel.

51:20

Sám na branku zkoušel ujet domácí Mosaljov, kterého ovšem doháněl jeden z protihráčů. Proto jsme nesledovali žádné větší nebezpečí pro Čerepovec.

50:12

Severstal se tak necelých deset minut před koncem zápasu dostává do nelichotivé pozice. Opět totiž prohrává o jednu branku a bude muset dotahovat.

49:49

49:49 Shane PRINCE - 2:1

2:1

Góly a asistencie: 28. Demkov (Prince, Menell), 50. Prince (Faľkovskij, Z. Mitchell) – 43. Berglund (J. Morozov, Geraskin)

HC Dinamo Minsk: Furch (D. Taylor) – Menell, Znacharenko (A), Jerjomenko, Faľkovskij, Šinkevič, Almqvist, Koljačonok – Prince (A), Z. Mitchell, Klinkhammer (C) – Varfolomejev, Gorbunov, Mosaljov – Paré, Usov, K. Voronin – Kogalev, Protas, Alistrov – Demkov.

Severstaľ Čerepovec: Poďjapolskij (Šugajev) – Vittasmäki, Kudako, M. Tichonov, M. Chabarov, Lalonde (A), Adamčuk, Rogov – J. Morozov, Berglund, Liška – Petunin, Kodola, Vovčenko (A) – Geraskin (C), Guslistov, Kapustin – Mojsejev, Jo. Nättinen, Dumbadze – A. Alexejev.

Rozhodca: Akuzkovskij, Gofman – Maximovskij, Osipov