Zdeněk Kolář – Lorenzo Giustino

2:1 6:3, 3:6, 7:5

28.01.2021, 09:47 • Kurt č. 11, Antalya • 1. kolo • Filip Lefenda cz

Tipsport: 2.29 1.56

Zápas Zdeňka Koláře s Jaumem Munarem by měl předběžně začít ve 14:30 hodin. Tentokrát již zařadili organizátoři duel na centrální dvorec, a tak budeme moci toto utkání sledovat podrobněji. Nenechte si ho ujít. Na viděnou. (12:42:34)
Zdeněk Kolář (224.) poráží na čtvrtý pokus poprvé v kariéře Lorenza Giustina (151.) a po třídenním čekání si na antukovém challengeru v Antalyi zahraje ještě dnes osmifinále! Čtyřiadvacetiletý Čech vstoupil do zápasu fantasticky, když si rychle vypracoval vedení 5:1. Poté sice poprvé ztratil servis, Ital už ale stačil pouze snížit na 6:3. Druhý set byl vyrovnaný jen ve své první polovině. Kolář od stavu 3:2 prohrál pět gemů v řadě a do svízelné situace se dostal i v rozhodujícím dějství, v němž prohrával 2:4. Klíčovým se ukázal být sedmý gem. Giustino v něm potvrzoval brejk, nevyužil ale na podání náskok 40:0. Za stavu 4:4 pak Kolář neproměnil dvě brejkové možnosti, o dva gemy později už si však podobnou šanci uniknout nenechal. Vzápětí rodák z Bystřice nad Pernštejnem duel dopodával a po triumfu 6:3, 3:6 a 7:5 si zahraje o čtvrtfinále. Soupeřem mu bude nasazená jednička Jaume Munar (110.) ze Španělska.

Konec zápasu

7:5

Druhou příležitost na ukončení utkání už Zdeněk Kolář využil a raduje se z vítězství!

40-30

Zápas ještě pokračuje. Lorenzo Giustino pronikl do výměny skrze druhý soupeřův servis a snižuje.

40-15

Teď už je vítězství nesmírně blízko. Zdeněk Kolář má při vlastním podání dva mečboly.

30-15

Na mečbol si ale ještě musí český tenista počkat. Tentokrát bodoval Lorenzo Giustino. Hlavně se nenechat rozhodit.

30-0

Po další výměně už jen dva...

15-0

Zdeňka Koláře dělí od postupu do osmifinále tři získané míče.

6:5

Konec přestávky, podávat bude Zdeněk Kolář.

6:5

Následuje přestávka a výměna stran.

6:5

A ten už využívá! Hodně důležitý moment zápasu. Zdeněk Kolář půjde po krátké přestávce servírovat na vítězství!

40-30

Svůj už sedmnáctý brejkbol v utkání Zdeněk Kolář neproměnil. Ještě má ale jeden.

40-15

Zdeněk Kolář má dva brejkboly! Velká možnost přiblížit se vítězství v utkání.

30-15

Brejkboly z toho zatím nejsou. Lorenzo Giustino skrze druhý servis snižuje.

30-0

A na skóre se to znovu podepisuje. Čech se na returnu dostává do zajímavého vedení.

15-0

Boduje ale nadále Zdeněk Kolář. Ten se zdá být v posledních minutách přeci jen lepším hráčem.