– 1+0, +2 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 14:09.
– 33 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,3%, odchytal 60:00
Philipp Grubauer (COL) – 21 zákroků, 5 OG, úspěšnost 80,8%, odchytal 59:01.
Střely na branku: 27 – 35 (7:11, 10:13, 10:11)
Trestné minuty: 10 – 8
Využité přesilové hry: 1/3 – 1/4
Vyhraná vhazování: 43 % – 57 %
Bodyčky: 13 – 21.
Je dobojováno! Colorado navázalo na dobré výkony z ledu Arizony a po gólech Girarda s Landeskogem zaslouženě vedlo 2:0. Po snížení Radima Šimka ale neproměnilo velký tlak a od Labancova vyrovnání z času 36:48 už šlo herně hodně dolů. Třetí třetina tím pádem patřila hráčům San Jose, kteří se po Kadriho vlastenci připsanému Balcersovi trefili ještě třikrát. Na první gól v sezóně dosáhl Karlsson a Leonard s Kanem upravili stav až na konečných 6:2.

San Jose právě vstřelilo branku!
Domácí přidávají i šestý zásah. Jones rukou vyrazil Rantanenovu střelu z pravé strany do rohu, odkud Burns dostal puk na EVANDERA KANEA a ten si s ním dojel až do prázdné branky. Asistence: Brent Burns.

58:34

Snadný zákrok Jonese proti bývalému spoluhráči Donskoiovi. Tomu posouval puk do pravého kruhu Rantanen.

58:02

Philipp Grubauer odjel na střídačku a Avs hrají v pěti proti čtyřem. Girardova pumelice byla sražená Couturem.

57:48

Čároví rozhodčí od sebe okamžitě odtrhli Kadriho a Donata, když se schylovalo k jejich bitce. Asi šlo o ochranu domácího útočníka, který nejevil zájem shodit rukavice. Oba dostávají menši tresty za hrubost.

57:33

Žádný tlak Avalanche se necelé tři minuty před koncem nekoná. Domácím hraje do karet další zakázané uvolnění.

57:15

Patrick Marleau nevzdal vesměs prohraný souboj s Timminsem a donutil Grubauera přerušit hru za cenu vhazování po své levici.

56:55

Dylan Gambrell vytáhl puk do středního pásma, nicméně dál kvůli nulové podpoře spoluhráčů pokračovat nemohl.

56:26

MacDonaldův golfák od modré se zastavil v provozu před branku. Z druhé strany se podobně vedlo také Gravesovi.

55:44

Girard nabíjel před levý kruh MacKinnonovi. Ten ale branku o hodně minul a podtrhl výrazný útlum prvního útoku ve třetí třetině.

6:2

Góly a asistencie: 27. R. Šimek (Vlasic, Balcers), 37. Labanc (E. Kane, Couture), 45. Balcers (Gambrell, Meier), 48. E. Karlsson (E. Kane, Meier), 51. Leonard (Meier), 59. E. Kane (Burns) – 19. Girard (Burakovsky, D. Toews), 25. Landeskog (Kadri, MacKinnon)

San Jose Sharks: M. Jones (Dubnyk) – Burns, Ferraro, E. Karlsson (A), R. Šimek, Vlasic, Knyžov – Labanc, Couture (C), E. Kane – Meier, Gambrell, Balcers – Donato, Marleau (A), Leonard – Sörensen, True, Nieto.

Colorado Avalanche: Grubauer (Werner) – Girard, Graves, MacDonald, D. Toews, Timmins, Renouf – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Donskoi, Kadri, Saad – Ničuškin, Compher, Burakovsky – Jost, Bellemare, O'Connor.

Rozhodca: Rank, Blandina – Gibbons, Galloway

01:46 SJS 2 Knyžov, držanie
10:35 COL 2 D. Toews, nedovolené bránenie
14:23 COL 2 Ničuškin, hákovanie
16:30 SJS 2 Ferraro, podrazenie
18:32 COL 0:1 Girard (Burakovsky, D. Toews)