Tenis

WTA Madrid (antuka)

Petra Kvitová (9) – Veronika Kudermetovová

2:1 6:3, 4:6, 6:4

03.05.2021, 14:00 • Manolo Santana Stadium, Madrid (ESP) • Osemfinále • David Suchý cz

Tipsport: 1.45 2.86

Je konec! Petra Kvitová se nakonec z postupu do semifinále raduje po setech 6:3, 4:6 a 6:4. Česká hráčka zvládla první sadu za necelých třicet minut, nicméně ta druhá přinesla o poznání vyrovnanější podívanou. Petra Kvitová ovšem předvedla v závěru setu zkrat, přišla totiž o vedení 4:4 a 40:15, a nakonec prohrála poměrem 4:6. Veronika Kuděrmetovová se tak dostala do herní pohody, sama měla ve třetím setu jako první brejkbol, který ovšem nevyužila a Petra Kvitová jediným brejkem této sady dovedla zápas do vítězného konce. (16:03:10)

Konec zápasu

2:1; 6:4 - Petra Kvitová

6:4

Je konec! Petra Kvitová se znovu mohla spolehnout na své podání a stylovým esem ukončila tento duel. Následoval mohutný výkřik, české lvici se hodně ulevilo.

40-30

Česká lvice si vybojovala mečbol!

30-30

Petra Kvitová důležitým fiftýnem srovnává krok, nyní jí zafungovalo první podání.

15-30

Také Veronika Kuděrmetovová si vzala jestřábí oko, jenomže to hrálo v její neprospěch a naopak je tu eso na lajnu.

0-30

Petra Kvitová si vybrala prostor k dvojchybě, kterou potvrdilo také jestřábí oko.

0-15

Veronika Kuděrmetovová returnovala přesně podél lajny, je tu fiftýn pro ruskou hráčku.

5:4

Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.

5:4

Následuje přestávka a výměna stran.

5:4

Veronika Kuděrmetovová se udržela v tomto duelu, jenomže nyní bude muset za každou cenu brejknout.

15-40

Kuděrmetovová znovu podala do bekhendu a jsou tu dva gemboly.

15-30

Druhé podání sice dokonale směřovalo na bekhend, Petra Kvitová při chtěném winneru mířila do pásky.

15-15

Minela také ze strany Češky, která forhend přetáhla za baseline.

15-0

Veronika Kuděrmetovová to při náběhu zkoušela složitým drop shotem, který neměl šanci na úspěch.

5:3

Petra Kvitová skutečně získává osmý gem čistou hrou a je pouze jediný gem od vítězství v tomto duelu.