04.05.2021, 01:05 • Nationwide Arena, Columbus • Vojtěch Balon (@VojtaBalon) cz

Přeji dobrou noc a příště na počtenou! (03:46:22)
Elvis Merzlikins (CBJ) – 34 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,5%, odchytal 63:24
Juuse Saros (NSH) – 29 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,6%, odchytal 63:24

-

1. Emil Bemström (CBJ) – 3+0
2. Roman Josi (NSH) – 2+0
3. Filip Forsberg (NSH) – 1+1
Je dobojováno, Nashville si připisuje další dva důležité body v boji o postup do play-off. Hosté si to ale ve třetí třetině pořádně zkomplikovali – za stavu 0:3 z pohledu Columbusu nastřílel Emil Bemström čistý hattrick a získal tak pro Blue Jackets bod. Prodloužení už ale opět patřilo hostům, rozhodl kapitán Roman Josi.

63:24

63:24 Roman JOSI - 3:4

63:24

Nashville právě vstřelil branku!
Predators byli v prodloužení aktivnějším týmem a bonusový bod získávají pro sebe! Po vyhraném buly ve vlastním pásmu našel Haula na levém kruhu ROMANA JOSIHO a kapitán Preds přesnou střelou překonal Merzlikinse. Asistence: Erik Haula a Calle Järnkrok.

62:48

Nyní už to Ducheneovi vyšlo a zkušený centr vypálil z levého kruhu, Elvis Merzlikins ale bez problémů zakročil.

62:20

Matt Duchene na útočné modré zaváhal a zařadil zpátečku, hosté tak musejí zakládat další akci až z vlastní třetiny.

61:45

Max Domi našel před Sarosem úplně volného Gavrikova, ruský zadák si ale nedokázal skákavý kotouč zpracovat!

60:57

Calle Järnkrok to zkusil hned po buly, i tentokrát si ale domácí brankář poradil.

60:40

Filip Forsberg ujížděl sám na brankáře Columbusu, Merzlikins si ale jeho bekhendovou střelu pohlídal!

60:16

Na ledě je – hádejte – i Emil Bemström.

60:01

Na takový průběh třetí třetiny by si asi vsadil málokdo. Výměnami opor a zraněními zbývajících opor zdecimovaný Columbus prohrával už 0:3, ve třetí třetině se ale nečekaný hrdina Emil Bemström blýskl hattrickem a zápas tak jde za stavu 3:3 do prodloužení!

60:00

59:47

Michael Del Zotto vyčkává za vlastní brankou a nikam se nežene, budeme svědky prodloužení.

59:03

Po nahození Romana Josiho do útočné třetiny už se k puku žádný z jeho spoluhráčů nedostal, nyní mohou rozehrát domácí.

58:27

Kukan už je zpět na ledě, Columbus hraje v plném počtu. Do konce třetí třetiny zbývá jen minuta a půl!

3:4

Góly a asistencie: 42. Bemström (Roslovic, Del Zotto), 48. Bemström (Grigorenko, Del Zotto), 56. Bemström (S. Jones, Roslovic) – 30. F. Forsberg (Ellis, Johansen), 32. Johansen (Tolvanen, F. Forsberg), 40. Josi (Ellis, Cousins), 64. Josi (Haula, Järnkrok)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Kivlenieks) – Del Zotto, S. Jones (A), Gavrikov, Lehtonen, Bayreuther, Kukan – Robinson, Domi, Bjorkstrand – Grigorenko, Roslovic, Bemström – Foudy, Texier, Atkinson (A) – Laine, Dalpe, Gerbe.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm (A), A. Carrier, Gudbranson, Benning – F. Forsberg, Johansen, Tolvanen – Järnkrok, Mikael Granlund, Kunin – Richardson, Haula, Duchene – Trenin, Cousins, Jeannot.

Rozhodca: St. Pierre, St. Laurent – Flemington, Mills