04.05.2021, 04:30 • SAP Center, San Jose • Adam Dořák cz

Martin Jones (SJS) – 26 zákroků, 5 OG, úspěšnost 83,9%, odchytal 60:41
Philipp Grubauer (COL) – 23 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,2%, odchytal 60:41

Česká a slovenská stopa
Tomáš Hertl (SJS) – 1+1, +2 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 20:35
Christián Jaroš (SJS) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 10:44

1. André Burakovsky (COL) 1+1
2. Evander Kane (SJS) 2+0
3. Alexandr Barabanov (SJS) 0+1 (07:13:20)
San Jose dnes odehrálo jeden z těch lepších zápasů proti Coloradu, které se dnes muselo více zapotit. Nakonec získává druhý bod v prodloužení a nyní už ztrácí jen dva body na první Vegas a stále může pomýšlet na první pozici v divizi! Oba celky ještě čeká jeden vzájemný zápas v závěru základní části.

Střely na branku v prodloužení: 0:1!
Střely celkem v zápase: 27:31!

60:41

60:41 André BURAKOVSKY - 4:5

60:41

Colorado právě vstřelilo branku!
Neuběhla ani minuta prodloužení a je rozhodnuto. Autorem branky je ANDRÉ BURAKOVSKY který vypálil a Jonesovi propadl puk pod levou rukou a ten skončil v síti. Asistence: Cale Makar a Mikko Rantanen.

60:35

Prodloužení začalo Colorado s pukem na svých čepelích.

60:01

Střely na branku ve třetí třetině: 9:15!
Colorado zlepšilo svou hru v závěrečné třetině a nakonec se jim podařilos táhnout dvou brankový náskok. Až prodloužení bude muset rozhodnout tento duel a půjde tak o první prodloužení v rámci vzájemných zápasů v letošním ročníku, mezi oběma celky.

60:00

59:10

Logan Couture golfovým úderem hledal ve středním pásmu Gambrella.

58:28

Najednou se před brankou Colorada zjevil Kane, kterému na poslední chvíli puk sebral obránce.

58:03

Poslední dvě minuty základní hrací doby a Colorado je stále při chuti a snaží se ještě rozhodnout.

57:19

Brankář Colorada si chytil vysoký puk do lapačky, ač mířil mimo jeho branku a bude se vhazovat před jeho brankou.

56:21

56:21 Nazem KADRI - 4:4

56:21

A je vyrovnáno! Autorem branky je NAZEM KADRI, který si najel po levé straně a filigránsky zavěsil puk pod horní tyčku. Ten se ihned odrazil zpět před branku a chvíli trvalo, než všichni hráči pochopili, že Kadri trefil puk do branky. Bez asistence.

55:40

Kane je hladový po hattricku, kdy dostal puk do jízdy. Grubauer si počkal na jeho dorážku v jeho blízkosti.

55:17

Po rychlé kombinaci přišla střela MacKinnona od modré čáry a i nyní si Jones poradil.

4:5

Góly a asistencie: 4. E. Kane, 22. Hertl, 28. E. Kane (Barabanov, Hertl), 44. Meier (Burns, Ferraro) – 6. Rantanen (MacKinnon, Landeskog), 42. Ničuškin (Burakovsky, Graves), 49. Landeskog (MacKinnon), 57. Kadri, 61. Burakovsky (Makar, Rantanen)

San Jose Sharks: M. Jones (Kořenář) – Ferraro, Burns (A), Knyžov, E. Karlsson (A), Vlasic, Ch. Jaroš – Barabanov, Hertl, E. Kane – Balcers, Couture (C), Meier – Gregor, Gambrell, Labanc – Donato, Marleau, Leonard.

Colorado Avalanche: Grubauer (J. Johansson) – Makar, D. Toews, Nemeth, Graves, Timmins, Renouf – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Ničuškin, Jost, Burakovsky – Donskoi, Kadri, Söderberg – Compher, Bellemare, Sherwood.

Rozhodca: C. Lee, G. Hebert – J. Fournier, V. Rody

Diváci: 1 071

03:20 SJS 1:0 E. Kane
05:38 COL 1:1 Rantanen (MacKinnon, Landeskog)
10:05 SJS 2 Meier, hákovanie
21:57 SJS 2:1 Hertl
27:47 SJS 3:1 E. Kane (Barabanov, Hertl)