Tipos Extraliga play-off

HK Poprad – HKM Zvolen

7:4

koniec (0:1, 4:1, 3:2) Stav série: 1:3

04.05.2021, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Finále • Lukáš Rastislav Ovšonka

Tipsport: 2.08 4.2 3.1

Tretia tretina bola taktiež bohatá na góly, priniesla päť gólov. Za domácich skórovali Bjalončík, Livingston a do prázdnej brány Handlovský. Za hostí sa presadili Nuutinen s Viedenským. Tieto dva zvolenské góly zdramatizovali záver zápasu, no Poprad strelil ďalšie a napokon zvíťazil 7:4. Kamzíci teda odvrátili prvý zvolenský mečbal, séria je znížená na 1:3 a vo štvrtok sa bude pokračovať vo Zvolene. (20:35:54)

59:22

Kolenič zaviezol puk do pásma, skúsil to spomedzi kruhov, no bránu prestrelil.

58:47

Pred vhadzovaním po siedmom popradskom góle sa do seba mierne pustili Livingston s Jedličkom. Obaja dostávajú po 10 minút za nešportové správanie.

58:47

Poprad dal gól!
Zvolenu hra bez brankára nevyšla. Popradčania zastavili Zvolenčanov na modrej čiare, zo stredného pásma to priamou strelou na prázdnu bránu skúsil LUKÁŠ HANDLOVSKÝ a trafil sa.
Asistencia: Miroslav Preisinger.

58:36

Viedenský zaviezol puk do pásma a Rahm odchádza z brány, naskakuje Nuutinen,

58:21

Vhadzuje sa v strednom pásme pri obrannej modrej čiare Zvolena.

58:21

Tréner Zvolena Peter Oremus si berie oddychový čas.

58:16

Svitana v strednom pásme zastavil Bondrovu snahu o prienik do útočnej tretiny. Hostia to musia vrátiť do vlastného obranného pásma.

57:42

Popradčania na obrannej modrej čiare zastavili zvolenský postupný útok a ihneď chcú otočiť hru.

56:50

Popradčania držia puk v útočnom pásme a strelou od modrej čiary to skúsil Dalhuisen. Jeho pokus letel vedľa protiľahlej žrde.

55:44

Svitana zo stredného pásma len poľahky bekhendom nahodil puk do útočnej tretiny, Hraško s Kubkom idú poň za bránku.

54:56

Tak s gólmi sa nám to poriadne rozbehlo, Popradčania majú späť dvojgólové vedenie. Pred bránku dostal prihrávku JAMES LIVINGSTON, ktorý si posunul puk na bekhend a prekonal Rahma. 6:4.

54:40

Zvolen dal gól!
No, Zvolenčania sa rozbehli a už prehrávajú iba o jeden gól. Strelu od modrej čiary Vošvrda neudržal vo svojej výstroji, vznikol tam závar, čo následne využil MAREK VIEDENSKÝ a dotlačil puk do brány.

54:10

Rytieri znižujú popradské vedenie. Meliško dostal puk na modrú čiaru, neulakomil sa na strelu a peknou prihrávkou pred bránku našiel MIKKA NUUTINENA, ktorý ostal sám a zblízka stečoval Meliškovu prihrávku do brány.
Asistencie: Jakub Meliško, Allan McPherson.

53:36

Zagrapanova strela spoza ľavého kruhu nebola vôbec nebezpečná, Rahm všetko s prehľadom videl a bezpečne zakročil.

52:14

Zvolenčania získali pásmo a spoza ľavého kruhu to skúsil McPherson. Vošvrda odrážal puk na zadný mantinel.

51:38

Načrtlo sa rýchle prečíslenie troch proti dvom pre domácich, Preisinger posunul na ľavý kruh Handlovskému a jeho zakončenie gólman Rahm zneškodnil vyrážačkou.

7:4

Góly a asistencie: 24. Haščák (Vandas), 25. Haščák (Skokan, Svitana), 37. Vandas (Preisinger), 37. Skokan (Haščák), 46. Bjalončík (Demo, Livingston), 55. Livingston, 59. Handlovský (Preisinger) – 18. Melancon (Nuutinen), 27. Viedenský (Bondra, Kubka), 55. Nuutinen (Meliško, McPherson), 55. Viedenský

HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Hudec, Kramár, Dalhuisen, Demo, Brejčák, Hodorovič – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Bjalončík, Vandas – Livingston, Preisinger, Mashinter – Mešár, Matej Paločko, Tavi – Zagrapan

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško – Bondra, Viedenský, Stupka – McPherson, Mikúš, Nuutinen – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Gubančok, Halama, Jedlička – Ďuriš

Rozhodca: Stano, Tvrdoň – D. Konc ml., Kacej

01:18 POP 2 Bjalončík, podrazenie
14:18 ZVO 2 Meliško, podrazenie
14:31 POP 5+20 DKZ Mashinter, napadnutie
16:21 POP 2 Haščák, držanie
16:21 ZVO -Rahm +Trenčan (Striedanie)
17:21 ZVO 0:1 Melancon (Nuutinen)
17:21 POP -Trenčan +Rahm (Striedanie)