14.05.2021, 02:07 • Enterprise Center, St. Louis • Tomáš Kubečka cz

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (04:37:49)

Kdo se postavil do brankoviště?

Jordan Binnington (STL) – 16 zákroků, 3 OG, úspěšnost 84,2%, odchytal 59:47
Kaapo Kähkönen (MNS) – 20 zákroků, 7 OG, úspěšnost 74%, odchytal 60:00
Střely na branku: 27 – 19
Je konec! St. Louis nakonec zvládlo poslední duel základní části a poráží Minnesotu vysoko 7:3. Ve třetí třetině domácí potvrdili perfektní výkon z prostřední periody. Ve 46. minutě využil přesilovku David Perron. O minutu později se navíc prosadil Jordan Kyrou, který navíc přidal eště jeden zásah v 57. minutě. Je jasné, že Minnesota obsadí třetí pozici Západní divize, zatímco St. Louis skončí čtvrté. Oba týmy tak zahájí play-off na kluzištích soupeřů.

59:18

Ani hosté už se nikam neženou. Suter počkal s pukem za vlastní brankou na vystřídání svých spoluhráčů. Následnou přihrávkou puk odevzdal soupeři.

58:24

Jared Spurgeon střílel od modré čáry zápěstím. Domácí brankář Binnington však nemusel zasahovat. Všechnu práci za něj odvedli zadáci.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:05

Klim Kostin ustál souboj v rohu obranného pásma a nenechal se od kotouče odstavit. St. Louis bez problémů kontroluje závěrečné minuty utkání.

56:32

Foligno se důrazem před brankou probil k volnému kotouči, jenže musel zakončovat pod tlakem a o kousek minul vzdálenější tyčku!

56:06

Ryan Suter si dal pozor na nahození, za kterým spěchal aktivní David Perron. Hosté by se po zpackané druhé polovině duelu nejraději viděli v šatně.

55:29

55:29 Jordan KYROU - 7:3

55:29

St. Louis právě vstřelilo branku!
Domácí celek naopak ze své následné akce udeřil! JORDAN KYROU vlétl do útočného pásma po pravé straně a parádní střelou zápěstím přidal svůj druhý zásah! Asistence: Robert Bortuzzo, Steven Santini.

55:12

Nico Sturm se po krásné přihrávce hnal sám na domácího brankáře, ale Jordan Binnington vytáhl parádní zákrok a zneškodnil forhendový blafák!

54:25

Klim Kostin dostal nabito na pravou stranu útočného pásma, jenže jeho projektil skončil vedle vzdálenější tyčky. St. Louis nadále drží puk v útočném pásmu.

54:12

Foligno sice protečoval puk do útočného pásma, ale podobně jako jeho spoluhráči vyrazil na střídačku. St. Louis má vývoj duelu naprosto pod kontrolou.

7:3

Góly a asistencie: 26. Sanford, 29. B. Schenn (R. O'Reilly, Hoffman), 32. Perron (Barbašev, Faulk), 35. B. Schenn (Perron, Hoffman), 46. Perron (Hoffman, Krug), 47. Kyrou (K. Kostin, Scandella), 56. Kyrou (Bortuzzo, Santini) – 4. Sturm (Bonino, Bjugstad), 5. Suter (M. Foligno), 17. M. Foligno (Cole, Greenway)

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Faulk (A), Krug, Bortuzzo, Scandella, Mikkola, Santini – Perron (C), R. O'Reilly, Barbašev – Kyrou (A), Bozak, B. Schenn – Hoffman, Thomas, K. Kostin – Sanford, Clifford, Blais.

Minnesota Wild: Kähkönen (Talbot) – Dumba, Suter, Cole (A), Soucy, Hunt, Mermis – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – Ma. Johansson, Hartman, Parise – Bjugstad (A), V. Rask, Bonino – Sturm, Rau, Johnson.

Rozhodca: MacDougall, Morton – Marquis, Pancich

03:23 MNS 0:1 Sturm (Bonino, Bjugstad)
04:06 MNS 0:2 Suter (M. Foligno)
12:30 MNS 2 Rau, nebezpečná hra vysokou hokejkou
16:04 MNS 0:3 M. Foligno (Cole, Greenway)
16:43 STL 2 Faulk, podrazenie