Play-off NHL

Florida Panthers – Tampa Bay Lightning

1:3

koniec (0:2, 1:0, 0:1) Stav série: 0:2

19.05.2021, 02:00 • BB&T Center, Sunrise • Osemfinále • Daniel Fekets (@DFekets) cz

Tipsport: 2.48 4.27 2.33

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný středeční den. Na počtenou! (05:04:17)

3. Mason Marchment (FLA) – 1+0
Je dobojováno. Tampa v této sérii odskakuje do vedení 2:0 na zápasy, neboť na Floridě zvládla i druhé své vystoupení, tentokrát poměrem 3:1. Rozhodující údery přišly už v první třetině, ve které se nejprve trefil Steven Stamkos a o deset minut později i český útočník Ondřej Palát. Florida se od druhé třetiny zlepšila a rozhodně na ní byla vidět touha utkání otočit. Víc než jeden Masona Marchmenta ale nevstřelila. V závěru ještě pečetil výhru Lightning brankou do opuštěné svatyně Yanni Gourde.

59:42

Hosté si už užívají poslední sekundy tohoto utkání. Je rozhodnuto.

59:07

Tampa hraje přesilovku, při které drží kotouč co nejdále od své klece. Ránu zprava vyslal i Kučerov, ale lapačka Driedgera včas zasáhla.

58:53

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Mason Marchment – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Ryan Lomberg – 2 min., hrubost +10 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 2 min., hrubost).

58:53

Po dalším zákroku Vasilevského to pořádně jiskřilo. Erik Černák se pustil do Masona Marchmenta. Navíc mnoho dalších dvojic se dostalo do konfliktu.

58:35

58:35 Yanni GOURDE - 1:3

58:35

Tampa právě vstřelila branku!
Je zřejmě rozhodnuto o dnešním vítězství Tampy. Keith Yandle z vlastní modré čáry nepřihrál přesně, našel jen hokejku YANNIHO GOURDEA, který z poloviny kluziště zamířil přesně do prázdné brány. 1:3. Asistence: Ondřej Palát.

58:06

Patric Hörnqvist se rychle otáčel před bránou, ale Vasilevskij jej znovu skvěle vychytal. Třetí třetina patří brankáři Tampy.

57:43

Při dalším zakázaném uvolnění už Driedger zamířil na střídačku. Domácí tedy zkouší hru bez brankáře!

57:33

Victor Hedman zaútočil zrovna ve chvíli, kdy jeho kolegové jeli střídat. Švédský zadák vystřelil zápěstím jen do Driedgerovy masky.

57:19

Ross Colton sice zastavil další přechod domácích do útoku, ale posléze vyhodil jen na zakázané uvolnění. Oddechový čas Floridy ale zatím nepřichází.

56:39

Carter Verhaeghe nedokázal zavézt puk do třetiny soupeře. Navíc velmi dobře zapracoval Ondřej Palát, jenž získal kotouč na hole Tampy.

56:06

Atmosféra v hale houstne. Fanoušci Floridy jsou hlasití celý zápas a moc by si přáli, aby jejich tým skóre srovnal.

55:41

Brandon Montour vystřelil z levého kruhu bez přípravy. Také tentokrát je jeden z nejlepších brankářů současnosti úspěšný.

55:25

Andrej Vasilevskij se výborně přemístil a dokázal zneškodnit pohotovou dorážku Aleksandera Barkova z těsné blízkosti. Tohle byla opravdu velká šance.

54:42

Ryan Lomberg střílel ve velké rychlosti z levé strany. S touto střelou ale Andrej Vasilevskij žádné problémy neměl.

1:3

Góly a asistencie: 35. Marchment (Verhaeghe, Barkov) – 5. Stamkos (Killorn, D. Savard), 15. Palát (B. Point, Kučerov), 59. Gourde (Palát)

Florida Panthers: Driedger (Bobrovskij) – Weegar, Forsling, Montour, Nutivaara, Gudas, Yandle (A), Strälman – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tippett, Wennberg, Huberdeau – Hörnqvist (A), Acciari, Vatrano – Marchment, Lomberg.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), D. Savard, Sergačov, L. Schenn – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn – Colton, Gourde, Coleman – T. Johnson, Maroon.

Rozhodca: Pochmara, Kozari – Kovachik, Nagy

Diváci: 9 646

04:52 TBL 0:1 Stamkos (Killorn, D. Savard)
14:57 TBL 0:2 Palát (B. Point, Kučerov)
20:31 FLA 2 Weegar, zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku
31:33 TBL 2 B. Point, držanie
34:21 FLA 1:2 Marchment (Verhaeghe, Barkov)