Play-off NHL

Tampa Bay Lightning – Carolina Hurricanes

6:4

koniec (1:0, 4:4, 1:0) Stav série: 3:1

05.06.2021, 22:00 • Amalie Arena, Tampa • Štvrťfinále • Daniel Fekets (@DFekets), Tomáš Němčík cz

Tipsport: 1.99 4.17 3.14

To už je pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný nedělní den. Na počtenou! (00:58:18)

3. Brayden Point (TBL) – 1+1
Skončilo nám čtvrté utkání série mezi Tampou a Carolinou, při kterém se fanoušci ohromně bavili hlavně ve druhé třetině. V ní padlo hned 8 branek, po čtyřech na obou stranách. Tampa ale získala po první třetině náskok, a tak do třetí dvacetiminutovky šla s jednobrankovým vedením. Ve třetí periodě se ještě trefil Nikita Kučerov, a tak domácí tým vyhrál 6:4. V sérii vede 3:1 na zápasy a k dispozici tedy bude mít první mečbol.

59:39

Přišla ještě jedna střela od modré čáry, po které domácí vyhodili puk na zakázané uvolnění. Měli smůlu, neboť touš jen o pár centimetrů proskočil vedle tyče prázdné svatyně.

59:24

Z druhé vlny vyplaval Steven Lorentz, který zakončoval bekhendem. Znovu však jeden z nejlepších brankářů celé soutěže uspěl.

59:09

V plném proudu už je poslední minuta třetí třetiny. Carolina se do většího tlaku nemůže dostat.

58:36

Už to vypadalo, že by domácí mohli přidat sedmý gól, ale nestalo se tak. Vzápětí vystřelil Nečas, jehož ránu dorážel Sebastian Aho. Andrej Vasilevskij ale byl u přední tyče připraven.

58:12

Tvrdá rána Dougieho Hamiltona od modré čáry skončila ve výstroji Andreje Vasilevského. Poté si hráči na obou stranách uštědřili pár ran navíc, ale vylučovat se nebude.

57:50

Martin Nečas nezvládl přihrávku do prostoru mezi kruhy. Záhy se snažil obránce Hamilton držet útočnou třetinu, ale byl mu odpískán ofsajd.

57:14

Petr Mrázek je na střídačce. Carolina to už nyní zkouší v šesti hráčích v poli.

57:10

Domácí stihli vystřídat a navíc hokejistům Hurricanes nevyšel přechod přes útočnou modrou čáru. Ofsajd.

56:36

Aho našel chytrou žabičkou Svečnikova, který se po pravém křídle řítil k zakončení. Ruský brankář ale vytrčil rameno a úspěšně zasáhl.

55:57

Moc času už hostujícímu celku nezbývá. Andrej Vasilevskij si navíc ve třetí třetině nemusel zapsat příliš mnoho zákroků.

55:22

Brock McGinn byl v rohu kluziště obrán o kotouč. Jeho manévry byly Janem Ruttou okamžitě přečteny.

54:51

Petr Mrázek musel dávat pozor proti střele domácích od modré čáry. Tento pokus byl navíc lehce tečován, ostravský rodák ale vše zvládl.

54:24

Ze strany domácích už sledujeme velice opatrný výkon. Blesky se poctivě ženou za ziskem třetí výhry v sérii.

53:45

Johnson získal puk v útočném pásmu, ale u mantinelu byl až příliš osamocen. Vzápětí se na kotouč dostala opět Carolina.

6:4

Góly a asistencie: 15. B. Point (Palát, Černák), 30. Stamkos (Killorn, B. Point), 35. Kučerov (Stamkos, Hedman), 38. T. Johnson (Colton, Maroon), 40. Stamkos (Kučerov, Cirelli), 47. Kučerov (Palát) – 25. T. Teräväinen (J. Staal, A. Svečnikov), 26. Fast (Martinook, Slavin), 31. D. Hamilton (Aho, A. Svečnikov), 33. Slavin (Paquette, Lorentz)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), D. Savard, Sergačov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn – Coleman, Gourde, Goodrow – Maroon, T. Johnson, Colton.

Carolina Hurricanes: Mrázek (Nedeljkovic) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Bean, Hakanpää, Skjei – T. Teräväinen, Aho, A. Svečnikov – Nečas, J. Staal (C), Foegele – Fast, Martinook (A), B. McGinn – Geekie, Lorentz, Paquette.

Rozhodca: Sutherland, Pochmara – Gibbons, Shewchyk

Diváci: 13 773

00:01 TBL 2 Coleman, nešportové správanie