Play-off NHL

Vegas Golden Knights – Colorado Avalanche

3:2

koniec (0:0, 1:1, 2:1) Stav série: 1:2

05.06.2021, 04:15 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Štvrťfinále • Aleš Pur (@PurAles) cz

Tipsport: 2.51 4.08 2.37

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké sobotní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (07:04:58)
Utkání sledovalo 17 504 diváků.
Československá stopa v utkání

V utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hráč.

Trestné minuty: 4:4
Je dobojováno! Třetí třetina opět přinesla rychlý hokej s dramatickým závěrem. Jako první se prosadili hosté, když Mikko Rantanen bleskově využil přesilovku po Royově vyloučení. Vegas po inkasované brance bylo nějakou dobu v útlumu, nicméně domácí se nevzdali a byli odměněni. V 55. minutě totiž srovnal po zakončení zpoza brankové čáry a odrazem od Grubauera Jonathan Marchessault a o necelou minutu později dokonal obrat ve skóre Max Pacioretty. Coloradu v závěru nepomohla ani hra v šesti a zápas tak skončil výsledkem 3:2. V sérii však Colorado stále vede 2:1 na zápasy.

59:38

Colorado musí budovat novou útočnou akci, domácím se po mantinelu povedlo dostat hru mimo své pásmo.

59:16

Hosté si berou oddechový čas.

59:16

59:16 Fleury vychytal volného Rantanena

59:16

Vynikající Fleury! Po přihrávce z rohu kluziště čelil zcela volnému Rantanenovi, ten se jej snažil překonat střelou po ledě, nicméně gólman Vegas zvládl puk zastavit pravým betonem!

58:40

Puk je ve středním pásmu, domácí se nepokusili o slepé zakončení a risk zakázaného uvolnění.

58:07

Grubauer je na střídačce, začíná power-play Colorada!

57:56

Pacioretty se vřítil do pásma a přes obránce mířil na pravou tyčku. Grubauer tam byl včas a zvládl střelu vyrazit.

57:28

Carrier pouze nahodil do útočného pásma a odjel po dlouhém úseku na ledě na střídačku.

56:37

Jost nahazoval puk před Fleuryho, domácí dokázali akci dostat za jeho branku.

55:58

V hale teď panuje výborná atmosféra, publikum je pro domácí tým velkou oporou.

55:27

55:27 Max PACIORETTY - 3:2

55:27

Golden Knights právě vstřelili branku!
Tak tomu se říká bleskový obrat ve skóre! Po dalším průniku do útočného pásma vystřelil od modré čáry Holden a před brankou působící MAX PACIORETTY skvěle sklepl puk mezi Grubauerovy betony. Svůj dnešní aktivní výkon tak korunuje brankou na 3:2! Asistence: Nick Holden, Mark Stone.

54:42

54:42 Jonathan MARCHESSAULT - 2:2

54:42

Je vyrovnáno! Domácí podnikli kombinační průnik do pásma, po rychlé výměně puku se před Grubauera dostal JONATHAN MARCHESSAULT, svůj blafák sice nedotáhl do zdárného konce, jenže nesložil zbraně a zpoza brankové čáry dokázal odrazem od nohy gólmana Colorada dostat puk za jeho záda – 2:2. Asistence: Reilly Smith, Nicolas Hague.

53:59

Před brankovištěm sklepával nahození od modré čáry Dylan Sikura a Grubauer musel poskakující puk poctivě sledovat. Nakonec jej vytěsnil vedle své levé tyčky.

53:03

Střela Paciorettyho z otočky postrádala jakoukoliv razanci i přesnost, puk skončil za brankou.

52:41

Domácí se i nadále tlačí do branky, velkou iniciativu teď vytáhl Carrier, když se snažil dorazit Brownův švih. Grubauer tuto ránu pokryl dobrým postavením, při závaru mu pak hodně pomohla obrana.

51:45

Akce před oběma brankami, Fleury nemusel zasahovat proti akci dvou na jednoho, Grubauer zase vyřešil nahození od modré čáry. Je přerušená hra, oba týmy mohou v klidu vystřídat.

50:59

Závar před Grubauerem, Stephenson byl chviličku sám před brankovištěm, jenže nejlepší moment na zakončení prováhal a nakonec skončil s pukem za brankou.

50:14

Oba celky střídají během hry, Martinez čeká na spoluhráče, Vegas se chystá do dalšího útočného výpadu.

49:49

Vypadá to, že se Vegas znova nadechuje k náporu, dopředu žene hráče i vyprodaná aréna.

48:55

V dobré pozici na střelu byl Hague, puk mu ale sjel z hole a výsledkem byla slaboučká střela.

48:14

Zleva se do útočného pásma dostal domácí Tuch, z bekhendu vystřihl pěkné zakončení, puk však prolétl těsně vedle Grubauerovy branky.

47:10

Zakázané uvolnění v podání Vegas, vše se zase stěhuje před Fleuryho.

46:28

Pryč je aktivita domácích, Vegas teď pouze nahazuje puky do útočného pásma.

45:15

U mantinelu za Fleuryho brankou předvedl Landeskog tvrdý hit, který odnesl domácí Whitecloud nepříjemným nárazem a obránce Vegas pak ihned zamířil v doprovodu lékaře do kabiny.

45:04

45:04 Mikko RANTANEN - 1:2

45:04

Colorado právě vstřelilo branku!
Přesilovka je bleskově využitá, když se po buly dostal puk na hůl MIKKA RANTANENA a ten dělovkou uklidil puk k levé tyči. Fleury toho mnoho neviděl, hosté totiž předvedli dokonalou clonu – 1:2. Asistence: Cale Makar, Gabriel Landeskog.

44:56

Hosté si zahrají přesilovku, dvě minuty za hákování dostal Nicolas Roy.

44:37

Střela z otočky Grubauera nepřekvapila, Colorado jde do protiútoku.

43:12

43:12 MacKinnonova hokejka zůstala zaklesnuta v Paciorettyho holi

43:12

Trochu kuriózní situace, kdy se MacKinnonovi zasekla hokejka v Paciorettyho brusli a nešla vytrhnout. Rozhodčí přerušili hru.

42:47

Do útočného pásma si najel Kolesar, kličkou se uvolnil od Girarda a z mezikruží vyslal ostrý švih. Jenže přesně doprostřed branky a Grubauer tam mohl v poklidu jeho střelu pokrýt.

41:24

Dylan Sikura vyslal nepříjemný švih přes obránce, Grubauerovi vypadl puk z lapačky, nenašel se ale nikdo, kdo by případně dorážel.

40:44

První akce na obou stranách, jak Fleury, tak i Grubauer mají první práci za sebou.

Trestné minuty: 2:4
Čtyřicet minut hry je za námi, stále nám panuje nerozhodný stav, nyní už ale s brankou na obou stranách. V úvodu druhé dvacetiminutovky Vegas pokračovalo v náporu a bylo odměněno vedoucí brankou, kterou ve 25. minutě dal William Karlsson. Jenže náskok domácím nevydržel moc dlouho, už na začátku 27. minuty se z dorážky Bellemareho pokusu trefil Carl Söderberg a odstartoval tím pasáž, kdy se oba celky předháněly v útočení a šancích. Tuch trefil tyčku a blízko gólu byl i Pacioretty, jenže své sólo nedotáhl do zdárného konce a po druhé třetině tak máme stav 1:1.

40:00

39:14

Na druhé straně se Ničuškin uvolnil přes Kolesara, z úhlu však Fleuryho nepřekonal. Ten byl přilepený u své levé tyčky a puk srazil do rohu.

38:10

38:10 Grubauer vychytal Paciorettyho únik

38:10

Do sóla se dostal Pacioretty, před Grubauerem mocně míchal pukem, nicméně na gólmana Colorada nevyzrál. Důležitý zákrok hostujícího brankáře!

37:41

Colorado se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění.

37:07

Přečíslení domácích tři na dva, celá akce však skončila přihrávkou na Tuchovy brusle.

36:42

Theodore se vrátil na led, Vegas přečkalo první oslabení bez úhony.

35:56

Makarova rána od modré čáry byla tečována a Fleury neměl zrovna nejlepší výhled. Přesto si poradil a jeho spoluhráči následně vyhodili.

35:05

Vyhození přes všechny čáry letělo vysoko vzduchem a na led dopadlo kousek před Grubauerem. Ten si musel dávat velký pozor, aby jej odraz nějakým způsobem nepřekvapil.

34:58

Úvod přesilovky hostům nevyšel, přejezd modré čáry skončil postavením mimo hru.

34:41

Je tu první přesilovka pro Colorado, Shea Theodore totiž vyhodil puk přes plexi a dostal dvě minuty za zdržování hry.

34:12

Pacioretty si svým tělem pokryl puk a z pravé strany si najížděl před branku, V závěru byl už ale příliš blízko na to, aby po přehození si na forhend zvládl zasunout za Grubauera.

33:52

Carrier pospíchal za vyhozeným pukem, v bruslařském souboji však Timminse nepřekonal.

33:17

Vegas se snaží vrátit do tempa, které předvádělo v první třetině, kdy soupeře nepouštělo do hry a přidává k tomu pokusy o zakončení ze všech možných pozic.

32:49

Střela Pietrangela od modré čáry byla sražena, Grubauer byl v tuto chvíli bez práce.

31:43

Elitní lajna Colorada kroužila v útočném pásmu, Rantanen, ani MacKinnon se však k ráznému zakončení nedostali.

30:47

Pokračuje hokej v obrovském tempu, oba brankáři si musí dávat velký pozor.

29:44

Blíže úspěchu byl Martinez se svou ranou zleva, Grubauer puk pouze ztlumil a ten se následně vykutálel u jeho pravé tyčky.

29:32

Carrier střílel z pravé strany, jeho pokus byl sražen a na branku nešel.

28:34

28:34 Za Grubauerem cinkala tyčka

28:34

Střela v podání Alexe Tucha od modré čáry, Grubauer měl hodně štěstí, puk se totiž odrazil od jeho tyčky.

27:20

Rázem se hraje hokej nahoru a dolů, vyrovnávací trefa hosty hodně nabudila a Colorado se tempem soupeři dokázalo vyrovnat.

26:07

26:07 Carl SÖDERBERG - 1:1

26:07

Je srovnáno. Colorado se vydalo do rychlého útoku, Bellemareho prudkou střelu nedokázal Fleury chytit, vyrazil ji před sebe k holi CARLA SÖDERBERGA a ten zblízka nezaváhal – 1:1. Asistence: Pierre-Édouard Bellemare, Kiefer Sherwood.

25:27

Domácí by rádi přidali další trefu a dostalo se do ještě více poklidnějšího náskoku.

24:38

24:38 William KARLSSON - 1:0

24:38

Obrovský nápor domácích nese své ovoce a je tu úvodní gól. Po Pietrangelově střele od modré čáry se u brankoviště dostal puk na hůl WILLIAMA KARLSSONA, ten si jej přikopl na hokejku a zasunul za Grubauera – 1:0. Asistence: Alex Pietrangelo, Alec Martinez.

23:38

23:38 Grubauera nepřekonal ani Pacioretty

23:38

Opět Pacioretty! Tentokrát dostal od mantinelu přihrávku před branku, kde se rychlým bekhendem snažil překvapit Grubauera. Ten zasáhl svými betony a poté přerušil hru.

23:20

Rantanen ztratil ve středním pásmu puk a domácí se hned vydali do protiútoku. Paciorettyho střelu z levé strany pokryl zatím stoprocentní Grubauer.

22:17

Nemethovo nahození od modré čáry pouze prolétlo prostorem a skončilo za brankou Vegas.

21:25

Martinezova střela dokonce lízla Grubauerovo břevno, své si v této pasáži řekl i Pacioretty. Hosté ale i nadále odolávají.

20:52

I úvod druhé třetiny se nese v duchu taku Vegas, první střelu vyslal Karlsson.

Trestné minuty: 0:4
Je za námi první třetina, která se nesla v duchu velkého tlaku domácích s mnoha střeleckými pokusy, jenže Grubauer v brance Colorada je zatím bezchybný a dokáže zastavit i tvrdé střely, či dorážky na brankovišti. Hosté toho směrem kupředu mnoho nepředvedli, přesto to mohli být oni, kdo by skóroval jako první, Rantanen však v dobré pozici netrefil Fleuryho branku. Gólu jsme se nedočkali, do šaten se odešlo za stavu 0:0.

20:00

19:54

Colorado se ubránilo i v druhém oslabení a hraje zase v pěti lidech.

19:22

O mnoho lépe si vedl Smith, když dostal přihrávku do pravého kruhu a zakončoval z první. Grubauer se ale stačil přemístit a betonem puk zastavit.

19:09

Karlsson svým krátkým švihem branku hostů netrefil.

18:38

Stone z otočky Grubauera nepřekvapil, domácí jsou i nadále usazeni v útočném pásmu.

17:54

Celá akce ale byla s faulem na straně Colorada a Patrik Nemeth dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

17:54

Na opačné straně cpal Brown puk před branku, tam vznikl závar, Grubauer ale nakonec vše vyřešil.

17:07

17:07 Rantanen ve velké šanci na vedoucí gól

17:07

Velká šance Colorada na otevření skóre! MacKinnon přihrál doleva na najetého Rantanena, ten ale poloodkrytou branku Vegas netrefil!

16:20

Ten skončil přihrávkou od pravého mantinelu mezi kruhy, Grubauer se velice rychle ohlížel, kam střelu vyrážel. Šlo to za branku a obrana Colorada už vyváží ven z pásma.

16:13

Söderberg po kličce na modré čáře nedokázal přesně přihrát, Vegas se vydalo do rychlého protiútoku.

15:29

Pacioretty u levého mantinelu ztratil hůl, přesto se fotbalovým pokusem pokusil vysunout Stephensona. Obrana Colorada jeho kop pokryla.

14:46

Jost z levé strany minul, nevyšel mu pokus o nenápadné zakončení po krátkém švihu.

13:30

Vegas v odehraných minutách svého soupeře přestřílelo, poměr je 8:1.

12:09

Na opačné straně si levým křídlem najížděl Pacioretty a pokoušel se střelou na bližší tyčku překvapit Grubauera. Myšlenku měl dobrou, gólman Colorada jej ale přečetl a ránu vytěsnil.

11:55

Rantanen to zkusil švihem u pravého kruhu, jeho pokus šel ale nad Fleuryho branku.

11:11

Donskoi neprošel po pravé straně, u mantinelu byl tvrdě, ale čistě atakován.

10:21

Postavení mimo hru v podání Vegas, Reilly Smith byl u levého mantinelu o něco rychlejší než puk.

09:13

A je po přesilovce, Langeskog opět naskočil na ledovou plochu.

09:12

Dvě střely domácích, nejprve zakončoval Theodore, o chviličku později Martinez. Grubauer oba tvrdé golfáky vyrazil před sebe.

08:18

Domácí tým má problém udržet útočné pásmo, puk znova letí až k Fleurymu.

07:19

Hned po buly se hostům povedlo vyhodit puk přes všechny čáry.

07:13

Je tu první vyloučení utkání, přesilovku si zahraje domácí tým. Dvě minuty za sekání obdržel Gabriel Landeskog.

06:02

Další jeho úspěšný zákrok, nyní se dokonce holí ohnal po soupeři, který u jeho brankoviště dotíral.

05:21

Grubauer si po střele od modré čáry, která byla i lehce tečována, nebyl vůbec jistý, kde má puk, ten se nakonec objevil kousek od jeho levé tyčky.

04:45

Hosté na útočném výletě, Ničuškin se Saadem však skončili kousek za modrou čárou a Fleury zasahovat nemusel.

03:36

První Grubauerův vážnější zákrok, když dokázal po rychlém přemístění vyrazit Paciorettyho bombu z levého kruhu.

03:11

Neuspěl ani Marchessault se svým pokusem od modré čáry.

02:49

Vegas je v úvodu zápasu aktivnějším týmem, před Grubauerem je docela živo.

02:10

Kolesar měl na pravé straně trochu prostoru, přesto nedokázal vymyslet střelecký pokus, který by branku hostů dokázal ohrozit.

01:21

Na opačné straně se do zakončení cpal Saad, Fleury puk přikryl a když útočník Colorada i nadále dotíral, byl hráči Vegas důrazně odstrčen.

00:38

Byla tu první střela utkání, před brankou Colorada stínil Pacioretty, Grubauer si ale dokázal poradit.

00:01

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Thompson) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, Holden, Whitecloud, Hague – Mark Stone (C), Stephenson, Pacioretty – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, N. Roy, Sikura – Kolesar, P. Brown, W. Carrier.

Colorado Avalanche: Grubauer (Dubnyk) – Makar, D. Toews, Girard, Graves, Timmins, Nemeth – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Ničuškin, Jost, Saad – Donskoi, Compher, Burakovsky – Sherwood, Bellemare, Söderberg.

Rozhodčí: StLaurent, McCauley – Berg, Brisebois.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v T-Mobile Areně začne ve 4:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.