Play-off NHL

Montreal Canadiens – Winnipeg Jets

3:2

koniec po predl. (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0) Stav série: 4:0

08.06.2021, 02:00 • Bell Centre, Montreal • Štvrťfinále • Jakub Hromada (@JakubHromada29) cz

Československá stopa v utkání

Do utkání nenastoupil žádný Čech ani Slovák.

Statistiky brankářů
Carey Price (MTL) – odchytal 61:37, 14 zákroků, 87,5% úspěšnost zákroků
Connor Hellebuyck – odchytal 61:39, 39 zákroků, 92,9% úspěšnost zákroků. (05:12:20)

1. Tyler Toffoli (MTL)
2. Logan Stanley (WPG)
3. Artturi Lehkonen (MTL)
Střely na branku:

Montreal – 42;
Winnipeg – 16.
Pro dnešek je to ode mě vše, dobrou noc a dobré ráno.
Je konec, zápasu i série! Montreal rozhodl v prodloužení zápas číslo čtyři a postupuje do semifinále Stanley Cupu. V něm vyzve vítěze série mezi Coloradem a Vegas.

61:39

61:39 Tyler TOFFOLI - 3:2

61:39

Montreal právě vstřelil branku!
TYLER TOFFOLI zůstal zcela osamocen před brankářem Hellebuyckem a toho si všiml mladý Cole Caufildem a krásnou nahrávkou poslal puk přesně na hůl montrealského útočníka. Ten střelou z první rozhoduje. Asistence: Cole Caufield.

60:48

Wheeler se neprosmíkl okolo Edmundsona, útočit mohou zase domácí.

60:01

Střely na branku ve třetí třetině:

Montreal – 14;
Winnipeg – 5.
60 minut hry nestačilo, vítěze stále neznáme a na řadu přijde prodloužení. V posledních dvaceti minutách jsme branku neviděli a kromě zhruba dvou minut, ve kterých měli Jets náznaky šancí, byli jasně lepší domácí. Ani oni se však v vážnému ohrožení Hellebuyckovy klece nedostali.

60:00

59:47

Mathieu Perreault obětavě padl do rány a po více než dvou minutách osvobodil svůj tým od velkého tlaku.

59:00

Winnipeg se stále nemůže dostat ke kotouči.

58:08

Montreal se dlouho drží před brankářem Hellebuyckem, ten ale zatím nemusel zasahovat.

57:33

Hra je plná nepřesností...

55:58

Winnipeg se na chvíli udržel v útočném pásmu, ale bez ohrožení branky.

3:2

Góly a asistencie: 9. E. Gustafsson (Suzuki, Toffoli), 20. Lehkonen (Kulak), 62. Toffoli (Caufield) – 22. Stanley (Jo. Benn, Connor), 26. Stanley (Connor, Appleton)

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Edmundson, Kulak, E. Gustafsson, A. Romanov – Gallagher (A), Danault, Lehkonen – Caufield, Suzuki, Toffoli – J. Anderson, Kotkaniemi, Byron (A) – Perry, E. Staal, Armia.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Forbort, Jo. Benn, Stanley – Dubois, Stastny, Connor – Wheeler (C), Copp, Ehlers – Appleton, Lowry, Perreault – Lewis, N. Thompson, Vesalainen.

Rozhodca: Furlatt, Meier – Murchison, Barton

Diváci: 2 500

06:57 WPG 2 Copp, nebezpečná hra vysokou hokejkou
08:01 MTL 1:0 E. Gustafsson (Suzuki, Toffoli)
09:41 MTL 2 Kulak, nedovolené bránenie
15:51 WPG 2 Dubois, krosček