Tenis

WTA Berlín (tráva)

Veronika Kudermetovová – Karolína Muchová (8)

2:1 7:6 (5), 5:7, 6:2

15.06.2021, 11:08 • Stadion Steffi Grafové, Berlín (GER) • 1. kolo • Vít Muzikář cz

Tipsport: 2.15 1.7

Karolína Muchová začala travnatou část sezony prohrou v úvodním kole turnaje v Berlíně, kde po 2,5 hodinách prohrála s Veronikou Kuděrmetovovou 6:7, 7:5, 2:6. Co se týče prvního setu, tak v něm nebylo Muchové nic platné, že na returnu odmítla konec setu za stavu 5:3 pro soupeřku. Úvodní set dospěl nakonec do tiebreaku, kde Ruska rychle vedla 6:1 až v součtu s předchozím průběhem první sady proměnila svůj devátý setbol.

Ve druhém setu Češka především dotahovala, prohrála 3:4 a byla o set a brejk pozadu. Nicméně zvedla se a vynutila si rozhodující set. V jeho úvodu si hned nepodržela podání. Kuděrmetovová byla následně lepší tenistkou a v posledním setu naopak nepovolila Muchové ani jeden brejk. To znamená, že ve druhém kole si zahraje s krajankou Samsonovovou, která dnes vyřadila Markétu Vondroušovou.

Děkujeme za pozornost, tenisu zdar. (13:43:54)

Konec zápasu

2:1; 6:2 - Veronika Kuděrmetovová

6:2

Veronika Kuděrmetovová si pomohla servisem a po forhendu po pravé lajně zakončila zápas vítězným míčem na levou stranu těsně za síť.

40-30

Veronika Kuděrmetovová pořádně nepustila Muchovou do výměny, ta trefila nečistý bekhend z levé strany do pravé výseče pro čtyřhru, mečbol!

30-30

Dvojchyba.

30-15

Karolína Muchová pokazila return.

15-15

Veronika Kuděrmetovová dobře servírovala ven z kurtu a vypálila vítěznou smeč po dopadu ze středu dvorce na levou stranu.

0-15

Vítězný forhendový return z rakety Muchové směrem do pravé části dvorce.

5:2

Po druhém podání dělá Muchová bekhendovou chybu z levé strany a zdá se, že první kolo turnaje v Berlíně pro ni bude konečnou!

40-30

Karolína Muchová zvolila servis – volej a chybovala z levé strany do sítě, brejkbol!

30-30

Přímý bod do bekhendu.

30-15

Kuděrmetovová returnovala do kolen, Muchová zahrála forhend po pravé lajně a zkrátila výměnu do pravé poloviny kurtu.

30-0

Veronika Kuděrmetovová si křižným bekhendovým returnem připravila vítězný bekhendový volej na levou stranu.