0:2
koniec (0:1)
22.07.2021, 12:30 • Sapporo Dome, Sapporo • Skupina C • Rostislav Králik
Tipsport: 1.57 3.67 5.78 stavte si na: Tipsport • Predzápasové kurzy: 1.57 - 3.67 - 5.78
Argentína – Austrália
0:2
koniec (0:1)
Góly: 14. Wales (Duke), 80. Tilio (Duke)
Karty: 45+1. Ortega (ARG), 63. Gaich (ARG), 67. Medina (ARG), 85. Ponce (ARG) – 31. Duke (AUS), 45+3. McGree (AUS), 48. Atkinson (AUS), 50. Metcalfe (AUS), 56. Genreau (AUS), 86. Souttar (AUS), 90+2. Watts (AUS) 45+3. Ortega (ARG)
Nepremenená penalta:
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 15:18.
Argentína:
Ledesma – N. Pérez (C), De La Fuente (62. Herrera), Medina, Vera – Colombatto (78. Belmonte), Mac Alister (78. Payero), Barco (82. De la Vega), Ortega, Valenzuela (46. Ponce) – Gaich.
Náhradníci: Morales – Mosevich, Herrera, De la Vega, Payero, Belmonte, Ponce.
Tréner:
Austrália:
Glover – Atkinson, Souttar, Genreau (89. Baccus), McGree (79. D'Agostino) – Deng (C), Metcalfe, King – Wales (72. Watts), Arzani (79. Tilio), Duke.
Náhradníci: Maynard-Brewer – Rowles, Baccus, D'Agostino, Pierias, Watts, Tilio.
Tréner:
Rozhodca: Jovanović – Stojković, Mihajlović
Diváci:
Ararat – Śląsk 15:00 2:4
Astana – Aris Soluň 15:00 2:0
FK Ponevěž – Novi Sad 17:30 0:1
Molde – Servette 18:00 3:0
Ljubljana – Birkirkara 18:00 1:0
Austria – Breidablik 18:00 1:1
Karabach – FC Ashdod 18:00 0:0
RFS Riga – Puskás Akadémia 18:00 3:0
Soči – Keşla FK 18:00 3:0
KuPS – Vorskla Poltava 18:00 2:2
Dudelange – Bohemians Dublin 18:30 0:1
Dinamo Tbilisi – Haifa 18:30 1:2
Hammarby IF – Maribor 18:45 3:1
Elfsborg – Milsami 18:45 4:0
AEL Limassol – Vllaznia Skadar 19:00 1:0
Kodaň – Žodino 19:00 4:1
FK Sūduva – Raków 19:00 0:0
Laçi – Universitatea Craiova 19:00 1:0
Lokomotiv Plovdiv – Slovácko 19:00 1:0
CSKA Sofia – FK Liepāja 19:00 0:0
Plzeň – Dinamo Brest 19:00 2:1
Gżira – Rijeka 19:00 0:2
Dinamo Bt. – Borisov 19:00 0:1
CS Petrocub – Sivasspor 19:00 0:1
Limassol – Žilina 19:00 1:3
Riga FC – Škendija 19:00 2:0
KF Teuta – Escaldes 19:00 0:2
Trnava – Sepsi 19:00 0:0
Shkupi – Santa Clara 20:00 0:3
Arda Kyrdżali – Be'er Sheva 20:00 0:2
HB Tórshavn – Budućnost Podgorica 20:00 4:0
Bazilej – Partizani Tirana 20:15 3:0
Velež Mostar – AEK Atény 20:30 2:1
Gent – Vålerenga 20:30 4:0
Larne FC – Aarhus 20:30 2:1
Sutjeska – Tel Aviv 20:30 0:0
FCSB – Karaganda 20:30 1:0
Aberdeen – Häcken 20:45 5:1
Hibernian – FC Santa Coloma 20:45 3:0
Linfield – Banja Luka 20:45 4:0
Hajduk Split – Tobol Kostanaj 21:00 2:0
Hafnarfjördur – Rosenborg 21:00 0:2
Újpest FC – Vaduz 21:00 2:1
Pogoń – Osijek 21:00 0:0
KF Drita – Feyenoord 21:00 0:0
Dundalk – Levadia Tallinn 21:00 2:2
Partizan – Dunajská Streda 21:00 1:0
Valur – Bodö/Glimt 21:00 0:3
Salihorsk – Fola 21:30 1:2
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 15:18.
90+5
90+5
90+4
90+3
90+2
90+2
90+1
90
90
89
88
87
86
86
85
85
85
83
83
82
81
80
80. Marco TILIO - 0:2
80
Po dlouhém nákopu Duke dal míč šikovně pod sebe do druhé vlny a životní trefu ze střední vzdálenosti si připisuje MARCO TILIO – 0:2! Asistence: Mitchell Duke.
79
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Riley McGree, přichází Nicholas D'Agostino.
78
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Alexis Mac Alister, přichází Martín Payero.
76
75
73
73
72
70
69
67
67
66
65
64
63
62
62
61
60
59
57
56
56
55
54
53
52
50
50
48
48
47
47
46
46. Wales orazítkoval břevno
46
46
46
Držení míče: 62%:38%
Střely na branku: 0:2
Střely mimo branku: 4:1
Rohové kopy: 2:0
Ofsajdy: 1:3
Fauly: 4:11
45+4
45+4
45+3
45+3. Ortega dostal žlutou kartu za pošťuchování. Ale byla až druhá, a tak zamířil pod sprchy
45+3
45+3
45+3
45+2
45+1
45+1
45
44
43
42
41
41
40
38
37
36
35
35. Pokus Barca málem zaplul do sítě
35
34
34
33
32
31
31
30
28
27
27. Vera vypálil jen těsně vedle brány
27
26
25
24
23
22
21
20
18
17
16
14
14. Lachlan WALES - 0:1
14
Po dlouhém pasu nalevo z přímého kopu Duke přesným pasem na vzdálenější tyči nalezl LACHLANA WALSE a ten dopravil pohotově míč do sítě – 0:1!. Asistence: Matthew Duke.
13
12
11
10
9
7
6
5
4
3
2
1
1
Argentina: Ledesma – N. Pérez (C), De La Fuente, Medina – Vera, Colombatto, Mac Alister, Barco, Ortega – Gaich, Valenzuela.
Náhradníci: Morales – Mosevich, Herrera, De la Vega, Payero, Belmonte, Ponce.
Austrálie: Glover – Atkinson, Souttar, Genreau, McGree – Deng (C), Metcalfe, King, Wales – Arzani, Duke.
Náhradníci: Maynard-Brewer – Rowles, Baccus, D'Agostino, Pierias, Watts, Tilio.
Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović.
Argentina – Austrálie 1:0 (0:0) OH 2008
Branka: 76. Lavezzi
Argentina – Austrálie 1:0 (1:0) OH 2004
Branka: 9. D´Alessandro
Argentina vypadla již v základní skupině, kdy na její úkor postoupil překvapivě do další fáze tým Hondurasu.
Tým Austrálie byl na tom ještě hůře, jelikož se na OH vůbec neprobojoval.
Fotbalové družstvo Austrálie se OH poprvé zúčatsnilo až v roce 1956, kdy na domácí půdě v Melbourne došli až do čtvrtfinále, kdy byl nad síly tým Indie 2:4. (hráno vyřazovacím způsobem).
Ještě větším úspěchem skončila pro Austrálii OH 1992 v Barceloně, kdy fotbalisté skončili na skvělé čtvrté pozici po těsné porážce s Ghanou 0:1.
Od té doby Austrálie na nějaký úspěch marně čeká.
Argentina se poprvé zúčastnila OH v roce 1928 a premiérový start to byl veleúspěšný, když ve finále až v opakovaném utkání podlehla týmu Uruquaye (obhájci titulu) 1:2.
Na další úspěch a opět stříbro, čekala argentinská reprezentace až do OH 1996 v Atlantě, kde ve finále překvapivě nestačila na výběr Nigérie 2:3.
Argentina se přeci jen dočkala triumfu ve fotbalovém turnaji na OH a to v roce 2004 Athény. Kdy ve finále zdolal tým Paraquaye 1:0. Součástá výborného týmu byli třeba: njelepší střelec celého turnaje Tevez (8 branek), Delgado, Heinze, Rosales, Saviola.
Na OH 2008 v Pekingu s A rgenzině povedlo obhájit zlato. A to obzvláště pikantní výhrou nad týmen Nigérie 1:0. Členy hvězdného týmu kolem Messiho byli také Lavezzi, Buonanotte, Di María, Agüero, Riquelme a další
Brankáři
Jeremías LEDESMA (Cádiz, Španělsko)
Lautaro MORALES (Lanús)
Joaquín BLÁZQUEZ (Talleres de Córdoba)
Obránci:
Nehuén PÉREZ (kapitán) (Granada, Španělsko)
Claudio BRAVO (Portland Timbers, USA)
Gernán DE LA FUENTE (Vélez Sarsfield)
Leonel MOSEVICH (Vizela, Portugalsko)
Marcelo HERRERA (San Lorenzo)
Facundo MEDINA (Lens, Francie)
Francisco ORTEGA (Vélez Sarsfield)
Záložníci:
Fausto VERA (Argentinos Juniors)
Agustín URZI (Banfield)
Santiago COLOMBATTO (León, Mexiko)
Alexis MAC ALLISTER (Brighton & Hove Albion, Anglie)
Ezequiel BARCO (Atlanta United, USA)
Martin PAYERO (Banfield)
Tomás BELMONTE (Lanús)
Thiago ALMADA (Veléz Sarsfield)
Carlos VALENZUELA (Famalicao, Portugalsko)
Útočníci:
Adolfo GAICH (Benevento, Itálie)
Pedro DE LA VEGA (Lanús)
Ezequiel PONCE (Spartak Moskva, Rusko)
Trenér: Fernando BATISTA
Brankáři:
Tom GLOVER (Melbourne City)
Ashley MAYNARD-BREWER (Charlton Athletic, Anglie)
Jordan HOLMES (Ebbsfleet United, Anglie)
Obránci:
Nathaniel ATKINSON (Melbourne City)
Kye ROWLES (Central Coast Mariners)
Jay RICH-BAGHUELOU (Crystal Palace, Anglie)
Harry SOUTTAR (Stoke City, Anglie)
Dylan PIERIAS (Western United)
Thomas DENG (Urawa Red Diamonds, Japonsko)
Joel KING (Sydney FC)
Záložníci
Keanu BACCUS (Western Sydney Wanderers)
Riley MCGREE (Birmingham City, Anglie)
Denis GENREAU (Macarthur)
Caleb WATTS (Southampton, Anglie)
Conor METCALFE (Melbourne City)
Cameron DEVLIN (Wellington Phoenix)
Útočníci
Reno PISCOPO (Wellington Phoenix)
Nicholas D´AGOSTINO (Perth Glory)
Daniel ARZANI (AGF Aarhus, Dánsko)
Mitchell DUKE (Western Sydney Wanderers)
Marco TILLO (Melbourne CIty)
Lachlan WALES (Western United)
Trenér: Graham ARNOLD
Argentina
Španělsko
Austrálie
Egypt
Favority této skupiny je samozřejmě dvojice Argentina a Španělsko.