Olympijské hry - ženy

Holandsko – Japonsko

32:21

koniec (18:10)

25.07.2021, 02:00 • Národní sportovní hala, Tokio • Skupina A • Vojtěch Martinek (@mrtnkv) cz

Tipsport: 1.35 9.0 4.0

To je ode mne z tohoto utkání vše, budu se na vás těšit v 9:15 u bitvy Norska s Jižní Korejí. Napočtenou! (03:32:56)
Úvodní bitva ženského házenkářského turnaje je minulostí, Nizozemsko celkem hravě potvrdilo roli favorita a poráží domácí Japonsko 32:21! Hostující hráčky vlétly do utkání jako hurikán a výborný start, během kterého si bleskově vypracovaly rozměrný gólový náskok, nakonec přetavily v hladké vítězství.

Nizozemsko – Japonsko 32:21 (18:10)
Nejvíce branek: Abbinghová 7/1, van der Heijdenová 3, van Weteringová 3 – Fudžiová 5/3, Tanabeová 3, Ikeharaová 3. Rozhodčí: Garciaová, Paolantoniová (ARG). Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/4. Vyloučení: 1:3.

Konec zápasu. (32:21)

60

Poslední minutu základní hrací doby otevírá svým prvním gólem v zápase Malesteinová. (32:21)

59

Prudká rána Ikeharaové do pravého dolního rohu končí za nizozemskou gólmankou. (31:21)

58

Dvě a půl minuty před koncem skóruje Juki Tanabeová, domácí hráčky snižují náskok svých soupeřek. (31:20)

57

Merel Freriksová uzavírá sedmapadesátou minutu hry přesnou střelou do dolní části klece. (31:19)

57

Japonky ale stále bojují a snaží se kosmeticky upravovat skóre, nyní dala gól Mana Ohjamaová. (30:19)

56

Dulferová nyní zakončila do opuštěné japonské branky, Nizozemsko se prosazuje už potřicáté. (30:18)

55

Poprvé po dlouhé době vidíme na střelecké listině Abbinghovou, která proměnila nařízenou sedmičku. (29:18)

55

Dvouminutový trest pro realizační tým Japonsko. (28:18)

54

Hra se nyní přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, tempo je stále velmi rychlé. (28:18)

53

Kelly Dulferová uzavírá rychlou akci nizozemského výběru brankou, rozdíl mezi celky opět činí deset branek. (28:18)

52

Maharu Kondoová podruhé v rozmezí minuty, tentokrát brankářu překvapila z rychlého úniku. (27:18)

51

Gól vstřelil tým Japonsko (Maharu Kondoová). (27:17)

51

Ohjamaová nastřelila spojnici, van der Heijdenová pak z brejku trefila jen domácí brankářku. (27:16)

50

Stačilo jen deset sekund a máme tu další zásah, střelou do horní části branky se prosazuje Smitsová. (27:16)

50

Míříme do posledních deseti minut dnešního střetnutí, branku nyní vstřelila domácí Haraová. (26:16)

32:21

Holandsko: Duijndam, Wester – van der Heijden, Bont, Abbingh, Snelder, van Wetering, Groot, Dulfer, Freriks, I. Smits, Smeets, Malestein, Housheer.

Japonsko: Itano, Hauge – K. Sunami, Y. Sunami, Shiota, Tanabe, Ikehara, Hara, Ohyama, Sasaki, S. Nagata, Kondo, Fujii, Ishitate.

Rozhodca: Garciaová, Paolantoniová (ARG).