Lukáš Klok (NIZ) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:54

Ronald Knot (NIZ) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 23:57

Libor Hudáček (NIZ) – 0+1, 5 střel, čas na ledě 20:01

Vyhraná buly: 26 – 25
Vyloučení: 4 – 3
Využití: 1 – 0
V oslabení: 1 – 0
Takže i třetí perioda skončila nerozhodně a opět platilo, že se domácí vrátili do vedení o dva zásahy, avšak soupeř, tentokrát velmi rychle, odpověděl kontaktní brankou. Nižněkamsku se však i přes velké šance už vyrovnat nepovedlo, mrzet může především Bulata Šafigullina neproměněný samostatný nájezd ještě za stavu 2:3 pro soupeře, krátce na to Riga zvýšila na 4:2. Kdyby se ruskému mužstvu povedlo vyrovnat, možná by se duel ubíral jinak, ovšem kdo ví.

59:51

Teď měli domácí štěstí, střela Libora Hudáčka do protipohybu brankáře proletěla mimo bránu.

59:30

Hosté kombinují v útočném pásmu, ale ke střele se neodvažuje žádný z hráčů.

58:53

Znovu jsou hosté bez gólmana.

58:40

Oddechový čas pro hosty po přerušení hry.

58:32

Hosté hrají bez brankáře.

58:30

Levým betonem zasahuje i na druhé straně gólman Rigy.

58:02

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Při tom měl šanci Gunars Skvorcovs, střílel však jen do gólmanových betonů.

57:30

Domácí vyváží puk do útoku, tam se s ním dlouho nezdrželi.

56:15

Do hry se zapojuje Frans Tuohimaa, který svou holí pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.

55:46

Nechybělo moc, aby se domácí dostali zpět do dvoubrankového trháku, avšak jeden z hráčů sám před brankářem nedosáhl na nepřesnou přihrávku.

55:33

Icing Rigy.

55:22

Libor Hudáček nebyl daleko od srovnání, ale jeho střelu mezi betony domácí brankář vyráží.

55:00

Pět minut do konce třetí třetiny, u kotouč jsou znovu hosté.

54:19

54:19 Ansel GALIMOV - 4:3

4:3

Góly a asistencie: 10. Jeļisejevs (Radil, Cibuļskis), 13. Scarlett (Shinkaruk, Gormley), 33. Radil (Jeļisejevs), 53. Skvorcovs (Buncis, E. Kulda) – 20. Šafigullin (Puzanov), 36. Chajrullin (L. Hudáček, Poriadin), 55. Ansel Galimov (D. Sexton)

HC Dinamo Riga: Mattsson (Machovský, Vitols) – Sotnieks, Cibuļskis, Scarlett, Čukste, Gormley, Zile, Ozolš – Radil, Dārziņš (C), Jeļisejevs – Shinkaruk, E. Poirier, J. Karjalainen – Meija (A), Berzinš, Karsums (A) – E. Kulda, Buncis, Skvorcovs.

Neftechimik Nižnekamsk: Tuohimaa (Ozolin, Ivannikov) – Berezin (A), Knot, M. Sidorov, Klok, Puzanov, G. Semjonov, Glazkov – Chajrullin (C), L. Hudáček, Poriadin – D. Sexton, Miťakin, D. Popov – Ansel Galimov, Barsukov, J. Popov – Šafigullin, Chafizov, Bikmullin (A) – Vladislav Šutov.

Rozhodca: Birin, Bukin – Lazarev, Sadovnikov

09:47 RIG 1:0 Jeļisejevs (Radil, Cibuļskis)
11:21 NIZ 2 Berezin, podrazenie
12:57 RIG 2:0 Scarlett (Shinkaruk, Gormley)
16:58 RIG 2 Gormley, hákovanie
19:49 NIZ 2:1 Šafigullin (Puzanov)