3:2

po s.n. (2:1) (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

14.10.2021, 04:15 • Rogers Place, Edmonton • Aleš Pur (@PurAles) cz

Tipsport: 1.77 4.61 3.57

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (07:23:21)

Trestné minuty: 25:11
Utkání je u konce a nakonec se z prémiového bodu raduje Edmonton. Nájezdy dospěly až do páté série, kde nejprve uspěl domácí Kyle Turris, aby pak hostující Tanner Pearson minul Smithovu branku a to rozhodlo o celkové výhře domácích v poměru 3:2. Edmonton si tak v úvodním duelu nové sezóny připisuje dva body, na Vancouver zbyl jeden.

Kyle TURRIS - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Edmonton Oilers.
Rozhodující trefu si v nájezdech připsal KYLE TURRIS, proti brankáři uspěl střelou mezi betony a pro domácí tým tak vybojoval druhý bod.

5. séria 2:1

Pearson musel zase dát, zvolil střelu, ale jeho prudký švih skončil nad brankou! Edmonton vítězí.

Kyle Turris je také úspěšný, trefil se mezi Demkovy betony.

Bo HORVAT

4. séria 1:1

Bo Horvat zvolil pomalejší nájezd, před gólmanem nasadil kličku do forhendu a puk pověsil pod horní tyčku. Srovnáno.

Ryan NUGENT-HOPKINS

4. séria 1:0

Ryan Nugent-Hopkins se s tím nepáral a střelou na Demkovu lapačku otevřel skóre nájezdů!

3. séria 0:0

Garland mířil svou střelou zcela mimo.

Klička do bekhendu, Barriemu ale puk ujel.

2. séria 0:0

Čtyři nájezdy a stále bez gólu. Proti brankáři Edmontonu neuspěl ani J. T. Miller.

McDavida vychytal Demko svou vyrážečkou.

1. séria 0:0

Pettersson našel pouze Smithovu lapačku. Stále bez gólu.

Draisaitl se střelou neuspěl, Demko puk vyrazil.

Samostatné nájezdy začínají.
Nerozhodlo ani pětiminutové nastavení, i když na obou stranách bylo několik možností na skórování. Nejblíže byl hostující Pearson, jenže jeho rychlou kličku do bekhendu vykryl pozorný Smith. No a když na opačné straně neuspěl se svými dvěma pokusy ani Draisaitl, musí výsledek rozseknout samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

65:00

Po závěrečném klaksonu se strhla ještě krátká rozmíška a výsledkem je dvouminutový trest za podrážení pro hostujícího Bo Horvata.

64:57

Ještě jedna střela domácích, McDavid švihem mířil vedle.

64:20

Divoké tempo z úvodu prodloužení opadlo, ani jeden tým už nechce riskovat chybu.

63:54

Do brankoviště domácích se cpal Pettersson, jeho tlak ale přinesl pouze posunutí Smithovy branky.

62:17

Kličkovaná McDavida skončila pouze přihrávkou na Draisaitla, ten ale neměl kudy a raději dobrovolně vyjel z útočného pásma.

61:41

Přečíslení hostů, Pettersson jej ale zakončil hrubě nepovedenou střelou vedle Smithovy branky.

61:13

61:13 Rozhodnout mohl Pearson, na Smithe si ale nepřišel

61:13

Přihrávka na najíždějícího Pearsona mezi kruhy, ten udělal rychlou kličku do bekhendu, Smith ji ale vystihl a svým zákrokem přerušil hru!

60:45

Na opačné straně se do zakončení řítil Draisaitl, vystřelil hned dvakrát, Demko ale odolal.

60:20

Hned v úvodu nastavení hledal Miller Petterssona, dal mu však přihrávku na brusle.

Trestné minuty: 25:9
Šedesát minut hry je za námi a o vítězi rozhodnuto není! Edmonton měl sice dvoubrankový náskok, jenže hosté ve třetí třetině vrhli vše do útoku a byli odměněni srovnáním skóre. Nejprve se v přesilovce trefil s pomocí teče domácího Nugenta-Hopkinse Quinn Oliver Ekman-Larsson a v 58. minutě na 2:2 upravil nenápadnou střelou od levého mantinelu Quinn Hughes. Dáme si tak pětiminutové nastavení, do kterého půjdou v lepším rozpoložení rozhodně hráči Vancouveru.

60:00

59:17

Hosté se snaží o obrat ještě v základní hrací době, Lammikko vybojoval za brankou puk, přišla přihrávka k modré čáře a Smith musel přes houštinu těl hledat nepříjemné nahození.

58:22

Nepřesný pas na Perliniho, domácí se rychle stahují zase zpátky do obrany.

57:11

57:11 Quinn HUGHES - 2:2

57:11

Vancouver právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Hosté se vydali do dalšího útoku, gól však dali z hodně nenápadné akce. U levého mantinelu vystřelil přes obránce QUINN HUGHES a jeho nahození prošlo Smithovi pod pravou rukou do sítě – 2:2! Asistence: Nils Höglander, J. T. Miller.

56:13

Edmonton v útoku, dopředu se dral Turris, svou střelou ale Demka příliš neohrozil.

55:55

Oba celky střídají během hry, hostující Hughes se už chystá k rychlému přechodu do útoku.

54:55

Smith a jeho obránci mají plné ruce práce, v posledních chvílích pouze vyhazují z pásma.

53:45

Rázem je na ledě ještě více vzruchu ze strany hostů, Vancouver cítí šanci na srovnání.

52:28

52:28 Oliver EKMAN-LARSSON - 2:1

52:28

Přesilovka je využitá a Vancouver se vrací do zápasu. Od modré čáry vyslal švih OLIVER EKMAN-LARSSON, domácí Nugent-Hopkins puk nešťastně tečoval svou holí a gólman Smith na změnu směru nedokázal zareagovat – 2:1. Asistence: Nils Höglander a Conor Garland.

52:16

Sražená přihrávka skrz útočné pásmo, hosté jsou ale i nadále v tlaku.

51:53

Po kombinaci v útočném pásmu se puk dostal do pravého kruhu, odkud vystřelil Pettersson. Opět ale pouze do postoje gólmana Smithe.

50:59

Hostující tým si zahraje další přesilovku, dvě minuty za podrážení dostal Tyson Barrie.

50:37

Na levé straně měl trochu prostoru Garland, chystal se k zakončení, v rozhodujícím okamžiku mu ale puk sjel z čepele.

50:08

Náznak rychlé akce domácích skončil po nepřesné Yamamotově zadovce. Vancouver pospíchá do protiútoku.

49:22

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:22

Edmonton se dokázal vymanit a sám zaútočil. Střelu Barrieho z pravé strany však zablokoval obětavý Lammikko.

48:14

Domácí jsou už v plném počtu, musí se však i nadále bránit narůstajícímu tlaku Vancouveru.

47:35

Další střela, tentokrát z levého kruhu a opět vynikající Smith. Tentokrát si na něj nepřišel Miller.

47:13

Tvrdá rána Ekmana-Larssona od modré čáry, Smith toho moc neviděl, přesto dokázal zakročit.

46:14

Přesilová hra pro Vancouver, dvouminutový trest za krosček dostal Kris Russell.

46:14

Mike Smith je stále stoprocentní, vyřešil i kombinaci hostů s finální přihrávkou na Pearsona na hranici brankoviště. Útočník Vancouveru pak přes gólmana přepadl a ihned čelil pozornosti domácích hráčů.

45:44

Už se zase hrálo u Demka, ten musel vytáhnout dva poměrně těžké zákroky, zapotil se zejména při bombě Evana Boucharda.

44:23

Po Keithově přiklepnutí zakončoval Puljujärvi, Demko se zvládl bleskově přemístit a puk srazit do rohu.

43:27

Vancouver v útočném pásmu, zatím je to ale hodně pasivní a pokud přijde střela, tak není natolik nebezpečná, aby z toho bylo Smithovo ohrožení.

42:27

Po kombinaci přišla přihrávka zpoza branky na Puljujärviho, jeho zakončení z první gólman Demko dokázal vyrazit.

41:17

A už je Edmonton v plném počtu, Hyman se vrátil na led.

40:34

Vancouver pokračuje v přesilovce, zatím se ale nemůže dostat do útočného pásma.

Trestné minuty: 21:9
Čtyřicet minut hry je za námi a domácí Edmonton má nakročeno ke skvělému vstupu do nové sezóny. I ve druhé třetině jsme viděli aktivní hokej z obou stran, Vancouver se snažil o srovnání skóre, jenže stále narážel na dnes skvěle chytajícího Smithe. Hostům nepomohla ani přesilová a hra a tak udeřilo na opačné straně. Po vyloučení hostů za příliš mnoho hráčů na ledě předvedl útok Edmontonu ťukec na jeden dotek a zakončující Zach Hyman měl na brankovišti snadnou práci. Domácí tak vedou 2:0.

40:00

39:59

Hughes neudržel puk v útočném pásmu a do poslední akce se hrnul Draisaitl. Už měl ale málo času na přesné zakončení.

39:17

Ještě jedno vyloučení na straně Edmontonu. Při přechodu do útoku se faulu dopustil Zach Hyman a dostal dvě minuty za držení.

38:27

McDavid by rád dal i gól, nyní unikal pravou stranou, jeho střele ale chyběla potřebná přesnost.

37:12

37:12 Zach HYMAN - 2:0

37:12

Edmonton právě vstřelil branku!
Teď už to ale domácím vyšlo a vznikla z toho přesilovková branka po kombinaci na jeden dotek až do prázdné branky. Na brankovišti byl tím doklepávajícím ZACH HYMAN a je to 2:0! Asistence: Leon Draisaitl, Connor McDavid.

36:58

Prudkou střelu z první předvedl Draisaitl, Demkovu branku ale minul.

36:17

Do oslabení jsou naopak hosté, neboť nezvládli střídání a je z toho dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Conor Garland.

35:15

Domácí oslabení přečkali bez úhony, zase tak hrají v plném počtu.

34:45

Vancouver je v tlaku, jenže neustále naráží na neprostupnou zeď jménem Mike Smith!

33:35

33:35 Chiasson ve slušné šanci, vítězem byl gólman Smith

33:35

V úvodu přesilovky dostal pěknou nabídku na střelu Chiasson, jeho okamžitý pokus ale Smith zvládl chytit!

33:15

Domácí Colton Sceviour dostal pět minut za bitku, dvě minuty za vyprovokování bitky a desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Hostující Tyler Myers pouze pět minut za bitku.

33:15

V pásmu Edmontonu se nám strhla krátká bitka mezi Sceviourem a Myersem, důvodem byl tvrdý hit na domácího Keitha. Tohle už bude za tresty.

32:34

Neuspěl ani Miller, ten už napřahoval k drtivému golfáku, jenže puk netrefil podle svých představ a puk se mu svezl po čepeli.

31:59

Hughes nezpracoval neposedný puk, jinak už z toho hrozila další šance Vancouveru.

30:50

Sledujeme teď hokej v nejvyšším tempu, akce střídá akci. Vše se přesunulo před Smithe, ten musel čelit střele zblízka a vyražený puk pak uklízela pohotová obrana Edmontonu.

29:36

29:36 Yamamoto ve svém úniku neuspěl

29:36

Z rostoucího náporu hostů se dokázal Edmonton vymanit dlouhým pasem na Yamamota, ten však své sólo zakončil pouze střelou do Demkovy lapačky! Tohle byla velká šance na navýšení náskoku!

29:13

Horvat se pokoušel o dorážku střely z dálky, Smith přerušil hru a vzápětí se za jeho bránou strhla krátká potyčka. Rozhodčí vše bleskově uklidnili nakonec se ani nevylučovalo.

28:47

Oslabení Vancouveru je u konce, Ekman-Larsson se vrátil na led.

28:02

Z podobného místa to zkoušel i Puljujärvi, svou dnes druhou branku ale nepřidal, Demko si připsal další dobrý zákrok.

27:24

Draisaitlovu střelu z pravého kruhu Demko pokryl a pro jistotu přerušil hru.

26:47

Přesilovka pro Edmonton, dvě minuty za krosček obdržel Oliver Ekman-Larsson.

26:40

Rychlý přechod do útoku předvedli i domácí, přečíslení dva na jednoho zakončoval Foegele, jeho rána ale byla sražena mimo led.

26:30

Vancouver se dostal do rychlého kontru, přihrávka mířila na levou stranu na Chiassona, jeho pohotový švih ale Smith skryl mezi svými chrániči.

25:24

Je po přesilovce, McLeod je na ledové ploše, Edmonton oslabení ubránil na výbornou.

25:06

Další vyhození Edmontonu, nyní puk skončil na střídačce, takže se stejně bude vhazovat před Smithem.

24:24

Domácím se daří vyhodit přes všechny čáry, další akci Vancouveru rozjíždí brankář Demko.

23:36

Tvrdou ránu z levé strany předvedl Miller, jeho bomba šla kousek vedle Smithovy branky.

23:24

Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje Vancouver. Dvě minuty za sekání dostal Ryan McLeod.

22:11

Foegele bleskově vyjel zpoza branky, za čáru ale nezasunul, Demko předvedl rychlé přemístění se ke své pravé tyčce.

21:44

Yamamoto byl dobře bráněn na to, aby dokázal z levé strany vystřelit, nevyšla mu ani přihrávka před brankoviště.

20:33

Hned v úvodu druhé části přišla prudká střela domácích, Demko vyrážel před sebe, volného puku se pak chopil J. T. Miller.

Trestné minuty: 0:0
První třetina je za námi a my viděli aktivní hokej z obou stran. Ofenzívy Edmontonu i Vancouveru se snažily o napadání, rychlé průniky a hlavně o častou střelbu. Smith i Demko ovšem předváděli v brankovišti jisté výkony a už to vypadalo, že se gólu nedočkáme. Nakonec vše prolomil Jesse Puljujärvi, který na konci 17. minuty dorážel pokus Nurseho a dostal tak Edmonton do současného vedení 1:0.

20:00

19:53

Puk je za brankou hostů, tuhle třetinu už Edmonton dohraje v klidu.

18:44

Hned dvě střely vyslal Höglander, Smith měl práci zejména s jeho švihem z pravého kruhu.

17:59

Vancouver chce samozřejmě co nejdříve reagovat a tak sledujeme zase nápor na opačné straně.

16:55

16:55 Jesse PULJUJÄRVI - 1:0

16:55

Je tu první gól zápasu! Domácí pokračovali v náporu, po kombinaci vystřelil Nurse, jehož ránu Demko pouze vyrazil před sebe a volný JESSE PULJUJÄRVI po rychlém zpracování pohotově dorazil do sítě – 1:0. Asistence: Darnell Nurse, Connor McDavid.

16:44

Domácí se na delší dobu usadili v útočném pásmu a první lajna vytváří na soupeře tlak.

15:49

15:49 Šance domácích, Demko odolal

15:49

Šance Edmontonu! Hyman nejprve zakončoval švihem, ale Demko vyrazil koncem své hole a gólman Vancouveru si pak poradil i dorážkou zblízka a přerušil hru.

14:59

Ceci nenašel prostor pro prudké nastřelení puku do útočného pásma, pouze tak nahodil obloučkem.

13:52

Snad vůbec první pasáž, kdy sledujeme spíše hru ve středním pásmu, jakoby si hráči dávali menší oddechový čas.

12:59

Sceviour tlačil zpoza branky přihrávku před Demka, tomu musela vypomoci obrana se zákrokem. Stále ale čekáme na první gól zápasu.

11:47

Hraje se dlouho bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu, gólmani mají celkem napilno.

10:47

Pokračuje útočný hokej z obou strany, o mírný tlak se nyní snaží tým Edmontonu.

10:04

Bombu z pravé strany předvedl domácí Puljujärvi, Demko měl ale dobrý výhled a puk zvládl vyrazit na opačnou stranu.

09:30

09:30 Horvat a jeho neúspěšný brejk

09:30

Dlouhou přihrávku do sóla dostal hostující Horvat, jeho střela podél Smithe ale pouze olízla brankovou konstrukci!

08:49

J. T. Miller neuspěl s individuální akcí o průnik do útočného pásma a nevyšlo to ani Petterssonovi, který mu přišel rychle na pomoc.

07:43

Souboj o puk za brankou Vancouveru, lépe z toho vyšli hosté a už míří do protiútoku.

06:26

Po nahození před Smithe se puk vykutálel z chumlu hráčů a skončil jen několik centimetrů vedle pravé tyčky! Zatím sledujeme velice aktivní hokej z obou stran, šancí je dost, chybí jen gól.

05:34

Hostující Ekman-Larsson dostal až moc prostoru na to, aby si z modré čáry sjel před branku a pokusil se vystřelit po ledě. Jenže trefil pouze nohy svého spoluhráče...

04:53

Edmonton v dalším výpadu, zpoza branky se do šance dostával Foegele, pokus o zasunutí za tyčku mu ovšem nevyšel podle představ.

03:45

Závar před Demkem, domácí vyprodukovali hned dva střelecké pokusy, oba ale byly zablokovány.

03:26

Conor McDavid ve své první rychlé akci. Namířil si to mezi dvojici obránců, narazil však do Hughese a celá akce skončila posunutou brankou hostů.

02:36

Vancouver je v úvodních minutách tím aktivnějším celkem, domácí se zatím hledají.

01:58

Od modré čáry vystřelil Rathbone, Smith tohle pouze pro jistotu kontroloval lapačkou, puk šel nakonec vedle jeho branky.

01:47

První větší šance zápasu. Vancouver byl opět v útočném pásmu, zpoza branky přišla přihrávka mezi kruhy na Dickinsona, jeho střelu z první ale Smith dokázal udržet před brankovou čárou.

00:45

Jako první se do útoku nahrnuli hosté, po levém křídle se snažil Garland, ale byl zastaven u mantinelu.

00:01

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Barrie, Nurse, Ceci, Keith, Bouchard, K. Russell – Puljujärvi, McDavid (C), Draisaitl (A) – Hyman, Nugent-Hopkins (A), Yamamoto – Sceviour, D. Ryan, Foegele – Turris, R. McLeod, Brendan Perlini.

Vancouver Canucks: Demko (Halák) – T. Myers, Ekman-Larsson (A), Poolman, Q. Hughes, Burroughs, Rathbone – Garland, Horvat (C), Pearson – Chiasson, Elias Pettersson, J. T. Miller (A) – Höglander, Dickinson, Highmore – Podkolzin, Lammikko, Dowling.

Rozhodčí: Rehman, Chmielewski – Toomey, Gawryletz.
Oba celky jsou již na ledové ploše, máme za sebou i představení celého kádru Edmontonu, zápas může začít.
Zápas v Rogers Place začne ve 4:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

Jaroslav Halák (VAN)
Vancouver Canucks
Vancouver měl přípravu o poznání horší, protože ze sedmi duelů ovládl jen pouhé dva. Těsnými výsledky dokázal zdolat Calgary a Winnipeg, avšak na Plameny jednou nestačil, dvakrát si navíc vylámal zuby na Seattlu a právě Edmontonu. Canucks tak mají motivaci k lepším výsledkům, loni navíc skončili na dně Severní divize, takže letos určitě udělají všechno proto, aby to dopadlo lépe.

Poslední tři utkání
Vancouver vs. Edmonton – 2:3
Edmonton vs. Vancouver – 3:2
Vancouver vs. Seattle – 0:4
Edmonton Oilers
Edmonton má za sebou úspěšnou přípravu na sezonu, protože z osmi odehraných zápasů zaznamenal šest výher. Vyšlápl jsi na týmy jako Calgary, Seattle nebo Winnipeg, navíc dvakrát dokázal porazit svého dnešního soupeře z Vancouveru. Jediné dvě porážky zaznamenal proti Seattlu a Winnipegu, to už ale bylo na přelomu září a října. Od té doby Olejáři vyhráli čtyřikrát za sebou a jsou tedy skvěle naladění na nový ročník NHL.

Edmonton vs. Calgary – 4:3
Dobré ráno u nejprestižnější hokejové ligy světa! Ta se po letní přestávce konečně začíná rozjíždět, dnes svůj první zápas tak odehraje Edmonton a Vancouver. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

3:2

Góly a asistencie: 17. Puljujärvi (Nurse, McDavid), 38. Hyman (Draisaitl, McDavid), rozh. náj. Turris – 53. Ekman-Larsson (Höglander, Garland), 58. Q. Hughes (Höglander, J. T. Miller)