5:4

koniec po predl. (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)

15.10.2021, 18:30 • Hartwall Arena • Karel Jedlička cz

Tipsport: 2.54 4.25 2.29

Přímý souboj o první místo v konferenci přinesl zajímavý hokej a napínavou zápletku. Prvním gólem v sezóně ho rozhodl český obránce David Sklenička a finský klub se udržel na čele.
Přitom ho jen vteřiny dělily od porážky. Jokerit třikrát ztratil náskok a minutu a čtvrt koncem poslal Kuzmenko skvělým průnikem poprvé v zápase do vedení hosty. Domácí však v power-play vysvobodil přesným volejem Schroeder a v prodloužení zajistil Sklenička i druhý bod. (21:06:28)
Statistiky zápasu

Střely na bránu 29:23 (6:9, 10:7, 11:5 – 2:2)

Jokerit právě vstřelil branku!
Hrdinou strhujícího dramatu je nakonec český reprezentant DAVID SKLENIČKA. Zachytil šťastně odražený kotouč od mantinelu, z otočky pálil do povyjetého brankáře, ale puk se k němu vzápětí vrací od dorážejícího Kossily a Sklenička ho zvedá bekhendem pod víko.
Asistence: Kalle Kossila.

62:18

Skleničkovi podruhé během prodloužení nevyšel individuální průnik.

61:48

Petrohrad třímá v prodloužení otěže hry, zleva tvrdě pálil Ožiganov do Lindbäckova betonu.

60:59

Gusevův pokus z otočky naráží do Schroederových bruslí.

60:01

Třikrát dorovnávali v předchozích periodách hosté, na jejich první vedoucí gól minutu a čtvrt před koncem ale bleskově odpovídá v power-play Schroeder a přímý souboj o čelo míří zaslouženě do prodloužení.

59:23

Hala přímo šílí nadšením! V power-play prošla O´Neillova zpětná žabička přes několik holí a snad ještě ze vzduchu ji fantasticky umístil z levého kruhu pod víko JORDAN SCHROEDER.
Asistence: Brian O´Neill, Philip Holm.

58:55

Jokerit je v útočném pásmu a Lindbäck spěchá na střídačku, do hry skáče šestý bruslař s žolíkem na hrudi.

58:45

Oddechový čas pro domácí.

58:45

58:45 Andrej KUZMENKO - 3:4

58:45

Petrohrad právě vstřelil branku!
Nádherný průnik přes celé hřiště vyšperkoval ANDREJ KUZMENKO stahovačkou, protáhl se zleva před bránu a zvedl kotouč do bližšího horního růžku nad Lindbäckovo rameno. To je šok pro domácí po posledních spíše uspávacích minutách!
Asistence: Anton Burdasov.

58:22

Po ofsajdu hostů se vhazuje ve středním pásmu.

58:00

Dnešní utkání sleduje 10 104 diváků.

57:11

Domácí zavezli puk do útočného pásma, jenže Lindbohmovi přeskakuje zpětná přihrávka na modré čáře hůl.

56:16

Jokerit se provinil zakázaným uvolněním.

55:35

V závěru třetí třetiny se zdá, že oba celky preferují jistotu bodu a čekají na prodloužení.

53:30

David Sklenička má dnes nejtvrdší naměřenou střelu, puku udělil rychlost 152,4 km/h a druhého v pořadí předčil o sedm kilometrů v hodině.

53:04

Lars Johansson likviduje Pakarinenovu střelu i jeho dorážku jednou rukou z přečíslení 3 na 2. Následuje poslední komerční přestávka.

52:17

Zakázané uvolnění SKA.

50:39

Do samostatného nájezdu se mezi beky protáhl Burdasov, jenže jeho forhend zápěstím nízko nad ledem naráží na beton Anderse Lindbäcka.

49:57

Pakarinen najížděl na bránu hostů a málem v ní po prudkém zabrždění skončil sám. Vzniklé mele na brankovišti Petrohradští odolali.

48:49

48:40

Skleničkovo nahození tečoval Markus Hännikäinen, i tentokrát si brankář Petrohradu poradil a drží kotouč ve své moci.

48:18

Jensen si dlouho klepal o led, než mu spoluhráči nabídli puk na levý kruh. Prudký příklep k tyči pak vyráží Johansson mrštným rozklekem.

47:51

Holm křížně nabil O´Neillovi, brankář Johansson si povyjel a s jistotou jeho střelu chytá.

46:49

Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Mat Robinson – 2 min., podrážení).

45:11

Delší čas se oba celky zaměřují na nastřelování kotoučů od červené čáry, ani jeden z elitních klubů Západní konference se neusadil v útočném pásmu.

42:07

42:03

Marko Anttila vystihl nepřesnou rozehrávku a v oslabení se řítil do samostatného nájezdu. Lars Johansson zůstal stát a jeho pokus vystihl lapačkou.

41:14

Armejcům se zatím nedaří, Gusev sice zavezl kotouč do útočného, ale zpětná přihrávka utíká do středního pásma.

40:07

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Philip Holm – 2 min., podrážení).

40:01

Hokejisté Petrohradu dokázali během prostřední části šlágru kola dvakrát vyrovnat a v závěru otočit hru, do šaten se jde opět za nerozhodného stavu.
Ve 25. minutě potrestal špatnou rozehrávku hostů osamocený Turunen, ale za 27 vteřin vyrovnal po skvělé Kuzmenkově akci Kemppainen. Jokeritu vrátil vedení v přesilovce Holm a na 3:3 srovnával do šibenice Ožiganov.

39:28

Gusevův střílený centr tečoval šikovně Kuzmenko, od betonu helsinského brankáře se puk odráží obloučkem a padá shora na jeho klec.

38:15

Petrohrad má v závěru třetiny veliký tlak, ránu Antona Burdasova vyráží domácí brankář rozklekem do rohu kluziště.

36:38

Burdasov prohodil kotouč zadovkou na Kuzmenka, který dělovým příklepem trefuje Lindbäckovu výstroj.

36:06

Znovu vyhození přes všechny čáry z hole domácího hráče, konkrétně Frimana.

35:35

35:35 Igor OŽIGANOV - 3:3

35:35

Akci založil IGOR OŽIGANOV přihrávkou na Guseva, který na sebe navázal dva protihráče a i když se neprosadil, puk se vrátil k Ožiganovovi, který zakončuje zápěstím mistrovsky o břevno. Potřetí je vyrovnáno!
Asistence: Nikita Gusev.

34:41

Zakázaným uvolněním si teď pomáhá domácí mužstvo.

32:57

Hostující Vey se protáhl do palebné pozice mezi kruhy, do střely mu ovšem obětavě skočil Leskinen. Jakmile hrozba pominula, míří finský obránce s bolestivou grimasou v předklonu na střídačku.

32:14

Přes celé hřiště se projel po pravé straně Iiro Pakarinen a z těžkého úhlu přinutil Johanssona k zákroku a podržení puku v lapačce.

32:01

Petrohradským se podařilo přejít důslednou obranu helsinské modré čáry a po komerční přestávce se bude vhazovat v pásmu Jokeritu.

30:20

30:20 Philip HOLM - 3:2

30:20

Čtvrtý hráč Petrohradu se ještě nestačil zapojit do hry, po vyhraném buly se dostal puk k PHILIPU HOLMOVI a ten lépe mířenou ranou než před chvilkou vymetl šibenici.
Asistence: Hannes Björninen.

30:16

Holmovu tvrdou ránu nad ledem kryje Lars Johansson s jistotou.

29:35

Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jurij Pautov – 2 min., sekání).

29:32

29:20

Björninenův průnik zastavují hosté nedovoleně, domácí mají odloženou přesilovku.

28:18

Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Mat Robinson – 2 min., držení hole).

27:48

Daniil Pylenkov pálí od modré těsně nad břevno. Lindbäck si nebyl jistý a po máchnutí vyrážečkou naprázdno pohledem hledal kotouč.

27:32

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Philip Holm – 2 min., sekání).

26:11

Po střele obránce Leskinena se bude vhazovat v obranném pásmu SKA, ještě před tím si ale diváci užijí reklamní vsuvku.

25:23

Holm nabízel spoluhráčům kotouč střílenou přihrávkou na brankoviště. Tam vznikl velký závar, ale domácím se nepodařilo došťouchnout za záda brankáře SKA.

24:41

24:41 Joonas KEMPPAINEN - 2:2

24:41

A je tu blesková odpověď. Kuzmenko se kličkou v rohu kluziště zbavil Turunena, zavěšeného na zádech, a z jeho pasu před bránu uklidil puk k tyči JOONAS KEMPPAINEN.
Asistence: Andrej Kuzmenko, Anton Burdasov.

24:14

24:14 Teemu TURUNEN - 2:1

24:14

Jak to může být snadné! Friman vystihl nepřesnou přihrávku hostů ve středním pásmu a po Schroederově křížné přihrávce do jízdy zavěsil úplně volný TEEMU TURUNEN blafákem nad Johanssonův beton.
Asistence: Jordan Schroeder, Niklas Friman.

23:30

Hra má spád, útočné akce se přelévají ze strany na stranu, ale narážejí na dobře zformované obrany.

21:51

Burdasov se odvážně vydal osou hřiště, v pádu dokázal výborně přihrát pod sebe a Pautov tvrdou ranou vyzkoušel gólmana Jokeritu.

20:21

Veli-Matti Savinainen vybojoval střelou do brankáře vhazování v petrohradském pásmu.

20:01

Přímý souboj o první místo v Západní konferenci je po 20 minutách zaslouženě vyrovnaný. Na rychlý gól Jensena odpověděl v přesilové hře střelou od modré Robinson.

19:12

Jensenovu střelu ukryl Johansson v lapačce, vhazuje se v pásmu Petrohradu.

18:40

Jokerit sváděl sérii soubojů o puk za vlastní bránou, nakonec se tlaku bílomodrých ubránil a s velkými potížemi dostává hru do středního pásma.

17:18

17:18 Mat ROBINSON - 1:1

17:18

Jen chvilku po předchozí šanci využívají hosté přesilovku. Marčenkovu chytrou zadovku využívá MAT ROBINSON střelou od modré čáry, která zapadla k tyči.
Asistence: Kirill Marčenko.

17:05

Kirill Marčenko si narazil s Vorobjovem, který číhal u tyčky, a z mezikruží zkoušel prostřelit brankáře mezi betony. Lindbäck je secvakl včas.

16:26

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Hannes Björninen – 2 min., sevření puku rukou).

15:30

Převahu má teď Petrohrad, ale z protiútoku zahrozil John Norman, který pronikl po levé straně a pálil na bližší tyč.

15:05

Burdasov tvrdou střelou zprava vyprášil Lindbäckovy betony.

13:37

Podruhé během dvaceti vteřin vyhazuje helsinský celek na zakázané uvolnění.

13:06

Nikita Gusev se protáhl po levém křídle a jeho střelu přes obránce zastavuje Lindbäck lapačkou. Následuje komerční přestávka.

12:26

Sklenička, Leskinen a znovu český obránce z obou stran nahazovali puk na petrohradské brankoviště, ani jeden z pokusů během povedeného střídání si však cestu nenašel.

10:58

Finové se nedočkali odpískání zakázaného uvolnění, ale ubránili se forčekingu hostů.

9:36

9:19

Jokerit se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry a za pár vteřin po zisku puku ve středním pásmu znovu.

8:13

Hokejistům Petrohradu chvíli trvalo, než se usadili v útočném pásmu. Poté vyslali během chvilky dvě střely, větší potíže způsobil domácímu brankáři prudkým švihem Kuzmenko.

7:36

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

6:50

Teemu Turunen se natahoval na brankovišti po Schroederově přihrávce zpoza brány. Oscar Fantenberg jeho úmysl vystihuje a raději vyhodil bekhendem na zakázané uvolnění.

5:39

4:54

Z pravého kruhu pálil zápěstím Schroeder, petrohradský brankář Johansson si poradil.

3:59

Domácí jsou v plném počtu a začíná jejich 100 vteřin dlouhá přesilovka.

3:39

Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

2:49

Navrátilec Gusev mohl v přesilovce vyrovnat, ale u tyče minul prudkou přihrávku.

1:59

0:53

0:53 Nicklas JENSEN - 1:0

0:53

Zprava střlel zápěstím NICKLAS JENSEN a ač se zdálo, že Johansson má kotouč ve své moci, nebyla to pravda. Dánský útočník si všimnul propadnutého puku vedle brankářovy brusle a přes shromáždění na brankovišti ho procpal za čáru. Bez asistence.

0:01

Před zaplněnou Hartvall Arenu nastupují domácí v černo-červených dresech, úboru hostů dominuje bílá a modrá.

Jokerit Helsinky: Lindbäck (Juvonen) – Lindbohm, Holm, Leskinen, Sklenička, Kivistö, Friman – Jensen, Kossila, O'Neill – Savinainen, Norman, Pakarinen – Ikonen, Schroeder, Turunen – Hännikäinen, Björninen, Anttila.

SKA Petrohrad: Johansson (Samonov) – Fantenberg, Ožiganov, Kirsanov, Robinson, Pautov, Pylenkov, Falkovskij – Kuzmenko, Kemppainen, Burdasov – Gusev, Vey, Timkin – Chusnutdinov, Moisejev, Ketov – Marčenko, Morozov, Galimov – Vorobjov.

Rozhodčí: Fraňo, Judakov – Sivov, Šišlo.

SKA Petrohrad

Petrohrad se nachází na druhé pozici Západní konference, má o bod méně než Jokerit, ale také odehráno o jeden zápas méně. Ze strany SKA to nejsou tak suverénní zápasy jako v předchozích sezónách. Za sedmnáct kol má Petrohrad na svém kontě 25 bodů při skóre 55:35.
Do Helsinek přijela s armejci i nečekaná posila – reprezentační útočník Nikita Gusev, který se vrátil ze zkoušky v Torontu.

Kanadské bodování:
Anton Burdasov 9+8
Andrej Kuzmenko 3+13
Joonas Kemppainen 8+5
Jokerit Helsinky

Jokerit se zatím nachází na první příčce Západní konference, což je při skóre 58:53 poměrně překvapivý fakt. Pozice jediného finského účastníka ligy se ale značně otřásá a minule proti papírově slabšímu Novosibirsku hrozila pátá porážka za sebou. Nakonec až v poslední třetině stačili borci s žolíkem na hrudi otočit na 4:3 a udržet se o bod na čele konferenční tabulky.

Brian O´Neill 3+13
Jordan Schroeder 3+9
Iiro Pakarinen 8+3
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

5:4

Góly a asistencie: 1. Nicklas Jensen, 25. Turunen (Schroeder, Friman), 31. P. Holm (Björninen), 60. Schroeder (B. O'Neill, P. Holm), 63. D. Sklenička (Kossila) – 18. M. Robinson (K. Marčenko), 25. Kemppainen (Kuzmenko, Burdasov), 36. Ožiganov (N. Gusev), 59. Kuzmenko (Burdasov)

Jokerit Helsinki: Lindbäck (Juvonen) – Lindbohm, P. Holm, O. Leskinen, D. Sklenička, Kivistö, Friman – Nicklas Jensen, Kossila, B. O'Neill – Savinainen, Norman, Pakarinen – H. Ikonen, Schroeder, Turunen – Hännikäinen, Björninen, M. Anttila (C).

SKA Petrohrad: Lars Johansson (Samonov) – Fantenberg, Ožiganov, Kirsanov, M. Robinson, Pautov, Pylenkov – Kuzmenko, Kemppainen, Burdasov (C) – N. Gusev, Vey, Timkin – Chusnutdinov, Danila Moisejev, Ketov – K. Marčenko, Ivan Morozov, E. Galimov – M. Vorobjov.

Rozhodca: Fraňo, Judakov – Sivov, Šišlo

Diváci: 10 104

0:53 JOK 1:0 Nicklas Jensen
1:59 JOK 2 P. Holm, podrazenie
3:39 PET 2 HL príliš veľa hráčov na ľade
7:36 JOK 2 B. O'Neill, nedovolené bránenie brankárovi