18.10.2021, 18:30 • Ledovyj dvorec Viťaz • Martin Augustin (@ogy_16) cz

Michal Čajkovský (SIB) – 0+0, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:16
Střely na branku – 34:35 (15:14, 13:9, 6:12)
Zblokované střely – 17:9
Vyhraná vhazování – 29:34
Trestné minuty – 19:19
Hity – 12:15
Celek Viťazu prolomil sérii sedmi zápasů bez vítězství, když dnes porazil Novosibirsk 5:1. Hosté si naopak připsali čtvrtou porážku v řadě.

Domácím skvěle vyšla první třetina, kterou brankami Daniela Audetta, Vjačeslava Leščenka a Georgije Savina vyhráli 3:0. V prostřední části ještě navýšil náskok Viťazu Ildar Šiksatdarov. Poté se dočkali zásluhou Olega Li gólu i hosté, ovšem Miro Aaltonen upravil už na 5:1. Ve třetí periodě se domácí už věnovali především hájení jejich náskoku. Sibir dokázal ve 48. minutě korigovat díky teči Dmitrije Ovčinnikova, to však byla také poslední změna skóre v tomto utkání. Viťazu už cestu za výhrou nezkomplikovalo ani odstoupení dobře chytajícího brankáře Kulbakova, jehož musel na posledních 11 minut nahradit Todykov.

59:33

Ještě střela Nicka Shorea od levého mantinelu, kterou vyrazil Todykov.

59:02

A už běží závěrečná minuta.

58:50

Säteri nadále zůstává v brance a čas se hostům už povážlivě krátí.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:23

Hosté zatím nesáhli k odvolání brankáře. Čekali, jak dopadne buly, po němž se neusadili v útočném pásmu.

57:10

Hosté si po zakázaném uvolnění soupeře vyžádali oddechový čas!

56:55

Puk nyní opustil hrací plochu a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

56:25

Nyní tu máme poslední reklamní přestávku.

55:42

Valtteri Kemiläinen střílel od modré čáry vedle hostující branky. Domácí však drží pásmo a to jim vyhovuje.

55:03

Posledních pět minut třetí třetiny. Celek z Podolsku drží vedení o tři branky.

54:17

Hosté kompletní a po dlouhé době se tak hraje ve standardním počtu hokejistů.

53:34

Fjodor Malychin hledal před brankou Savina, který kotouč nedokázal tečovat mezi tyče.

52:50

Hosté ve čtyřech.

52:37

Rána Kemiläinena byla tečována nad horní tyčku domácí svatyně!

5:2

Góly a asistencie: 9. Audette (Ojamäki, Kemiläinen), 12. Leščenko (Ľamin, Indrašis), 13. Savin (Kemiläinen, Audette), 23. Šiksatdarov (Zubov, Kemiläinen), 26. M. Aaltonen (Audette) – 24. O. Li (N. Shore, Ilja Morozov), 48. D. Ovčinnikov (T. Murphy, Dubakin)

Viťaz Moskovská oblasť: Kuľbakov (49. Todykov, I. Ježov) – Jegor Voronkov, Kemiläinen, Viktor Antipin, Borodkin, D. Musin, Ľamin (A), Rydčenko – Ojamäki, M. Aaltonen (A), Audette – Jaremčuk, V. Popov, Indrašis – Leščenko, Malychin (C), Smolin – Šiksatdarov, I. Zinčenko, Zubov – Savin.

HC Sibir Novosibirsk: Krasotkin (23. Säteri, A. Achmetov) – D. Bodrov (C), N. Jefremov, Ilja Morozov, T. Murphy, N. Děmidov, Čajkovský, Jokipakka – Nikita Šaškov, Pjanov, N. Korotkov (A) – Setdikov, Golubev, A. Jakovlev – Česalin, N. Shore, Šarov – O. Li, Litovčenko (A), Dubakin – D. Ovčinnikov.

Rozhodca: Akuzovskij, Spirin – Bojkin, Maximovskij