koniec (0:0, 1:3, 1:2)

21.10.2021, 18:30 • Ledovyj dvorec Viťaz • Lukáš Jasoněk cz

Tipsport: 2.68 3.97 2.28

On-line přenos končí, děkuji za pozornost a mějte se fajn! (21:15:19)
Další zápas sehrají oba celky v neděli. Viťaz pojede do Moskvy na souboj s tamním Dynamem a Spartak vyzve doma trápící se Kunlun.
Česká stopa

Jakub Jeřábek (SPM) – 0+1, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:41
Ivan Kulbakov i Alexej Krasikov v první třetině uzamkli své branky. Domácí gólman předvedl čtrnáct zákroků, jeho protějšek o tři méně. Střelci je neuměli překonat jak při rovnovážném počtu, tak ani při přesilovkách, kterých měly oba týmy po jedné.

Jiné to bylo po přestávce, kdy dominoval Spartak. Střelám jeho hráčů Ivan Kulbakov sice dlouho odolával, ale pak během 161 vteřin inkasoval hned třikrát. Jako první ho překonal Tim Heed, potom jeho švédský krajan Emil Petersson a nakonec i Andrej Loktionov. Prapor Viťazu pozvedl až ten, od koho bychom to nejmíň čekali, teprve 19letý Ivan Zinčenko, pro něhož to byla premiérová trefa v KHL.

Do třetí třetiny vstoupil domácí tým využitou přesilovkou. Viťaz dostal zpátky do hry Niko Ojamäki, finský kanonýr se navíc svým čtrnáctým gólem v sezoně osamostatnil na čele tabulky střelců KHL. Domácí se svého soupeře drželi až do 57. minuty, kdy řetězec chyb potrestal Jake Virtanen. Viťaz už pak neměl co ztratit, a tak zkusil power-play. Absenci gólmana využil Sergej Širokov, jenž zvýšil na konečných 5:2 pro Spartak.
Utkání sledovalo 500 diváků.
Střely na branku: 28:46 (11:14, 4:18, 13:14).

59:37

59:37 Sergej ŠIROKOV - 2:5

59:37

Spartak právě vstřelil branku!
Je hotovo. Po nahození z vlastního obranného pásma přebruslil obránce SERGEJ ŠIROKOV a pod mírným tlakem doklepl do opuštěné branky. Z dnešního duelu neodejde s prázdnou ani Jakub Jeřábek, jediný Čech v sestavě zapisuje při tomto gólu druhou asistenci. Asistence: Andrej Loktionov a Jakub Jeřábek.

59:02

Viťaz nemá co ztratit a zkouší hru bez brankáře.

58:37

Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Ivan Zinčenko.

58:26

Kirill Ljamin opustil trestnou lavici, Viťaz má k dispozici zkrácenou přesilovku.

57:21

Hrát se bude čtyři proti čtyřem.

57:21

Vyloučení v týmu Spartak Moskva (2 min. – příliš mnoho hráčů).

56:26

Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Kirill Ljamin – 2 min., hákování).

56:08

56:08 Jake VIRTANEN - 2:4

56:08

Viťaz doplatil na řetězec chyb. JAKE VIRTANEN vystihl rozehrávku hráče přicházejícího ze střídačky, Valtteri Kemiläinen při obranném zákroku podklouzl a Ivan Kulbakov už situaci nedokázal zachránit. Bez asistence.

55:37

Sergej Širokov našel přímočarou přihrávkou z otočky Andreje Loktionova. Ten v obtížné pozici zkusil bekhend, ale Ivan Kulbakov měl slabou střelu pod kontrolou.

2:5

Góly a asistencie: 37. I. Zinčenko (Zubov), 41. Ojamäki (M. Aaltonen, Kemiläinen) – 31. Heed (Chochlačov, Lehterä), 33. Emil Pettersson (Lehterä, Heed), 34. Loktionov (Chochlačov, Bryncev), 57. Jake Virtanen, 60. Širokov (Loktionov, J. Jeřábek)

Viťaz Moskovská oblasť: Kuľbakov (I. Ježov) – Kemiläinen, Jegor Voronkov, Borodkin, Viktor Antipin, Ľamin (A), D. Musin, Rydčenko – Ojamäki, M. Aaltonen (A), Audette – Arkalov, V. Popov, Indrašis – Smolin, Malychin (C), Leščenko – Šiksatdarov, I. Zinčenko, Zubov – Savin.

Spartak Moskva: Krasikov (Skovronskij) – Heed, Nikišin, D. Višněvskij (A), Bryncev, Ručkin, J. Jeřábek, Mamkin, Savikov – Jake Virtanen, Lehterä, Emil Pettersson – Širokov (C), Loktionov (A), Chochlačov – Kugryšev, Kvartaľnov, Drozdov – M. Cyplakov, Švyrjov, Talalujev.

Rozhodca: Gašilov, Gofman – Zacharenkov, Novikov