Európska liga

PSV Eindhoven – AS Monaco

1:2

koniec (0:1)

21.10.2021, 21:00 • Phillips Stadion, Eindhoven • Skupina B • Aleš Pur (@PurAles) cz

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:09:23)
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:11.
Je dobojováno a hosté se mohou radovat z výhry a tří bodů. Ve druhé půli jsme viděli převahu Eindhovenu, který soupeře přitlačil k vápnu a tlak byl korunován v 59. minutě, kdy se střelou po zemi trefil Cody Gakpo. Domácí pak i nadále měli převahu, další šance už ale proměnit nedokázali. Zápas směřoval k remízovému rozuzlení, když přišla 89. minuta, jedna z mála akcí hostujícího celku a po Henriqueho pasu z křídla zakončil Sofiane Diop. Utkání tak skončilo výsledkem 1:2, Eindhoven je po této porážce na třetím místě tabulky se čtyřmi body, naopak Monaco se po výhře dostalo na první místo se sedmi body.

90+4

90+3

V pokutovém území upadl domácí Max, rozhodčí hned ukazoval, že tohle na penaltu rozhodně nebylo.

90+2

S centrem neuspěl ani velmi aktivní Vertessen, hosté odkopávají pryč od šestnáctky.

90+1

Eindhoven je jako opařený a i když se snaží, tak k brance má dlouhou cestu...

90

Budou se nastavovat čtyři minuty.

89

89. Sofiane DIOP - 1:2

89

Monaco právě vstřelilo branku!
Tak tohle je pro domácí tým ledová sprcha! Monaco předvedlo před vápnem velký důraz, udrželo míč, poslalo jej na levou stranu, odkud nacentroval po zemi Henrique a před skluzujícím obránce dokázal SOFIANE DIOP sklepnout pas za bezmocného Drommela – 1:2!

88

Trochu pozdě odpískaný faul domácího Ramalha, Monaco dává s rozehrou z vlastní půlky hodně načas.

87

Standardka domácích, po rozehrání vznikl před malým vápnem závar, hráči v bílém ale prostor před Nübelem ucpali.

87

Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Carlos Vinícius, přichází Eran Zahavi.

86

Ještě jedna změna domácích, potlesk tribun jde jak za Viníciusem, tak i za čerstvým Zahavim.

85

Domácí finišují, cítí, že případná otočka skóre není nemožná a Monaco že začíná šlapat vodu.

84

Narážečka hostů měla najít Henriqueho, ten je ale pod velice těsnou obranou Eindhovenu.

83

Rychlejší než útočník byl i na druhé straně Nübel, Viníciuse ke střele nepustil.

82

Rychlý protiútok Monaka, Ben Yedder se snažil obelstít Drommela, ten mu ale skočil k nohám a míč vypíchl!

81

81. Vertessen vystřelil z dobré pozice nad branku

1:2

Góly: 59. Gakpo (Vinícius) – 20. Boadu (Caio Henrique), 89. Diop (Caio Henrique)

Karty:   52. Gakpo (PSV), 76. Vinícius (PSV)

PSV Eindhoven: Drommel – Mwene, Ramalho, Obispo, Max – van Ginkel (C), M. Götze, Boscagli – Madueke (56. Vertessen), Vinícius (87. Zahavi), Gakpo (64. Bruma).
Náhradníci: Muller, Mvogo – Teze, Zahavi, D. Pröpper, É. Gutiérrez, Mauro Júnior, Bruma, Romero, Thomas, Vertessen.

AS Monaco: Nübel – Maripán, Disasi (C) (74. G. Martins), B. Badiashile – R. Aguilar, Y. Fofana (69. Matazo), Jean Lucas (75. Diop), Caio Henrique – Volland, Tchouaméni, Boadu (70. Ben Yedder).
Náhradníci: Majecki, Mannone – G. Martins, Ben Yedder, Jakobs, Pavlović, Akliouche, Matsima, Matazo, Diop, Isidor.

Rozhodca: Massa (ITA) – Meli (ITA), Alassio (ITA)