Střely na bránu: 33 – 22 | Přesilová hra: 2/5 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 10

Jake Oettinger (DAL) – 21 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,5%, odchytal 59:56
Stuart Skinner (EDM) – 29 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,9%, odchytal 60:00

Radek Faksa (DAL) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 19:03
Andrej Sekera (DAL) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 9:59

1. John Klingberg (DAL) – 0+3
2. Roope Hintz (DAL) – 1+1
3. Miro Heiskanen (DAL) – 0+1

Utkání přihlíželo 18 532 diváků.
V Dallasu skončila bodová série Connora McDavida, která se zastavila na úctyhodném čísle 17. Domácí defenziva kanadského útočníka hlídala skvěle, přesto málem z jeho hole inkasovala, tvrdá forhendová střela z poslední minuty utkání ovšem skončila pouze na břevně.
Dallas předvedl v utkání proti Edmontonu skvělý výkon a po zásluze zvítězil 4:1.

Na úspěch zadělali domácí už v první třetině, v níž skórovali Roope Hintz a Jason Robertson, zatímco Oilers střelecky mlčeli. V prostředním dějství navýšil náskok Denis Gurjanov, na tuto trefu ovšem dokázal zareagovat Ryan McLeod. Více ovšem hosté směrem dopředu nepředvedli. Snažili se o vstřelení kontaktní branky, ale na místo toho přišla pojistka vedení ze strany domácích, skvěle provedenou tečí střeleckou listinu rozšířil a na konečných 4:1 upravil Luke Glendening.

Svěřenci kouče Bownesse zvítězili potřetí z posledních čtyř zápasů, v tabulce Centrální divize se z šestého místa přiblížili pátému Coloradu na jediný bod. Edmonton prohrál po dvou výhrách v řadě a v Pacifické divizi zůstává na druhé příčce.

59:43

59:43 McDavidova střela skončila na horní tyči

59:43

Connora McDavida dělilo od prodloužení bodové série pár centimetrů! Z pravého kruhu napřáhl k tvrdé střele forhendem a Oettingera zachránilo břevno.

59:40

V závěru ještě jedno vyloučení. Jason Robertson nestíhal McDavida, jemuž zabránil v pohybu až moc okatě, proti trestu vůbec neprotestoval.

59:21

Hosté se již smířili s porážkou. Za vlastní bránou Kris Russell dlouho držel puk na holi a neměl se k rozehrávce, až pod tlakem forčekujícího Glendeninga zapojil do hry Barrieho.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:46

Útok Oilers nastartoval Cody Ceci dlouhým pasem po pravém mantinelu na Ryana Nugenta-Hopkinse, tomu nevyšla klička proti Klingbergovi.

58:20

Ani trojice hráčů v bílých dresech nedokázala vybojovat puk do svého držení. Byl to Miro Heiskanen, kdo po mantinelu dostal touš do střední třetiny.

57:53

Puk na domácí střídačce. Dostal jej tam Miro Heiskanen, jehož záměr byl nejspíše vyhodit po mantinelu. Dění hry zůstane před Oettingerem.

57:11

Jamie Benn zkusil vyslat do brejku Lukea Glendeninga. Spoluhráč zabral příliš pozdě, alespoň však kotouč protečoval a zrušil tak možnost icingu.

56:45

Protože hra probíhá dlouhou dobu bez přerušení, tak si Dave Tippett nemůže ani vzít oddechový čas, aby se svými svěřenci probral taktiku na skvěle organizovanou hru Stars.

56:29

Fanoušci vycítili, že jejich oblíbenci potřebují podpory. Hráči v zelených dresech bojují jako lvi, zuby nehty drží komfortní tříbrankový náskok.

55:47

Cíl snížit tříbrankové manko nesplnil ani Zack Kassian. Zajímavě zkusil obtočit bránu a zasunout kotouč k bližší tyči, jenže narazil na připravený betn brankáře.

4:1

Góly a asistencie: 11. Hintz (A. Radulov, J. Klingberg), 16. J. Robertson (Hintz, J. Klingberg), 30. Gurianov (J. Klingberg, M. Heiskanen), 49. Glendening (R. Suter, Kiviranta) – 31. R. McLeod (Draisaitl, Puljujärvi)

Dallas Stars: Oettinger (Chudobin) – J. Klingberg, R. Suter, M. Heiskanen, Lindell (A), Hakanpää, Sekera – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Gurianov, Jamie Benn (C), M. Raffl – Glendening, Seguin (A), Kiviranta – A. Radulov, Faksa, Peterson.
Tréner: Rick Bowness

Edmonton Oilers: S. Skinner (Koskinen) – Bouchard, Keith, Ceci, Broberg, Barrie, K. Russell – Puljujärvi, McDavid (C), Hyman – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins (A) – Kassian, R. McLeod, Foegele – Sceviour, D. Ryan, Brendan Perlini.
Tréner: Dave Tippett

Rozhodca: Dwyer, Chmielewski – O'Quinn, Galloway

Diváci: 18 532

10:00 EDM 2 Keith, podrazenie
10:59 DAL 1:0 Hintz (A. Radulov, J. Klingberg)