Play-off Ligy majstrov

EHC Red Bull Mníchov – Fribourg-Gottéron

3:2

koniec (0:0, 0:0, 3:2) Stav série: 2:0

24.11.2021, 18:00 • Olympia-Eisstadion, Mnichov • Osemfinále • Karel Jedlička cz

Tipsport: 2.16 4.45 2.53

Statistiky zápasu

Střely na bránu 32:18 (11:11, 12:3, 9:4)
Vhazování 37:28
Hity 1:2
Vyloučení 3:4, bez využití. (20:24:32)
Hokejisté Mnichova postupují do čtvrtfinále Ligy mistrů! Na vítězství 4:2 ve Fribourgu navázali i doma, když se dokázali vzchopit po dvou slepených gólech soupeře v úvodu třetí třetiny.
Po vyrovnané první části nevyužil německý celek nabídnutou více než tříminutovou přesilovku 5 na 3 za urážky rozhodčích ze strany fribourských hráčů a poté i jejich trenéra. Dva bleskové údery po přestávce pak mohly pocuchat jejich psychiku, ovšem rychle dokázali snížit a v 53. minutě i vyrovnat. Fribourg ztrácel v dvojzápase opět dvě branky, risknul ještě power-play, ale v ní ještě jednou inkasoval těsně před koncem.

59:48

59:48 GOGULLA - 3:2

59:48

Mnichov právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, Schütz se zmocnil kotouče a PHILIP GOGULLA snadno zakončuje do prázdné brány.
Asistence: Justin Schütz.

58:46

Frank Mauer vyvezl kotouč, sice nezakončil, ale ještě forčekingem překáží hostům v rozehrávce zpoza prázdné brány.

58:05

Oddechový čas pro hosty.

57:39

Nyní už je brána Fribourgu prázdná, na led skáče místo Berry šestý bruslař.

57:17

Rozkouskovaný závěr zápasu pokračuje zakázaným uvolněním Fribourgu. Berra už byl na půl cestě na střídačku, avšak teď se pochopitelně musí vrátit do brány.

56:39

Rozhodčí vykazuje hosty do středního pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

56:26

Icing v podání mnichovských hokejistů.

54:48

Ani teď si Fribourg bilanci nevylepší, Desharnais je v ofsajdu.

54:08

Švýcarský celek nedovoleně posílá kotouč přes všechny čáry. Na kontě Fribourgu jsou v této třetině jen dvě střely, obě gólové.

52:49

52:49 REDMOND - 2:2

52:49

Hagerovu práci u mantinelu využívá Ehliz ke skvělé přihrávce napříč brankovištěm a u protější tyčky doklepává znamenitou akci do sítě ZACHARY REDMOND.
Asistence: Yasin Ehliz, Patrick Hager.

52:25

Domácí jeli v tandemu na jediného obránce. Yasin Ehliz dostal od Ortegy přihrávku přesně na čepel, z úhlu však netrefil horní růžek.

51:02

Ladný slalom fribourgského Sandra Schmida zhatil odpískaný ofsajd.

49:10

Reto Berra se dostal úplně mimo bránu, zpoza ní ho žabkou přehodil Smith a jedinečnou příležitost nevyužil Gogulla, který ze tří metrů nepropálil klečícího beka na brankové čáře.

48:51

Mauer přenechává kotouč zadovkou Boyleovi, jeho tečovaná střela vyletěla do ochranné sítě.

3:2

Góly a asistencie: 44. Parkes (Street), 53. Redmond (Ehliz, Hager), 60. Gogulla – 42. DiDomenico (Schmid, Furrer), 43. Walser (Brodin)

EHC Red Bull Mníchov: aus den Birken (Fießinger) – Daubner, Blum, MacWilliam, Boyle, Abeltshauser, Redmond, Seidenberg – Ehliz, Hager, Ortega – Tiffels, Street, Parkes – Gogulla, Smith, Mauer – Varejcka, Schütz, Kastner
Tréner: Jackson

Fribourg-Gottéron: Berra (Hughes) – Chavaillaz, Gunderson, Jecker, Diaz, Furrer, Sutter, Kamerzin – DiDomenico, Schmid, Brodin – Jörg, Walser, Rossi – Mottet, Desharnais, Marchon – Jobin