Česká FORTUNA:LIGA

AC Sparta Praha – FC Slovan Liberec

2:1

koniec (1:1)

28.11.2021, 18:00 • Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč • 16. kolo • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann) cz

Tipsport: 1.46 4.64 7.18

Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 10:1. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:20. (19:55:11)
Sparta na Letné poráží Slovan Liberec 2:1 po brankách Adama Karabce a Matěje Pulkraba, za hosty se prosadil sparťanský odchovanec a syn místní klubové legendy Christian Frýdek.

Zatímco v prvním poločase měla Sparta jen mírnou převahu bez větších šancí, tak ve druhém poločase se Liberec stáhl do hluboké defenzivy a sparťané promarnili několik šancí ke vstřelení vedoucí branky. Té docílil až v 80. minutě po rohovém kopu Matěj Pulkrab. Liberec pak ještě mohl vyrovnat, když Tupta běžel zcela sám na Dominika Holce, ten však Tuptu vychytal a zachránil Spartě důležité vítězství.

90+3

90+2

Ze standardní situace hosté nijak nezahrozili.

90+2

Žlutou kartu za zdržování hry dostává Ladislav Krejčí starší.

90+2

Po libereckém přechodu středu hřiště byl faulován Karol Mészáros.

90+1

Hlavní arbitr Pechanec oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.

90

Už se rozeběhla devadesátá minuta, po faulu na Matěje Pulkraba sparťané rozehrávají volný kop ve středu hřiště.

88

Po centru Gebre Selassieho se hosté do zakončení nedostali, asistent rozhodčího Caletka si pak všiml Mézsárosova držení Ladislava Krejčího staršího.

87

Dočkalův nákop se zády k brance snažil zpracovat Adam Hložek, byl však zdvojen a míč neudržel.

86

Adam Hložek si vynutil faul u postranní čáry, následovat bude standardní situace pro Spartu.

85

Rozhodčí Pechanec pustil sérii ostřejších soubojů, píská až liberecký faul před domácí brankou.

83

Ohromná šance Liberce na vyrovnání! Ľubomír Tupta dostal pas za sparťanskou obranu a běžel sám na Dominika Holce, ten však svého krajana dokázal vychytat!

82

Dočkalův centr našel Ladislava Krejčího staršího, ten však byl těsně bráněn a míč jen prodloužil k brankáři Knoblochovi.

80

Sparta právě vstřelila branku!
Sparta se podruhé ujímá vedení! Po rohu Ladislav Krejčí mladší prodloužil míč ke vzdálenější tyči, kde se k zakončení protlačil MATĚJ PULKRAB a dopravil míč do sítě!

80

Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Adam Karabec, přichází Bořek Dočkal.

80

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Christ Joel Tiéhi, přichází Kristian Michal.

79

Před sparťanským rohem je ještě ošetřen Christ Joel Tiéhi.

2:1

Góly: 5. Karabec (Sáček), 80. Pulkrab (Ladislav Krejčí ml.) – 33. Ch. Frýdek (Rabušic)

Karty:   19. Moberg Karlsson (SPA), 56. Haraslín (SPA), 90+2. Ladislav Krejčí st. (SPA) – 44. Fukala (LIB), 69. Purzitidis (LIB)

AC Sparta Praha: Holec – Wiesner, Panák, Ladislav Krejčí ml., Hancko – Sáček, Pavelka (C) – Moberg Karlsson (61. Pulkrab), Karabec (80. Dočkal), Haraslín (69. Ladislav Krejčí st.) – Hložek.
Náhradníci: Nita – Minčev, Ladislav Krejčí st., Dočkal, Vindheim, Vitík, Pulkrab.

Tréner: Pavel Vrba

FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník (65. Tupta), Gebre Selassie, Chaluš, Mikula (C), Fukala – Tiéhi (80. Michal), Ch. Frýdek, Faško (65. Purzitidis) – Rondić (72. Mészáros), Rabušic (72. Júsuf Hilál).
Náhradníci: Vliegen – Stoch, Purzitidis, Mészáros, Michal, Tupta, Júsuf Hilál.

Tréner: Luboš Kozel

Rozhodca: Pechanec – Caletka, Vodrážka