12.01.2022, 04:00 • Honda Center, Anaheim • Michal Raška cz

Kdo se postavil do brankoviště?

58:48
Tristan Jarry (PIT) – 25 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,2%, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa

Dominik Simon (PIT) – 0+0, +/- 0 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:27
Radim Zohorna (PIT) – 0+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:10
Lukáš Dostál (ANA) – 0 zákroků, 0 OG, úspěšnost %, odchytal 00:00

1. Jevgenij Malkin (PIT) 2+1
2. Jakob Silfverberg (ANA) 1+0
3. Jeff Carter (PIT) 2+0
Je konec. Pittsburgh Penguins zvítězil na ledě Anaheimu Ducks poměrem 4:1.
Už po 65 vteřinách šli hosté do vedení, když se trefil Jeff Carter. Následně v první periodě branka nepadla a Pittsburgh tak vedl 1:0. Ve 24. minutě zvýšil vedení navrátilec po zranění Jevgenij Malkin. Ve 29. minutě sice snížil Jakob Silfverberg, ale ve 35. minutě se Jevgenij Malkin trefil podruhé. V poslední dvacetiminutovce toho nebylo moc k vidění, ale hosté nakonec vstřelili branku, když se v 58. minutě trefil do prázdné Jeff Carter.

59:42

Anaheim se opět snažil něco vymyslet v útočném pásmu, ale opět z toho nebylo nic nebezpečného.

59:17

Posléze se ale do protiútoku dostali domácí a Tristan Jarry si připsal zákrok.

59:06

Pittsburgh Penguins drží puk v útočné třetině a snaží se ještě zvýšit své vedení.

58:52

Další rána hostujícího hráče tentokrát minula domácí svatyni.

57:28

Znovu se hosté dostali ke střele, ale Anthony Stolarz si tentokrát poradil.

57:03

57:03 Jeff CARTER - 1:4

57:03

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, neboť Penguins jdou do tříbrankového vedení! Hosté získali kotouč na pravé straně a Jevgenij Malkin ve středním pásmu poslal puk volnému JEFFU CARTEROVI, který zakončil do prázdné svatyně. Asistence: Jevgenij Malkin a Kasperi Kapanen.

56:45

Hosté vyvezli kotouč, ale nakonec nedokázali zakončit.

56:25

Anaheim Ducks hraje bez brankáře!

56:10

Tristan Jarry si poradil s tvrdým pokusem Isaca Lundeströma a následuje komerční přestávka.

55:40

Domácí jsou ale nyní bezradní a nemohou si vypracovat žádný tlak, jelikož nemají ani kotouč ve svém držení.

55:12

Anthony Stolarz si připisuje dobrý zákrok po střele z mezikruží a drží Anaheim alespoň v malé naději.

54:19

Anaheim ale chvilkový tlak nakonec přežil a nyní už operuje v pásmu soupeře.

53:40

První formace Penguins ovšem nyní sevřela svého soupeře v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

1:4

Góly a asistencie: 29. Silfverberg (Milano) – 2. J. Carter (M. Pettersson), 24. Malkin (Letang, Guentzel), 35. Malkin (Marino, Kasperi Kapanen), 58. J. Carter (Malkin, Kasperi Kapanen)

Anaheim Ducks: Stolarz (Dostál) – Manson (A), Fowler, Drysdale, H. Lindholm, Shattenkirk, Benoit – T. Terry, Getzlaf (C), Milano – Rakell, Zegras, Comtois – Silfverberg (A), Lundeström, D. Grant – B. Robinson, Steel, Deslauriers.
Tréner: Dallas Eakins

Pittsburgh Penguins: Jarry (Domingue) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Rodrigues, Crosby (C), Guentzel – Kasperi Kapanen, Malkin (A), J. Carter – D. Simon, Blueger, R. Zohorna – Angello, Boyle, Björkqvist.
Tréner: Mike Sullivan

Rozhodca: McCauley, Syvret – Berg, Knorr

Diváci: 11 431

01:05 PIT 0:1 J. Carter (M. Pettersson)
03:54 ANA 2 Getzlaf, podrazenie