Africký pohár národov

Kamerun – Etiopie

4:1

koniec (1:1)

13.01.2022, 17:00 • Stade Omnisport Paul Biya, Yaoundé • Skupina A • Vít Káňa cz

Tipsport: 1.26 5.17 14.7

Kamerun v domácím prostředí jasně přehrál Etiopii vysoko 4:1. Hrdinou utkání byl domácí kapitán Vincent Aboubakar, který dnes vstřelil tři branky. Etiopie hrozila z rychlých brejků, ale třetí gól v 55. minutě ji definitivně zlomil. Od té doby byla na hřišti už jenom stínem toho suverenního mužstva z prvního poličasu. S informací, že dnes se skončilo na Africkém poháru národů přesně, se loučím. Budu se těšit u dalších onlajn přenosů. (19:01:18)

90

Pravá tyč se rozezněla po střele Collinse Faie z hranice velkého vápna.

88

Rozhodčí už domácímu brankáří André Onanovi neukázal hodinky, ale žlutou kartu za zdržování hry.

87

Bezabeh Meleyo měl na pravačce gól, ale na levé straně pokutového území minul branku

83

Střídání v týmu Etiopie: ze hřiště odchází Amanuel Yohannes, přichází Getaneh Kebede.

79

Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Vincent Aboubakar, přichází Stéphane Bahoken.

73

Střídání v týmu Etiopie: ze hřiště odchází Ramadan Yusef, přichází Ahmed Reshid.

73

Střídání v týmu Etiopie: ze hřiště odchází Dawa Hotessa, přichází Shimeket Gugesa.

73

70

Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Igniatius Ganago.

68

Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Moumi Ngamaleu, přichází Clinton N'Jie.

67

67. Karl Toko Ekambi - 4:1

67

Kamerun právě vstřelil branku!
Kamerunci faulovali před středovým kruhem, jenže Etiopie o míč rychle přišla a KARL TOKO EKAMBI dává domácím, po pěkné individuální akci od středového kruhu, třígólový náskok.

63

Karl Toko Ekambi měl na noze gól, ale Teklemariam Shanko zachránil hosty od čtvrtého gólu rychlým skokem k tyči.

56

Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází James Lea Siliki.

55

55. Vincent ABOUBAKAR - 3:1

55

VINCENT ABOUKAR kompletuje hattrick a celý stadion je na nohou. Teď jen uzavřel rychlou akci, po přihrávce Moumi Ngamalea, na malé vápno.

53

53. Vincent ABOUBAKAR - 2:1

53

To byla paráda, kapitán VINCENT ABOUKAR dává hlavou druhý gól. Akce to byla jako přes kopírak. Collins Fai centroval od lajny na malé vápno a kapitán hlavou nechyboval.

49

Brankář Teklemariam Shanko (Etiopie) musel na zem, aby vyrazil přihrávku Kamerunu konečky svých kopaček. Vincent Aboubakar (Kamerun) byl u míče pozdě.

46

Střídání v týmu Etiopie: ze hřiště odchází Sufarel Dagnachew, přichází Firew Solomon.

To byl poločas jako řemen. Kamerunci měli zpočátku velký tlak, jenže Etiopané hrozili z rychlých kontrů a táké se z jednoho i prosadili. Už v páté minutě utkání byl DAWA HOTESSA na vápně nikým nehlídán a otevřel skóre utkání. Pak domácí, o tři minuty, později vyrovnali KARL TOKO EKAMBIM. Karl Toko Ekambi trefil tyč etiopské branky a VAR neuznal domácím gól z, jasného, ofsajdu. Etiopané hrozili z brejků, ale skóre je, po 45. minutách hry, 1:1. Zápletka by byla, druhá půle začně v 18:01.

39

Vincent Aboubakar (Kamerun) se jako kapitán dral do zakončení, ale jasnou gólovku mu z pod nohy famózně odkopl Mignot Debebe.

38

Karl Toko Ekambi (Kamerun) z rohového kopu hlavou trefil tyčku.

32

Tak to byl jasný ofsajd, nevím proč rozhodčí čeká na posouzení VARU. Moumi Ngamaleu (Kamerun) se hlásil o míč jako malý školáček, jenže ho dostal, až když stál ve dvoumetrovém ofsajdu.

24

Obrana Kamerunu teď připomíná průtokový ohříváč, Etiopie prošla po pravé straně, ale dvě střely na André Onanu, z bezprostřední blízkosti, neskončily v síti.

22

Sufarel Dagnachew (Etiopie) teď střelou před vápnem jen těsně minul branku.

15

Sufarel Dagnachew (Etiopie) teď brutálně zajel do noh protihráče a právem obdržel žlutý kartónek.

8

8. Karl Toko Ekambi - 1:1

8

A je rychle vyrovnáno. KARL TOKO EKAMBI na zadní tyči hlavičkoval do branky. Brankář Jamal Tassew neměl nárok s gólem něco udělat, před ním byli na malém vápnu tři hráči.

7

Na zemi zůstal ležet jeden z hráčů Etiopie, nehraje se skoro minutu.

5

5. Dawa HOTESSA - 0:1

5

Etiopie právě vstřelila branku!
To je překvapení. Rychlou akci po pravé straně zakončil, na malém vápně nikým nehlídaný, útočník DAWA HOTESSA.

4:1

Góly: 8. Toko Ekambi, 53. Aboubakar, 55. Aboubakar, 67. Toko Ekambi – 5. Hotessa

Karty:   7. Hongla (CAM), 88. A. Onana (CAM) – 15. Dagnachew (ETH)

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 17:11. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:9.

Kamerun: A. Onana – Castelletto, Ngadeu, Tolo (79. Oyongo) – Fai, Anguissa, Hongla, Choupo-Moting (56. Siliki), Ngamaleu (68. N'Jie) – Toko Ekambi (70. Ganago), Aboubakar (79. Bahoken).
Náhradníci: Epassy, Omossola – Oyongo, N'Jie, Bahoken, Bassogog, Gouet, Kunde Malong, Mbaizo, Ganago, Onguéné, Siliki.

Etiopie: Shanko – Yusef (73. Reshid), Debebe, Tamene, Hamid – Dagnachew (46. Solomon), A. Yohannes (83. Kebede), Mohammed (73. Meleyo) – Nassir, A. Gebremichael, Hotessa (73. Gugesa).
Náhradníci: Tassew – D. Yohannes, Panom, Kebede, Kassim, Tafesse, Reshid, Tunjo, Gugesa, Meleyo, Solomon.

Rozhodca: Ndala – Kabene, Cheruiyot