Španielský Superpohár

Atlético Madrid – Athletic Club Bilbao

1:2

koniec (0:0)

13.01.2022, 20:00 • Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) • Semifinále • Adam Dořák cz

: 2.85 3.4 4.7

Athletic Bilbao se tedy ve finále superpoháru utká s Realem Madrid, který ve včerejším utkání v semifinále porazil Barcelonu 3:2 po prodloužení. Finále se odehraje 16.1. v 18:00! V něm rozhodně favorit nebude, i když mírnějším favoritem bude Real Madrid. (21:56:40)
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:2. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:13.
Přestože bylo Atlético herně lepším celkem, tak v polovině druhého poločasu vyšlo najednou z tempa. Důsledkem bylo následné rychlé otočení skóre ze strany Bilbaa, které si to již následně zkušeně pohlídalo. Trenér Bilbaa dvacet minut před koncem zápasu za stavu 1:0 pro soupeře, sáhl hned ke střídání tří hráčů a to pravděpodobně vneslo nový impuls do hry, neboť od té doby Bilbao rapidně zlepšilo svou hru směrem dopředu!

90+4

90+4

José Giménez nakonec za tuto hru vysokou nohou vidí červenou kartu, poté co se rozhodčí ještě na daný zákrok podíval na videu!

90+3

Centr do vápna, po kterém skončil na hrací ploše Iñigo Martínez, který chtěl odhlavičkovat míč. Ovšem proti jeho hlavě šel nebezpečně vysokou nohou José Giménez a tohle bude jasná žlutá karta!

90+2

Atlético dostává míč na své kopačky a rychle spěchá před branku Bilbaa!

90+1

Žlutou kartu dostává Iñaki Williams (Athletic Bilbao).
Žlutou kartu dostává Šime Vrsaljko (Atlético Madrid).

90

Nakonec jsou nastaveny tři minuty!

90

Žlutou kartu dostává Mikel Vesga (Athletic Bilbao).

89

Uvidíme, kolik bude činit nastavený čas, ale celkově jsme v průběhu celého zápasu neviděli moc prostojů a častých ošetřování.

88

Luis Suárez si nabíhal ve vápně na dlouhý míč, ale ve své snaze zakopl o bránícího hráče.

87

Prohrávající celek se konečně dokázal na delší dobu udržet na míči, ale zatím se jim nedaří dostat do zakončení.

86

Bilbau se daří držet hru mimo blízkost své branky, navíc jejich soupeř nemá nyní žádnou hru s míčem.

85

Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Koke, přichází Héctor Herrera.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Matheus Cunha.

84

Tak uvidíme, zda se z této deky Atlético ještě dokáže nějakým způsobem dostat. Do konce zápasu už zbývá jen několik minut.

83

Žlutou kartu dostává Iñigo Martínez (Athletic Bilbao).

81

81. Nico WILLIAMS - 1:2

81

Bilbao právě vstřelilo branku!
Atlético za prvé zcela vypadlo ze hry, za druhé střídání Bilbaa v nedávné době se ukázalo jako velmi účinné. NICO WILLIAMS byl jedním ze střídajících hráčů a ten se nyní opřel do střely, kterou dostal k levé tyči. Celá situace vyplynula po zahraném rohu, kdy se nejprve pokoušel hlavičkovat míč do branky Martínez, ale míč se odrazil zpět do vápna, kde z první střílel zmíněný střelec druhé branky.