Taliansky pohár

SSC Neapol – ACF Fiorentina

2:5

koniec po predl. (1:1)

13.01.2022, 18:00 • Stadio Diego Armando Maradona, Neapol • Osemfinále • Rostislav Králik cz

Tipsport: 1.63 3.82 4.8

Prodloužení už bylo zcela jasnou věcí pro Fiorentinu. Po brejcích do otevřené obrany soupeře se postupně trefili Venuti, Piatek a Maleh. SSC Neapol předčasně, ale zaslouženě končí tudíž nezopakuje loňské semifinále. ACF Fiorentina se naopak dostane minimálně o kolo dále než v minulém ročníku. Ve čtvrtfinále coppa Italia jí však čeká další težký soupeř v podobě Atalanty Bergamo ze severu Itálie. Mějte hezký zbytek večera. (20:53:34)
A utkání i nadále gradovalo. Demme nevyužil svou příležitost, ale naopak byl úspěšný kapitán Fiorentiny Biraghi. V osmdesárté čtvrté minutě byl vyloučen rovnmou také nepaolský Lozano. V nastavení se nechal po dvacetidevíti minutách po druhé žluté vyloučit i Ruiz. To vše hrálo naprosto do kartet Fiorentině, jenže ta své vedení trestuhodně neuhlídala a v čase 90+5, vynutil prodloužení Petagna..
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 23:12.

120

119

119. Youssef MALEH - 2:5

119

Fiorentina právě vstřelila branku!
Tak přeci jen padl ještě jeden gól. Celou akci individuálně táhl Jonathan Ikoné navíc našel výborně YOUSSEFA MALEHA a ten po přízemní střele může jít rovnou slavit – 2:5! .

117

ACF Fiorentina má stále mírnou převahu.

115

Hostující tým se provinil ofsajdem.

114

Utkání se již vzhledem k jasnému výsledku pomalu, ale jistě jen dohrává.

112

Další roztržka byla k vidění u postranní čáry.

111

Milenković nebyl úspěšný při svém útočném snažení.

110

Přízemní pas do pokutovéjho území byl bez naděje na úspěch, jelikož se tam žádný hráč Neapole nenacházel.

109

Maleh si chtěl dojít pro penaltu velmi okatě s čímž u sudího dle očekávání nepochodil.

108

108. Krzysztof PIATEK - 2:4

108

Akci tři na tři zahájil Maleh, následně si piatek úspěšně narazil s napravo běžícím spoluhráčem Venutim a po vrácení míče jistě střílí gól KRZYSZTOF PIATEK – 2:4!

107

ACF Fiorentina v poklidu kombinuje ve středu hrací plochy.

106

Frustrovaný Lozano se provinil útočným faulem proti kapitánu Fiorentiny Cristiano Brighim.

106

Začalo druhé prodloužení.
ACF Fiorentina využila v samém závěru prvního prodloužení výhodu o jednoho hráče a obránce Venuti vsítil její třetí gól.

2:5

Góly: 44. Mertens, 90+5. Petagna – 41. Vlahović, 57. Biraghi, 105+1. Venuti, 108. Piatek, 119. Maleh

Karty:   56. Rrahmani (NEA), 77. Ruiz (NEA), 85. Tuanzebe (NEA) – 23. Duncan (FIO), 59. Castrovilli (FIO)   90+3. Ruiz (NEA)   84. Lozano (NEA) – 45+2. Dragowski (FIO)

SSC Neapol: Ospina (46. Meret) – Di Lorenzo, Tuanzebe, Rrahmani, Ghoulam (83. Malcuit) – Lobotka (90+1. Cioffi), Demme (64. Fabián Ruiz) – Politano (64. Lozano), Mertens (C), Elmas – Petagna (94. Jesus).
Náhradníci: Meret – Idasiak, Costanzo, Jesus, Malcuit, Zanoli, Fabián Ruiz, Vergara, Cioffi, Lozano.

Tréner: Luciano Spalletti

ACF Fiorentina: Dragowski – Biraghi (C), Nastasić (91. Igor), Milenković, Venuti – Castrovilli (90. Bonaventura), Torreira, Duncan (45+3. Terracciano) – Saponara (46. Maleh), Vlahović (73. Piatek), Gonzalez (89. Ikoné).
Náhradníci: Terracciano, Rosati – Bonaventura, Callejón, Igor, Ikoné, Kokorin, Maleh, Odriozola, Piatek, Pulgar, Terzić.

Tréner: Vincenzo Italiano

Rozhodca: Ayroldi – Rocca, Di Monte