1:4

koniec (0:2, 0:1, 1:1)

14.01.2022, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Jan Prošek cz

Tipsport: 1.51 5.41 4.76

Ottawa Senators byla zejména v první polovině zápasu aktivnější a naprosto zaslouženě tento mač vyhrála. Domácí se dokázali prosadit až ve třetí třetině, Murrayho v brance Senators překonali jen jednou. (05:30:22)

59:55

Jacob Bernard-Docker se dostal do zakončení, ale jeho pokus kryje brankář, ještě jedno vhazování po bekhendové střele.

59:37

Matthew Tkachuk trefil jen brankáře, Matt Murray vytáhl velmi dobrý zákrok.

59:23

Hraje se pět na pět.

59:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině i tomto zápase.

58:44

V poklidném tempu se utkání dohrává. Zachary Sanford minul branku domácích.

58:20

Arťom Zub z hranice brankoviště pálil, jeho rána končí nad, následně zasáhl brankář Flames.

58:02

Přesilovku hraje hostující celek, který se pokouší vypracovat si další šance. Nick Holden pálil, Jacob Markström byl připravený.

57:22

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Nikita Zadorov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování + 2 min., hrubost).

57:00

Hostující celek má náskok o tři branky a míří za výhrou v tomto zápase, domácí už mnoho času na zdramatizování nemají.

56:54

Sledujeme klidnější pasáž hry.

55:07

Matt Murray kryje puk, Matthew Tkachuk měl obrovskou šanci, ale neuspěl. Komerční přestávka.

54:22

Senators kontrolují hru, hrají aktivně, tlačí se do zakončení. Domácí mnoho šancí nemají.

54:00

Šest minut nás dělí od konce třetí třetiny, Nick Paul pálil z dobré pozice na kruhu, branku ale minul.

53:22

Dillon Dubé zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale obrana Senators k němu rychle přistoupila.

53:01

Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

52:39

Sean Monahan měl zajímavou střeleckou pozici, ale jeho rána končí vedle branky. Následně hosté situaci dva na jednoho neproměnili.

52:07

Senators rozehrávají od své branky, oba kluby střídají. Sledujeme klidnější pasáž hry.

52:00

Flames se sice usadili v útočném pásmu, ale mají problémy s přesností střelby.

51:35

Johnny Gaudreau to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do nějaké výraznější šance.

51:12

Přesilovou hru nedokázal hostující celek proměnit, sledujeme tedy nyní už hru pět na pět.

51:11

51:00

Chris Tierney hledal spoluhráče před brankou, ale akce byla zblokovaná. Následně Tyler Ennis trefil jen brankáře. Bude se vhazovat.

50:40

Přesilovka se Ottawě vůbec nedaří, domácí hrají dobře ve vlastním pásmu.

50:16

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, následně Flames rychle vyhazují.

49:55

Senators mají k dispozici přesilovou hru, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma, domácí se dobře brání.

49:11

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Brett Ritchie – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

47:05

Souboje o kotouč probíhají zejména ve středním pásmu.

46:42

Nick Holden rozehrává od své branky, následně se Connor Brown dostal ke střele, se kterou si poradil domácí brankář.

46:15

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme aktivní hru Senators, kteří se před malou chvíli dokázali prosadit.

46:02

Dillon Dubé a jeho spoluhráči kombinovali v útočném pásmu, následně Matt Murray přerušil hru.

44:52

44:52 Connor BROWN - 1:4

44:52

Ottawa právě vstřelila branku!
Klasické nedáš – dostaneš. Domácí svou šanci neproměnili, následně se do brejku dostal CONNOR BROWN. Počkal si na první pohyb brankáře, a pak poslal kotouč mezi jeho betony.

44:40

Johnny Gaudreau měl dobrou pozici, ale minul.

44:28

Zakázané uvolnění proti Senators, domácí hokejisté výrazně zlepšili hru.

44:05

Blake Coleman napadal rozehrávku Senators, následně trefil brankáře, a pak další střela Flames nebyla přesná.

43:42

Jacob Markström si nyní dokázal poradit se střelou soupeře, nadvakrát zastavil puk, bude se vhazovat před jeho brankou.

43:16

Sledujeme rychlý hokej, domácí hokejisté cítí šanci na zdramatizování zápasu, ale obrana Senators hraje zodpovědně.

43:04

Nick Paul měl dobrou střeleckou pozici, ale jeho pokus končí mimo branku, gólman zasahovat nemusel.

40:47

40:47 Matthew TKACHUK - 1:3

40:47

Calgary právě vstřelilo branku!
Domácí celek se prosazuje a snižuje na rozdíl dvou branek, po šikovné teči střely od modré čáry se prosazuje dnes aktivně hrající MATTHEW TKACHUK. Asistence: Christopher Tanev a Johnny Gaudreau.

40:21

Domácí rozehrávají od své branky, ale nakonec nedokázali nic vymyslet po rychlém příchodu do útočného pásma.

40:08

Utkání pokračuje třetí třetinou.

40:01

Ve druhé třetině byli hosté střelecky aktivnější a jednu ze střel proměnili. Drake Batherson navýšil vedení Ottawy na 3:0. Uvidíme, co přinese třetí část utkání.

40:00

39:03

39:03 Drake BATHERSON - 0:3

39:03

Po rychlé domácí rozehrávce navyšují hosté vedení. DRAKE BATHERSON získal puk, a pak vypálil. Z ostré pozice odrazil puk o masku domácího brankáře a puk končí za brankovou čárou. Asistence: Brady Tkachuk.

38:17

Matt Murray musel za svou branku, situaci zvládl, akce Senators pokračuje dál.

38:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, Sean Monahan rozehrává od vlastní branky.

37:07

16:25, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější jsou hostující hokejisté, kteří také vedou o dva góly.

37:01

Komerční přestávka.

36:50

Blake Coleman vedl zajímavou akci Flames, ale nedokázal se dostat do střelecké pozice.

36:21

Matt Murray si poradil s rychlou střelou soupeře, následně jeho tým rychle otáčí směr hry.

36:00

Thomas Chabot byl v dobré pozici, ale spoluhráč mu nedokázal poslat přihrávku, dobře si počínala obrana Calgary.

35:37

Jacob Bernard-Docker si od modré čáry sjel před branku, ale jeho pokus byl zblokovaný obranou Flames.

35:18

Dylan Gambrell se pokoušel dostat k dorážce, ale nedokázal vybojovat puk v útočném pásmu.

35:01

Rasmus Andersson napadal rozehrávku soupeře, ale nedokázal se dostat do výraznější šance. Hraje se rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

34:20

Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

32:52

Mikael Backlund to vzal na sebe, jeho rána končí vysoko nad. Gólman zasahovat nemusel.

32:33

Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadil v útočném pásmu.

32:11

Johnny Gaudreau se propracoval do zakončení, jeho rána byla zblokovaná, následně si dokázal poradit brankář.

31:25

31:02

Domácí hokejisté se pokouší hrát aktivně, ale doplácí na nepřesnost střel.

30:48

Dostáváme se do druhé poloviny hry, po zakázaném uvolnění se bude znovu vhazovat před brankou hostů.

29:39

Oliver Kylington měl obrovskou šanci, ale brankář Matt Murray vytáhl velmi dobrý zákrok proti střele z bezprostřední blízkosti.

29:00

Andrew Mangiapane zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, následně hosté dokázali vyhodit na zakázané uvolnění.

28:38

Sledujeme rychlý hokej, následuje zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Senators.

27:46

27:38

Johnny Gaudreau se dokázal vrátit a zastavil zajímavou šanci soupeře.

26:36

Zakázané uvolnění vrací hru před branku Senators.

25:52

10:18, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, sledujeme rychlý hokej.

25:14

Josh Norris autorem další střely, se kterou si dokázal domácí brankář poradit.

25:00

Noah Hanifin rozehrává od vlastní branky, následně jeho tým přišel o puk, hrát tak mohou hosté. Brady Tkachuk. Josh Norris pálil z dobré pozice, ale trefil jen brankáře.

24:41

Sledujeme už hru pět na pět. Rána domácích od modré nebyla přesná.

23:10

Senators hrají sice přesilovku, ale vůbec se nemohou usadit v útočném pásmu. Thomas Chabot musí rozehrávat od vlastní branky.

22:04

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Tyler Pitlick – 2 min., vysoká hůl).

22:00

Sledujeme hru pět na pět.

21:47

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Milan Lucic – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Scott Sabourin – 5 min., bitka).

21:46

Jacob Markström přerušuje hru, hostující celek si vypracoval další zajímavou akci, zakončení byla Paula nebylo přesné.

20:31

Dylan Gambrell se dostal do zakončení, s jeho střelou si celkem snadno poradil brankář.

20:01

Nick Paul se dokázal dvakrát prosadit v první třetině, jeho góly rozhodly o tom, že hosté zatím vedou 2:0.

20:00

19:37

Mikael Backlund minul branku lehkou střelou od mantinelu. Směr hry se rychle otáčí.

19:25

Matt Murray rozehrává od své branky, v akci pokračují jeho spoluhráči.

19:00

Trevor Lewis byl volný před brankou, dostal přihrávku od mantinelu, ale jeho rána končí nad.

18:42

Arťom Zub se vrací za svou branku, odkud rozehrává. Kombinace se ve středním pásmu zasekla, hrát tak mohou domácí.

18:21

Johnny Gaudreau rychle otáčí směr hry, Matthew Tkachuk pokračoval v jeho akci, ale ani on nedokázal zakončit.

18:00

Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, hostující celek pokračuje v aktivní hře.

17:35

16:37

16:37 Nick PAUL - 0:2

16:37

Krásně to sehrál hostující celek, který navyšuje své vedení. Blafákem překonal brankáře NICK PAUL, který následně zakončoval do odkryté části branky. Pěkná akce Ottawy. Asistence: Connor Brown a Alex Formenton.

16:28

Connor Brown měl obrovskou šanci, ale brankář ho vychytal.

15:39

Matthew Tkachuk byl volný před brankou, ale spoluhráči mu nedokázali přesněji přihrát.

15:13

Matt Murray si dokázal poradit s dobu střelou soupeře, akce Calgary pokračuje dál.

15:01

Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, hostující celek vede v tomto zápase o jednu branku.

14:26

Chris Tierney zkoušel v útočném pásmu najít spoluhráče, ale nedokázal od mantinelu přesněji přihrát.

14:01

Oliver Kylington pálil od modré čáry, jeho rána končí zblokovaná mimo branku.

13:39

Hra je přerušená, puk vypadl z hrací plochy, bude se vhazovat v útočném pásmu Flames.

13:09

12:23

Zakázané uvolnění vrací hru před hostující branku.

11:46

Ottawa se pokusila o rychlou akci, ale následná rána od modré čáry končí vedle.

11:24

Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlý hokej, 8:8, to jsou střely na branku.

09:59

Jacob Markström přerušuje hru, v polovině první třetiny se bude vhazovat před jeho brankou.

09:36

Dylan Gambrell se pokoušel něco vymyslet v útočné pásmu, následně Thomas Chabot pálil od modré čáry.

08:47

Tyler Ennis vybojoval puk v útočném pásmu, Austin Watson byl volný před brankou, ale jeho pokus končí vedle.

08:22

Austin Watson prodloužil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing, sledujeme rychlý hokej.

07:54

Jacob Markström byl pozorný, dokázal si poradit se střelou soupeře od modré čáry.

07:12

Blake Coleman pálil krátce po komerční přestávce, jeho střelu kryje brankář Matt Murray. Bude se vhazovat.

06:50

Thomas Chabot to zkoušel od modré čáry, následně Connor Brown dorážel, ale hra je přerušená. Puk kryje brankář.

05:50

Johnny Gaudreau byl v situaci dva na jednoho. Mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu, kterou kryje brankář.

05:18

Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Oba týmy hrají v úvodu zápasu aktivně.

04:52

Thomas Chabot se na druhé straně z ničeho nic dostal do zakončení, ale jeho rána končí vysoko nad.

04:07

Mikael Backlund měl po rychlé akci před sebou odkrytou část branky, ale brankáře Murrayho prostřelit nedokázal.

03:39

Domácí se nyní nemohou usadit v útočném pásmu, sledujeme dobrou hru Ottawy, která se zodpovědně bráni.

03:23

Senators vyhazují přes všechny čáry, Noah Hanifin musí rozehrávat od vlastní branky.

03:05

Andrew Mangiapane zakončoval z dobré pozice před brankou, ale jeho rána končí vedle.

02:10

Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Erik Brännström – 2 min., krosček).

01:43

01:43 Nick PAUL - 0:1

01:43

Hostující celek jde do vedení, po rychlé akci se nenápadnou střelou prosazuje jednou z prvních střel v zápase NICK PAUL. Uspěl ránou z mezikruží. Asistence: Alex Formenton.

01:05

Senators špatně rozehráli, puk vybojoval Mikael Backlund. Jeho rána z mezikruží končí mimo branku.

00:36

Domácí začali aktivně, Tyler Pitlick se dostal do útočného pásma, následně od modré čáry minul branku Oliver Kylington.

00:01

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Ch. Tanev, Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk – Coleman, Backlund, T. Pitlick – Mangiapane, D. Dubé, B. Ritchie – Lucic, Monahan, T. Lewis.

Ottawa Senators: M. Murray (A. Forsberg) – Chabot, Bernard-Docker, Holden, Zub, J. Brown, Brännström – B. Tkachuk, Norris, Batherson – Formenton, N. Paul, C. Brown – Sanford, Gambrell, Watson – Ennis, Tierney, Sabourin..
Calgary Flames odehrálo 33 zápasů s bilancí 14-3-6-10 a ziskem 40 bodů. V tabulce Západní konference je tým na deváté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si se Seattlem 6:4 a s Chicagem Blackhawks 5:1. Tým nestačil na Floridu Panthers 2:6, Tampu Bay 1:4 a na Carolinu 3:6.
Ottawa Senators odehrála 29 zápasů s bilancí 7-2-2-18. Tým získal 20 zápasů. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Tampou Bay 4:0 a s Floridou Panthers 8:2. Tým nestačil na Tampu 1:2, Philadelphii Flyers 3:4 v prodloužení a na Toronto Maple Leafs 0:6.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a Ottawa Senators.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

1:4

Góly a asistencie: 41. M. Tkachuk (Ch. Tanev, J. Gaudreau) – 2. N. Paul (Formenton), 17. N. Paul (C. Brown, Formenton), 40. Batherson (B. Tkachuk), 45. C. Brown

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Ch. Tanev, Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau (A), E. Lindholm, M. Tkachuk (A) – Coleman, Backlund, T. Pitlick – Mangiapane, D. Dubé, B. Ritchie – Lucic, Monahan (A), T. Lewis.
Tréner: Darryl Sutter

Ottawa Senators: M. Murray (A. Forsberg) – Chabot (A), Bernard-Docker, Holden, Zub, J. Brown, Brännström – B. Tkachuk (C), Norris, Batherson – Formenton, N. Paul (A), C. Brown – Sanford, Gambrell, Watson – Ennis, Tierney, Sabourin.
Tréner: D.J. Smith

Rozhodca: Rehman, Meier – Gawryletz, Apperson

Diváci: 9 639

01:43 OTT 0:1 N. Paul (Formenton)
02:10 OTT 2 Brännström, krosček
16:37 OTT 0:2 N. Paul (C. Brown, Formenton)