Prípravný zápas

MFK Ružomberok – MŠK Námestovo

3:1

koniec (1:0)

15.01.2022, 11:00 • Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok • Info o zmenách stavu (Ján Kmeť)

V prípravnom zápase víťazí MFK Ružomberok nad MŠK Námestovo 3:1. Od 15:00 nastúpia futbalisti domáceho celku na druhý prípravný zápas v dnešný deň, súperom im budú hráči MFK Dukla Banská Bystrica. (12:41:30)

90

75

Do konca zápasu ostáva necelá štvrťhodina, Ružomberok vedie nad druholigovým Námestovom stále 3:1.

Začal sa druhý polčas.
Po prvom polčase vyhráva Ružomberok nad Námestovom 1:0. Po krátkej pätminútovej prestávke sa začne druhý polčas.

45

Prvý polčas sa skončil.

39

Autorom gólu z pokutového kopu je BOĎA MARTIN.

10

Vážení fanúšikovia, o priebehu zápasu vás budeme informovať formou zmien stavu.

1

Stretnutie sa práve začalo.

-2

Úvodné zostavy:

MFK Ružomberok: Ťapaj – Tancík, Luka, Mrva, Selecký – Šefčík, Luterán, Lichý, Rymarenko – Matej – Boďa

Náhradníci: Červeň – Úradník, Macejko

MŠK Námestovo: Novák – Habiňák, Jaššo, Terentiev, Mydlár, Farský, Brodziansky, Biricz, Chovan, Svetlošák, Chorvát

Náhradníci: Geššák – Bednár, Nakačka, Stašák, Kobylarczyk, Mäsiar, Medvecký, Snovák

Rozhodca: Matej – Burger, Kosturský.
V centre dolného Liptova budeme sledovať prípravný zápas medzi Ružomberkom a Námestovom, ktorým obidve mužstvá vstupujú do zimnej prípravy.

Hostia z Námestova v aktuálnom ročníku pôsobia v druhej najvyššej súťaži. Pre nováčika v 2. lige to však bola náročná jeseň, keď získal len dva body a patrí mu posledná šestnásta pozícia. Na pätnásty Púchov stráca osem bodov. Od dvanástej pozície, ktorá znamená zotrvanie v súťaži a momentálne sa na nej nachádza Dubnica, delí Námestovo trinásť bodov.

Domáci Ružomberok má za sebou úspešnú jeseň. Po nej zimuje vo Fortuna lige so ziskom 35 bodov na tretej pozícii s istotou účasti v jarnej nadstavbovej skupine o titul. V sobotu odohrá po zápase s Námestovom aj duel s Banskou Bystricou s výkopom o 14:00. Počas budúceho týždňa na umelom trávniku v areáli svojho štadióna privíta Bardejov a poľský klub TS Podbeskidzie Bielsko-Biala. Na prelome januára a februára sa budú Liptáci pripravovať v Turecku, kde si zmerajú sily s tímami FK Radnicki Nis (Srbsko), FC Ballkani (Kosovo) a FK Dynamo Moskva (Rusko). Domácu generálku na ligu odohrajú v sobotu 5. februára o 15:00 s poľským GKS Jastrzebie.

Aktuálni súperi sa naposledy stretli v prípravnom súboji presne pred tromi rokmi, 15. januára 2019, kedy Ružomberčania doma zvíťazili nad Námestovom 11:0. Za Ružu vtedy štyrikrát skóroval Ismar Tandir, dva presné zásahy znamenali Peter Gal Andrezly, Matej Madleňák a Rastislav Kružliak a jeden gól dal Adam Brenkus.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.