Play-off NHL

Florida Panthers – Washington Capitals

2:4

koniec (1:1, 1:0, 0:3) Stav série: 0:1

04.05.2022, 01:30 • FLA Live Arena, Sunrise • Štvrťfinále V. konferencie • Jan Prošek cz

2. T. J. Oshie (WSH) – 1+0
3. Sergej Bobrovskij (FLA) – 34 zákroků, úspěšnost 91,9% (04:17:00)
Washington Capitals vyhrává tento zápas 4:2. Hosté se prosadili jako první, uspěl Tom Wilson. Následně domácí Sam Bennett a Claude Giroux otočili vývoj zápas. Ve třetí třetině však hosté rozhodli o své výhře. Nejprve Jevgenij Kuzněcov srovnal na 2:2, a pak hosty do vedení poslal T. J. Oshie. Prázdnou branku pak trefil Lars Eller.

Capitals i díky dobrému výkonu brankáře Vítka Vaněčka bere tento zápas a v sérii jde do vedení 1:0 na zápasy.

59:25

Florida hraje znovu bez brankáře, ale už není čas.

59:11

59:11 Lars ELLER - 2:4

59:11

Washington právě vstřelil branku!
Florida chybovala v útočném pásmu a do opuštěné domácí branky poslal puk z velké dálky LARS ELLER.

58:44

MacKenzie Weegar pálil, Vítek Vaněček odrazil puk do rohu. Následně hosté vyhodili přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění.

58:33

Domácí hrají v šesti.

58:17

Capitals mají kotouč pod kontrolou, domácí se nemohou usadit v útočném pásmu.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině. Sergej Bobrovskij překazil velkou šanci hostů.

57:09

Puk je ve středním pásmu, Florida musí rozehrávat od své branky, čas z jejího pohledu ubíhá velmi rychle.

56:40

MacKenzie Weegar dostal hru do útočného pásma, ale spoluhráč se do šance nedostali. Orlov dobře zapracoval.

56:03

Domácí fanoušci se hlasitě ozývají, vědí, že Panthers potřebují jejich pomoc.

55:34

Gustav Forsling rozehrává od své branky, čeká na dostřídání spoluhráčů. Jeho tým se do útočné třetiny na první pokus nedostal.

55:20

Carter Verhaeghe se marně pokoušel dostat do útočného pásma, soupeř jej připravil o puk.

55:01

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí celek přišel o náskok a nyní prohrává.

54:13

Mason Marchment pálil, Vítek Vaněček kryje jeho pokus. Buly před českým brankářem, ale nejprve komerční přestávka.

2:4

Góly a asistencie: 18. Bennett (Gudas, Verhaeghe), 21. Giroux (Montour, Huberdeau) – 4. Wilson (Mantha, Schultz), 49. Kuzněcov (Ovečkin), 51. Oshie (Bäckström, Orlov), 60. Eller

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Weegar, Ekblad (A), Forsling, Gudas, Chiarot, Montour – Verhaeghe, Barkov (C), Duclair – Huberdeau (A), Bennett, Giroux – Marchment, Lundell, Reinhart – Lomberg, Luostarinen, Hörnqvist.

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – Fehérváry, Carlson (A), Orlov, Jensen, T. van Riemsdyk, Schultz – Ovečkin (C), Kuzněcov, Sheary – M. Johansson, Bäckström (A), Wilson – Mantha, Eller, Oshie – Jo. Larsson, Dowd, Hathaway.

Rozhodca: McIsaac, Furlatt – Gibbons, Kovachik

00:50 FLA 2 Gudas, nebezpečná hra vysokou hokejkou
01:48 FLA 2 Weegar, zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku
03:48 WSH 0:1 Wilson (Mantha, Schultz)
11:42 FLA 2 Chiarot, nedovolené bránenie
17:55 FLA 1:1 Bennett (Gudas, Verhaeghe)
20:43 FLA 2:1 Giroux (Montour, Huberdeau)