Play-off NHL

Boston Bruins – Carolina Hurricanes

4:2

koniec (1:1, 2:0, 1:1) Stav série: 1:2

07.05.2022, 01:00 • TD Garden, Boston • Štvrťfinále V. konferencie • Daniel Fekets (@DFekets) cz

Tipsport: 2.35 3.9 2.47

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (04:05:05)

3. Derek Forbort (BOS) – 0+0
I třetí zápas této série vyzněl lépe pro zrovna domácí tým. Boston dnes vyhrál, a tak je stav série momentálně 2:1 pro Carolinu. Do vedení šli hosté v 10. minutě zásluhou Vincenta Trochecka, ale Charlie Coyle ještě před pauzou v oslabení srovnal. Druhá třetina patřila výsledkově Bostonu, poněvadž se za něj prosadili Brad Marchand a David Pastrňák. Ve třetí třetině už byli Medvědi dominantní a po zásluze využili druhou početní výhodu Taylorem Hallem. Jaccob Slavin sice v závěru snížil, ale na víc dnes hosté neměli. V Bostonu tak padli 2:4.

59:51

Teď už je hotovo. TD Garden bouří, poněvadž Boston to dnes zvládne.

59:28

Další střela Trochecka, po které Swayman zasáhl. Carolina už mnoho času nemá.

59:06

Trocheckova střela z levého kruhu minula cíl. Odražený puk ale zachytili hokejisté v bílých dresech.

58:46

Cenné sekundy pošetřil Bergeron, takže hosté se stále nemohou dostat do pořádného tlaku.

58:24

Hosté si vyžádali oddechový čas.

58:03

Aho velmi šikovně nahazoval od mantinelu. Puk vyplaval před Swaymanem, který si situací jistý rozhodně nebyl.

57:49

Carlo ale srdnatě bojuje u mantinelu. Soupeři nedává ani kousek prostoru.

57:22

Carolina už má na ledě šest hráčů. Dokázala získat puk v útočném pásmu.

56:44

Teď se hraje ve středním pásmu. Hostující brankář už pokukuje po střídačce, za chvíli to Carolina zřejmě zkusí v šesti.

56:19

Anthony DeAngelo výborně vybruslil Davida Pastrňáka, jemuž se klička do protipohybu nevydařila.

55:43

Celkem dlouho se hraje bez přerušení, což samozřejmě více vyhovuje Bostonu, který by rád, aby byl co nejdříve konec.

55:02

Další ránu Slavina zablokoval Lazar. Vypadalo to, že by domácí mohli ujet do přečíslení, ale neměli už dostatek sil.

54:27

Jeremy Swayman neměl situaci na brankovišti jednoduchou. Vzápětí se ale do brejku vydal Craig Smith, který si střelu na branku nepřipsal.

53:59

Carlo se snažil posunout touš po mantinelu, což se mu nepodařilo. Čtvrtá lajna Caroliny teď poměrně vysoko napadá.

53:22

Nebezpečně střílel David Pastrňák z pravé strany. Český útočník ale nechal vyniknout Kočetkova.

4:2

Góly a asistencie: 18. Coyle (DeBrusk), 26. Marchand (Bergeron), 35. Pastrňák (Marchand, Coyle), 45. Hall (Pastrňák, Marchand) – 10. Trocheck (Br. Smith), 52. Slavin

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, Reilly, Carlo (A), Grzelcyk, Clifton, Forbort – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – DeBrusk, Haula, Hall – Cr. Smith, Coyle, Nosek – C. Wagner, Lazar, N. Foligno.
Tréner: Bruce Cassidy

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Raanta) – DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Cole, Br. Smith – Jarvis, Aho, Svečnikov – Teräväinen, Trocheck, Domi – Fast, Staal (C), Niederreiter – Nečas, Kotkaniemi, Martinook (A).
Tréner: Rod Brind'Amour

Rozhodca: St. Laurent, Dwyer – Alphonso, Murray

Diváci: 17 850